Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko tajmera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam analogni tajmer, ali ne znam kako da ga podesim.
Uputstvo nisam dobio, a nigde ne piše kako se koristi.

Koliko sam ja ukapirao prvo se podesi tačno vreme, pa se onda podese oni sitni tasteri.
E to mi je najveći problem. Kažu da je jedan taster 15 minuta. E sad ja sam podesio ali ništa se ne dešava. Samo svetli lampica....

Da li taj sitan taster treba da bude pritisnut desno od one strelice, ili u pravcu one crne strelice, ili dva pritisnem dva tri odjednom..
Nemam više ideja..................................


Nadam se da neko može da pomogne. Question

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 11:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozzdrav ja imam isti takav kao taj sa slike i vrlo je jednostavan za koriscenje.
Prvo izaberes od koliko do koliko zelis da ti radi (utisnes te iglice na dole,najmanje je 15min tj jedna ta iglica ili taster kako god)
Onda namestis pravo vreme tj recimo namestis ga da bude 10h i ubacis ga tacno u 10h i povuces taj prekidac sa desne strane na dole tj da on radi po tom brojcaniku....kada pocuces taj prekidac na gore znaci da je spojeno na direkt i da uvek imas struje,a ta mala crvena lampica sto sija znak je da u tom datom momentu imas i nemas struje....Nadam se da sam ti bar nekako objasnio Smile

I jos jedna VAZNA napomena!
Brojcanik moras okretati i stelovati samo sleva na desno nikako obrnuto,znaci u smeru kazaljke na satu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Iscupaj tajmer iz struje
2. Sa strane ima "klik-klak" dugmence, povuci na dole (da se vidi slika sata)
3. Podesi sat okretanjem belog diska da pokazuje trenutno vreme na strelicu
4. Pritiskanjem malih crnih segmenata (to je ta podela na 15min) podesi vreme ukljucivanja svog uredjaja (svetlo ili nesto drugo). Ostalo vreme, tj vreme bez ukljucenja je ono sto je ostalo ne pritisnutih crnih segmenata na obodu diska
5. Ustekaj u struju, a onda u tajmer ukljuci to sto hoces da ti pali/gasi
6. Vrati na gore onaj klik-klak sa strane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recimo, ovako

Image

Podesio sam da je sad 22:30 i spustio sam ona 2 tastera.


I to bi se teoretski trebalo ugasiti za pola sata, tačnije u 23:00?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi,recimo da hoces period od 13h do 21h da ti radi,verovatno osvetljenje,prvo namestis tacno vreme na tajmer tako sto ces okretati spoljni krug da ti je na strelici crnoj priblizno tacno vreme.Onda sve te crne iglice od 13 do 21 spustis koliko mogu,ukljucis u struju,utaknes u tajmer sta hoces i onaj prekidac sa strane spustis na dole,ka uticnici, i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, a šta sam ja onda podesio na ovoj slici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako razumes engleski odgledaj ovo


Link


samo to sto je on spustio sa hemiskom je za po 15 minuta,a ti spustis tako sve od recimo 13 do 21....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License