Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijumska ce pre da 'pozeleni'... Smile
Vodi racuna da ti se ne zapate komarci, stavi neku mrezicu preko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 11:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...hvala blue!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se zapate komarci moze da hrani ribe larvama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I imace veoma dobru hranu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma msm da nabavim dafnije...pa zbog toga mi treba zelena voda...a ako se napate komarci nije na odmet... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nikako da se pojave komarci, a baba mi pobila dafnije kad je oprala motiku u kanti...
Zelenu vodu ces dobiti sa kombinacijom akvarijumska voda + seno, osusena trava, deo kore od banane...
Kanta bi trebala da bude na suncu, ali dafnije ne vole visoku temperaturu, pa moras da nadjes neki kompromis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna gde se moze kod nas kupiti tetra pond algorem?hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 04, 2012 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu iz akvarijuma obavezno dodaj jer se brže stvara "zelena voda"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao prblem sa zelenom vodom, sipao Tetra Pond Algorem 10ml na 200l vode i problem resen! Samo posle tretmana treba dobro oprati filter posto se alge vezu u sluz i mogu da zacepe filter, posle je voda kristalno cista, pokupi i sve ostale necistoce iz vode! PREPORUCUJEM, EXTRA JE!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rory ne pricaj svasta, ovo sam pisao samo zato sto je to najbolje resenje za zelenu vodu, da pomognem ljudima da se ne muce oko toga! Ja sam imao taj problem i tako sam ga resio za sat!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nije NAJBOLJE resenje, vec NAJBRZE!

Najbolje resenje je da adekvatnim odrzavanjem akvarijuma eliminises zelenu vodu.

Treba izbegavati hemiju osim kada je iz nekog opravdanog razloga neizbezno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To se meni desilo jednom pre nekih 12 godina i vise nikada.Naime,akvarijum je bio u jednoj sobi godinama.Sve se redovno odrzavalo,e onda sam ga premestio iz te sobe u dnevno sobu,znaci samo pregurao sa sve policom.Posle nedelju dana je sve pozelenelo.Ja krenem sa prvom greskom da menjam vodu i na svu srecu moj otac udje u kucu.Problem sam resio koliko se secam sa carsavom kojim sam prekrio ceo aq,nisam palio svetlo jedno nedelju dana,u filter aktivni ugalj i kvarcni pesak i svakodnevno pranje te filter mase.
Koliko sam tada razumeo starije akvariste oni su to zvali cvetanje vode i da posle toga nemaju problema sa vodom,kao da su jedva cekali da im se to desi.Ako je soba sa dosta prozora i direktno akvarijum izlozen spoljnom svetloscu alge su neizbezne.
To je neko moje iskustvo koje se desilo jednom.Dali se to ispravilo sa ovim postupkom koji sam naveo ili samo po sebi ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2012 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RORY ::
Srdjane, ako si dogurao dotle da ti procvetaju alge, i ti i ostali kojima se to desilo, onda nesto debelo ne valja u tvom (vasem) filtriranju vode i odrzavanju akvarijuma, i ne pristajem na to da je pravilan pristup resavanja takvog s...nja sipanjem bilo kakve vodice u akvarijum. Ako uopste imas predsavu o cemu pricam, ne pisi svasta po forumu, ne zbog mene i onih koji tu problematiku razumeju, nego zbog novih manje upucenih clanova, jer po toj logici evo da i ja dam najbolje resenje, zamenom kompletne vode u akvarijumu 'ladno ce ta zelena voda postati bistra. Samo dokle?



Meni se taj problem desio zato sto mi akvarijum nije bio dovoljno cikliran pre ubacivanja zivog sveta(svega 14 dana), 50-ak ribica je bilo u buricima za tursiju Rolling Eyes 30 neonki, razbore, tetre, cistaci... Pocele su da se pate, neke nisu prezivele, cak su i biljke pocele da propadaju i odlucim da rizikujem i ubacim ih u akvarijum, na srecu ribice su prezivele a "ZELENA VODA" je najverovatnije posledica toga! Ovo mi je bilo najbrze resenje i ispostavilo se da mi je ovo sredstvo resilo problem! Inace ni ja nisam pristalica hemije ali muka nekad natera i na to!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License