Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik trazi savete :-) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno nekom brzom kurirskom sluzbom. Riba moze vise sati da izdrzi u kesi sa vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 12, 2012 11:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam pitanje.

Posto na mom AQ. ( koji je kupljen u AQ.bazaru) postoji stakleni filter,koji se nalazi iza dekoracije od sige,primetio sam da na strani komore gde su sundjeri postoji zazor od 5mm otprilike,izmedju pregradnog stakla filtera i bocnog stakla akvarijuma,celom visinom od dna do vrha otprilike,tu nema silikona,nije lepljeno vidi se. a druga strana gde je pumpa je zatvorena.

Kroz taj zazor je bilo provuceno crevo od vazduzne pumpe do rasprsivaca.posto sam menjao crevo isto to sam i ja uradio,i primecujem da voda iz akvarijuma kroz taj zazor ulazi u prostor gde su bio kugle,keramika i sundjeri.

Dali je to OK? Nesto mi cudno...

ps.nadam se da razumete sta zelim da pitam


Poslednji izmenio valerian dana Pet Dec 14, 2012 8:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je prelivni filter. Voda, kroz taj zazor, ulazi u taložnik, pa preko filter mase do pumpe, koja istu, prečišćenu, vraća u akvarijum. Bolja kombinacija ti je da crevo za vazduh staviš pored pumpe, tako da ona sa vodom ubacuje i vauzduh.


Poslednji izmenio pallmall dana Pet Dec 14, 2012 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kanal kojim preciscena voda ide od taloznika do pumpe je na dnu taloznika... nije mi jasno kako se onda voda preciscava ako ona prolazi kroz taj 5m zazor kojieg ima i u visini kanala, i direktno ide do pumpe...

koliko shvatam tesko da ce da se filtrrira tako jer prolazi samo kroz bio kugle i keramicke valjke... a vata je iznad njih,kao i sundjeri.

da voda dolazi odozgo kroz sundjere,vatu pa onda bio kugle i keramiku,pa dalje kroz kanal do pumpe,to mi je logicnija filtracija.

mada ja sam pocetnik pa ne razumem jos kako to funkcionira sa tim filetrom

sto se tice vazdusne pumpe,nemam kuda da proteram crevo u aq. jer hocu rasprsivac,a ako si mislio da potopim cev od filter pumpe u vodu pa porednj nje crevo od vazdusne,onda je to izvodljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo tvoj opis filtera, ti si ceo sistem postavio naopako. Aj nam to nacrtaj kako izgleda pa ćemo mi da ti objasnimo kako da postaviš sistem. Ako ti nešto znači, pumpa vodu treba da izbacuje iz filtera u akvarijum, a sama se usisava iz akvarijuma u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa evo probacu fotografijom.

Image

Image

dakle ,vidi se crevo od vazdusne pumpe ,koje ulazi u komoru sa filter medijima,tacno pred creva duzinom do dna je zazor 5mm izmedju bocnog stakla i stakla na koej je nalpljena siga,ujedno i deo komore u kojoj se nalaze mediji za za filtraciju, i u donjoj zoni pri dnu crevo vazdusne pumpe je provuceno kroz zazor i ulazi u akvarijum pa dalje do rasprsivaca.

Dijagonalno od creva,u istoj komori za filtraciju pri dnu u cosku se nalazi kanal koji ide do potapajuce pumpe u drugoj komori vidi se sa desne strane akvarijum.

medije sam poredjao ovako.

na dno bio kugle u kojima se nalaze keramicki prstenovi,pa preko toga dzak 500grama keramickih prstenova,pa preko njih zelena vata/fata debljine 1cm otprilike,pa preko nje tri puta debeli sundjer ,sve do vrha komore.

znaci celom visinom bocne stranice i pregradnog stakla je zazor,celom tom visinom voda iz AQ ulazi u filter komoru. alimi nije jasno kako se onda obavlja filtracija ako voda prolazi kroz bio kugle i odmah nastavlja u kanal prema pumpi koja vuche...

zbunjen sam.


Poslednji izmenio valerian dana Pet Dec 14, 2012 10:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Više od 20 godina se bavim akvaristikom, ali ovakav filter nisam video nikada niti razumem o čemu se radi. Biće da je to neka novina i za mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2012 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se ne bavim ni 20dana ,pa mi nista nije jasno u vezi tog filtera, firma koja je napravila AQ valjda ima neku reputaciju koliko sam se informisao,valjda znaju sta su napravili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter sredjen Smile

zamolio bih za neku preporuku u vezi biljki 2 razlicite ,na bocnim stranama bi bile

podloga kvarcni sljkunak 1-2mm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li želiš na bočnim stranama biljke koje visoko rastu, ili želiš neke srednjeg rasta. To ti je prvo tema za razmišljanje. Na osnovu toga možemo da ti preporučimo bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sta znam imam oko 35 36 cm visinu od dna do vrha vode.

zeleo bih neku biljku koja ide u vis po bocnim stranama.a
na sredinu bih neku nisku do 10cm 15eventualno.


zaboravih da napisem da cu probati da cuvam ciklide carleuse i jos neke koji se uklapaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali je to akvarijum za carleuse....i pogotovo za jos neke koji se uklapaju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valerian
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 5
Lokacija: vinca

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa valjda im do proleca nece faliti nista da se malo guraju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 21, 2012 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce,hoce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License