Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slaba aktivnost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zenka borca se skriva i uglavnom stoji u mestu, na oko joj nista ne fali da li je bolesna i ako jeste cime da je lecim.
Takodje jedna zebrica uglavnom stoji u mestu, predhodna se isto ponasala i uginula.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 1:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nego zenka borac je sa muzjakom u istom akv? jako malo si napisao o cemu se radi. Kakav akv, sa ostalim ribicama, za mrescenje itd?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu ima i drugih ribica, muzijak i jos jedna zenka borca. Do juce je sve bilo u redu a od juce se i ona i zebrica slicno ponasaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozurite malo sa odgovorom da ne bude kasno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da su bolesne ako se sakrivaju moze da bude da ih druge ribice diraju pa se sakrije. Nego kolko cesto menjas vodu u akv kakva ti je podloga? Moze da bude trovanje filterom ako imas sundjerasti filter ili cak trovanje iz podloge. Jel teso disu ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu menjam svakih 7-10 dana 1/3, filter je spoljni u njemu ima sljunak, keramicke perle, aktivni ugalj, bio kugle i vata. Podloga je od kvarcnog peska a preko njega je kvarcni sljunak. Ima CO2 koji izbacuje 1 mehur u sekundi u akva od 45l. Sve to mene ne bi brinulo ali isto tako se ponasala zebrica koja je uginula pre mesec dana, ispocetka je stajala u mestu a onda se spustila na dno i isti dan uginula. Ostale ribe(oko 20) se ponasaju uobicajeno. Disu i izgledaju normalo i jedne i druge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... hmmmm 20-tak ribica u aq od 45 l ImageImage mislim da je broj riba prevelik za tu litrazu aq. tu je prava borba i za prostor i za kiseonik .... a jos i borac sa jednom zenkom ....Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ne deluje bas da im je tesno mada ne kazem da nisi u pravu.

- 6 neonki
- 5 gupika (1m 4z)
- 4 zebrice (2 crvene 2 plave)
- 3 borca (1m 2z)
- 2 ancintrusa (1 veliki 1 mali albino)
- 2 sijamska algara
- 3 muljasa (1 panda, 1 albino, 1 sivi)

zebrice su uvek na vrhu, gupike malo nize, neonke su obicno negde na sredini u jatu, borci se muvaju svuda a ostali po dnu biljkama i staklu tako da meni ne deluje da ugrozavaju jedni druge inace to je tako vec 3 meseca i samo mi je jedna neonka uginula do sad.
Borce(par) cu da prebacim u drugi aqua, zenku viska cu da poklonim cim mi mladj koja je trenutno u tom aqua malo poraste da mogu da ih udam.
e sad ako imate neki predlog koga jos da izbacim iz kombinacije kazite.

evo i kako sve to izgleda
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq je dosta lep, ali ostajem pri tom misljenju. u svakom slucaju javice se jos neko pa me mozda i demantuje ( voleo bih to ... )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako ima dosta riba lepo si ih rasporedio po slojevima, od zebrica na vrhu pa do koridorasa na dnu Bravo
Da ih malo vise ima ih, koga izbaciti. Posto nisam ljubitelj neonki njih bi preve izbacio, no izbor je tvoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svakom slucaju meni se ne cini da je ovde neka bolest u pitanju. Moguce da se ribice bore za svoju teritoriju i da se neki povuku. To sto ti je uginula jedna zebrica ovako to je moguce da je bila puna ikre i ako se ne odvoji i ne dobije neku mirocu da sa muzjakom odrade posao ikra se zapece i ugine zenka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2010 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutna situacija je da zenke borca nigde nema odnosno negde se zavukla sto do sinoc nije radila a kod mene je dva meseca, a zebrica ponovo pliva.
Zebrica koja je uginula je bila muzijak i sad imam dve zenke a obe su pune ikre ali nemaju muzijaka. To su crvene zebrice a plave su se izmrestile uspesno pre 3 dana.

Ajde da pitam i ovo da li muzijak plave zebrice moze da oplodi ikru crvene, to pitam jer sam kod druga video zebrice kojie su pola plave a pola crvene, takve nigde nisam video, zebrice koliko znam postoje crne, plave i crvene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka slaba ishrana-opasnost po zivot? sale75bgd Ishrana 11 Pet Feb 08, 2013 9:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License