Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano black water - Amazon biotop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se ne razumem u bilje preterano puno,citaj skoro ni malo Very Happy
hahaha,bas tako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su uspevale uvek. Ribe su mi i bolesne bile i umirale i jele se i bile se itd. Biljke samo cvetaju, doduše sve koje sam imao bile su manje više nezahtevne. Lako je kad se ima veliki akvarijum. Mali je mnogo zeznutiji. Sad to vidim, a verujem da će tek biti izazova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PajoKv ::
Pitam se dal može da se iskuva neki panj i lišće i humus možda pa da se napravi nekakav koncentrat tanina.

Ima da se kupe one kuglice treseta za filter (peat), cuo sam da one boje i zakiseljavaju vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videću...ja sad menjam vodu svki drugi dan dok ne dodju ribice ne bi li isprao malo to žutilo.
Voleo bih da nabavim dve ili tri usmerene led lampice za osvetljenje a ne ovu grdosiju od lampe. Probao sam sa baterijskom police najmanjom. Izgleda k'o skalar kad čita novine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni su uspevale biljke i uspevaju,rekao sam da se ne razumem,a mislio sam na imena da ne pamtim,i da me mrzi da se bakcem sa podlogom,co2 itd...mozda malo mirko i marko elemenata... Very Happy
Ja sam imao do pre par meseci samo male akvarijume od 25l-67l,sad imam dva veca,ali znam sta znaci mali akvarijum i sve sto ide uz to...zeznutije je,ali gde ima volje ima i nacina.
chikavili ima da se kupi,to i ja koristim,ali nema potrebe za tim,mislim,kosta oko 700 dinara,u redu,traja ce to puno na tu litrazu,ali nema potrebe,panjevi su zakon...
PajoKv ti ako hoces da napravis sto pribliznije biotopu,ne treba da ti smeta zutilo,tj zuta voda,to je pozeljno.Slabije osvetljenje i eto,imas kod kineza one lampe sa laktom i imaju neku stipaljku,na njima imas da podesavas intezitet i jacinu svetla,korisna stvarcica,ali ledovke su ipak Very Happy


Poslednji izmenio plavsic88 dana Uto Dec 18, 2012 3:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je voda s t v a r n o žuta. Zato menjam češće sad. Ko supa. Doduše to je i od peska verovatno malo. Jedva vidim panj. Ali to je blackscaping navučeš peškir na akvarijum. Mrkli mrak i teraj.
Šalim se to je stvarno jedna od najleših "tehnika" u akvaristici.

Inače ja sam imao 160l, držao skalare, borca, ksifo i muljaše. Imao gomilu trave, bilja......ali....odem ja na Adu....svidi se meni kamen....tegli kamen kući....i gurni u akvarijum.
Za osam dana sam imao pužarijum. Mislim da sam ih izvadio bar kilo....a ostalo je i zadnje staklo i crep....pošto sam imao crep unutra zbog biljki. Sam sam nekuvanjem elemenata uništio sebi akvarijum od četristotak evra.
Akvaristika - strpljen spašen....ili Brza kučka ćoravo štene radja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta je chikavilli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma mislio sam na clana chikavili-ja,on je rekao da ima da se kupi sera super peat,pa se ja nadovezao... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha.
Daj sliku tvog akvarijuma ili link da vidim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gresis, nema chikavili da se kupi nigde Wink

A sto meni mangov panjevi ne farbaju vodu? Da nisam preterao sa kuvanjem? Very Happy Oba sam po vise puta iskuvavao i menjao vodu. Po ubacivanju u akvarijum, u pocetku su vrlo malo bojili vodu i otpustali neko trunje, ali su prestali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PajoKv,na mene mislis da dam sliku?
chikavili ima u telenoru na postpaid Very Happy hahah Wink
sla mala Very Happy
Sasvim moguce da si ih prekuvao,ima tu jos nekih faktora,ne znam bas sad,ne mogu da se setim sta sam citao o tome.Ja nikad nisam imao mangrov,niti kupio,dobio sam dva jako mala komada,i to mi je to...Loza boji vodu kao da je neko placa Smile


Poslednji izmenio plavsic88 dana Uto Dec 18, 2012 4:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima na nekim mestima vrlo pristupačan mangrov, ali mora da se pripremi natenane. Ne bi valjalo da se kuva dugo da bi potonuo jer onda ode sav tanin. Dovoljno je pola sata ako se lepo potopi. Mikrobi nemaju vatrostalna odela pa da im treba dva sata da uginu. Uglavnom se dugo kuva jer neće da tone. Ja sam ova dva zaglavio gumama od termometra dok ne ostanu dole. Često ljudi kuvaju pa prebace u hladnu vodu sa česme koja je previše bazna, tako da on kuvanjem otvori sitne pore, pusti ttaninsku i fosfornu kiselinu a onda kad te pore dohvati hladna izrazito bazna voda u tim porama se formira so. Znamo iz hemije da kis + baze daju soli sa čvrstim ostatkom. Mangrov je zapušen i neće otpuštati više kiseline. Sada neke su soli vodorastvorive neke nisu zavisi od raznih faktora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PajoKv
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidiš sa kakvim se predznanjem ide u kafanu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino,fino Smile
Ti posle casova mozes sa mnom u kafanu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy

Pa da, ja sam ih vise puta naizmenicno kuvao i potapao u hladnu vodu, ali nisam mogao drugacije da ih nateram da potonu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License