Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bele mrlje,ribice umiru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura snizena na 25C,juce sam zamenio skoro polovinu vode,voda je kristalno bistra za razliku od one pre bolesti,stavljen aktivni ugalj. Mrlje na platici sa slike gotovo da se i ne vide,svakog dana sve manje,na moli je ostala jedna da kazem providna na zadnjem peraju ali se i ona povlaci. Sve u svemu akvarium je zivnuo,svakoj ribi je bolje koliko mogu da primetim. Jedina stvar koja mi je zapala za oko cim sam zamenio vodu je da se platika zenka koja nije imala mrlje cesala o dno,i to navalila ko luda ceo minut,potom se smirila,pa sam uvece primetio da se opet cesnula ali dosta manje. Ksifo se isto cesnuo par puta,kao i obe gupike. Evo danas recimo nisam ni jednu primetio da se ceska. Da li je to normalno posle prelezane bolesti ili zbog promene vode ili je bolest jos uvek prisutna???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso prijatelju nisam ni mislio da si mi ti napravio haos u akvariumu. Hteo sam detaljno da opisem stanje i promene u akvariumu,da mi neko kaze da se to mozda desilo zbog pomeranje podloge prilikom sadjenja biljaka,da su se sa biljkama mozda poremetili parametri vode... Ne razumem se pa da ispitam svaku mogucnost. U svakom slucaju nisam mislio da si mi ti preneo bolestinu s obzirom da te cesto vidjam na forumu,da delis savete i tako to,pa samim tim i ne bi trebalo da imas zapusten akvarium Wink. Kao sto rekoh,hteo sam da detaljno opisem promene u akvariumu kako bi dobio sto tacnije instrukcije za lecenje.
A za skalara mi je bas drago sto sto je dobro. Meni ostala jedna kozica,ona sa jajima. Iskusno se stekuje tako da je platike ni ne vide. Ima jos par jajasaca,ostala ne znam da li su se izlegla posto ne vidim male,a i da jesu ove moje bi ih izjele. A vidim da imam i par puzica. U stvari njih sam video cim sam sadio biljke,samo sto su bili mrvice. Ostala su 3 mislim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso prijatelju nisam ni mislio da si mi ti napravio haos u akvariumu. Hteo sam detaljno da opisem stanje i promene u akvariumu,da kazem sta sam dodao,sta izbacio,da mi neko kaze da se to mozda desilo zbog pomeranje podloge prilikom sadjenja biljaka,da su se sa biljkama mozda poremetili parametri vode... Ne razumem se pa da ispitam svaku mogucnost. U svakom slucaju nisam mislio da si mi ti preneo bolestinu s obzirom da te cesto vidjam na forumu,da delis savete i tako to,pa samim tim i ne bi trebalo da imas zapusten akvarium Wink. Kao sto rekoh,hteo sam da detaljno opisem promene u akvariumu kako bi dobio sto tacnije instrukcije za lecenje.
A za skalara mi je bas drago sto sto je dobro. Meni ostala jedna kozica,ona sa jajima. Iskusno se stekuje tako da je platike ni ne vide. Ima jos par jajasaca,ostala ne znam da li su se izlegla posto ne vidim male,a i da jesu ove moje bi ih izjele. A vidim da imam i par puzica. U stvari njih sam video cim sam sadio biljke,samo sto su bili mrvice. Ostala su 4 mislim,2 ona klasicna i 2 pegava izduzena,samo jos su mali oko 3mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa dobro, a za puževe ne brini mogu samo da pripomognu u čišćenju. Ako se ikad prenamnože ubaciš jednu helenu i nema problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok su mi puzevi,i onako su mi ona 2 amazonca umrla. Prvog rascerupao onaj skalar sto je kod tebe,a ovaj drugi pre par dana. Tako neka ovo tvoji mali samo rastu i ciste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc sam primetio da se ona gupi zenka ocesala par puta o filter pumpu,posle sam video i moli,a zenka platike koja je trudna se takodje cesnula par puta ali mi je najsumnjivije to sto se skroz umirila,najpriblizniji opis njenog stanja je da deluje "zamisljeno". Jutros kad sam ih hranio s obzirom da je ta trudna platika najhalipljivija i da prva skace cim vidi hranu,jutros je capnula malo nesto. Ne znam,mozda je samo spremna za okot. To ceskanje me brine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sve je to normalno jer su se promenili uslovi u akvarijumu. Za 2-3 dana izbaci aktivni ugalj i prati situaciju. Trebalo bi da bude sve OK, samo redovno odrzavaj higijenu u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj nadam se da je sve proslo,uglavnom sve je bolje. Ta gupi je lose mada je zilava i bori se,a platika je valjda smorena zato sto je trudna. Javicu stanje za koji dan.
A sta mislis o Sera omnipur,kazu da leci vecinu bolesti,da koristim kao preventivu?
Recimo neki karantin kad ubacujem novu ribu (naravno u ovaj vise ne ubacujem ribe s obzirom da je pun)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2012 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm stanje nije bas sjajno. Danas sam izvadio aktivni ugalj,usisao dno,i dolio malo vode koja je usisana. Zanemario sam to sto moli ima tu providnu mrlju na repu ode u travu i sav se skupi ali potom jurca po akvariumu sasvim normalno,ksifo sve cesce pod filter pumpom u tami,muzjak gupi se ceska o dno i boja mu izbledela,a gupi zenka ocajno izgleda cak razmisljam i o eutanaziji. Sve ove neobicne pojave bi mi bile proces posle bolesti,zamene vode...da nisam primetio danas malu belu tackicu na repu one platike koja je vec imala mrlje po telu. Ne mogu da slikam posto je bas mala,ali tacka je 2mm od kraja peraja i peraje je tu rascepljeno do te tacke. Problem je u tome sto se svaka riba drugacije ponasa i drugacije promene na telu pa ne mogu da utvrdim koja je bolest u pitanju.
Zola ti si mi predlozio baktopur. Sta mislis o serinom omnipuru? Leci vise bolesti,bakterije,parazite,gljivice.
A mozda nije nista od toga,mozda je i trovanje neko,ne znam vise sta da mislim Razz
Obracam se zoli posto mi je on davao savete o lecenju,ali bi mi dobro dosla i pomoc bilo koga drugog ko mozda zna o cemu se radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve me to podsjeca na mene i na moje pocetke
naj vaznije ti je cikliranje i priprema vode zatim litraza akvarija naj lakse je odrzavat veci nego neki manji akvarij ,sve sto ti se desava imao sam i ja kako sam to izljecio svim i svacim naj vaznija stvar ti je obicna kuhinjska sol tuzlanska sol po meni na bolja ,a onda ljekovi baktopur i za ich costapur

po mome probaj s soli

tretman napravi vako
Tvoje ribe obolijevaju a zatim i ugibaju zbog vode loše kvalitete

1. Napravi 35% promjene vode + nakapaj na filter i ulij u vodu DOBRE BAKTERIJE
2. Ulij (prethodno otopljeno u šalici) pola žličice soli (Sera Ectopur ili Tuzlanska sol) meni je pola cajne zlicice trebalo za 30 L
3.slijedeći dan dupla doza vitamina (JBL Atvitol ili Sera Fishtamin)
4 dan nista
5. slijedeči dan propisana doza vitamina
sedmi dan redovita promjena cca 35% vode + ponovo dobre bakterije (tretiraj sve ukupno 4 do 5 tjedana)


Što raditi ubuduće da ne bi imao ovakvih i sličnih problema:

1. Vodu mijenjati jednom tjedno cca 35% uz usisavanje podloge
Dva puta mjesečno ubaci po pola čajne žličice nejodirane soli (Sera Ectopur) ili Tuzlanske sol

uglavnnom vidi koliko ti ej to sve isplativo napravit
ako nemas previse ribica kreni s novima otpocetka kako treba ,iscikliran akvarij barem 5 tjedana ja sam svoj cikliro 40 dana stim da sam prve stavio ancitruse pa postepeno ostale ne sve odjednom

uglavnom dobre bakterije sera nitrivec i sol pazi samo tuzlanska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tomo,misleci da je gljivicna infekcija,stavljao sam saproex po uputstvu posle sam dodao i so i potom su se mrlje povukle. E sad ne znam da li je od soli ili od leka. Sto se tice cikliranja tu sam lose postupio,ali sad sta je tu je. Vodu sam nosio na ispitivanje i kaze da je dobra,ph,tvrdoca,a i proces cikliranja se zavrsio. Ti mi nabroja dosta hemije serinih proizvoda. Rekao bi da nisi iz srbije pa vi verovatno tu mozete sebi da priustite svu propratnu opremu. Ali ovde je situacija malo drugacija,tako da bi voleo da saznam ako je moguce o kojoj bolesti se radi i uzmem jedan lek. To sto kazes,mali akvarijum veliki problem. To sam cuo od vise ljudi,ali ovaj sam imao,stari neki,pa reko aj da malo udjem u fazon ali eto vidis sta se desilo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da ti se dobre bakterije u akvariju jos nisu razvile u potpunosti i još si ih s ovim ljekovima dotuko ljek tu ubija i dobre i lose stvari dođi nekako do dobrih bakterija
Sera Bio Nitrivec Biostarter pozitivne bakterije za akvarijsku vod ili vec ako nisi u moguscnosti uzmi vode od nekoga tko ti vec ima akvarij pa kad mjenja vodu uzmi njegove vode i stavi u svoj akvarij

uglavnom ja sam svoj problem rjesio s Nitrivecom
i jos nesto pranje filtera nikako u vodi iz slavine nego peri vodom iz akvarija jer opet ubijas bakterije
uglavnom jedno mjesecno peri filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@filter- čitajući sve ovo lako je zaključiti da akvarijum nije cikliran. Jadne ribe neznaju šta ih je sve snašlo, jedna bolest stiže drugu, meni se tako čini. Jednostavno kažeš sebi: " pa dobro, pokušao sam i ovo i ono i neće, dao sam sve od sebe i ništa." Aq je mali, imaš malo riba, malo biljaka, nije velika šteta. Ja bih najiskrenije sve lepo ispočetka, potpuno cikliranje, umereno naseljavanje i svima lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barajevac,mislis ono sve ribe u wc solju pa ispocetka Smile.
Pokusacu jos malo,nisam proizvodjac da mi bude neka velika steta. Probam da stavim korisne bakterije pa cu da vidim sta se desava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Ned Dec 16, 2012 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da sam na tvom mjestu krenuo bi otpocetka sve kako treba
riba se rjesio ,akvarij rastavio oprao ga u soli i alkoholnom octu jos bolje ako mozes uzmi hipermangana u apoteci a onda lagano krenuo od nove podloge i ostaloga ,operi takoder svu opremu koja ti je unutra bila hipermanganom kosta ti jedno pol eura
onda naspi vode 30 L stavi cep korisnih bakterija i tako radi 4-5 tjedana neka ti filter radi ,malo stavi hrane listica u akvarij da se bakterije imaju cime hranit
rasvjeta ti treba 15W mozes i stednu stavit samo gledaj kelvine 6500 K

a gupije zamoli da ti netko pokloni ovdje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License