Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sve bolesti akvarijumskih ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko sumnjate da vam je ribica bolesna ili ima parazite, mozete ovde to i proveriti.

http://www.jbl.de/onlinehospit.....alleryId=2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 1:12 am Snimi Poruku Nazad na vrh

EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj cekaj Leeches je bolest kad je stomak ribice ugnut onako na unutra to imam koj jednog cistaca sta mu radim da ga izbacim iz aqkva kako da ga lecim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale svaka cast na ovome cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ooh_sale svaka cast ovo ce dobro doci za raspoznavanje bolesti.

EMAK oces da kazes da na nekoj ribici imas Leeches? ne razumem bas sta si hteo da pitas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako jednom cistacu je ugnut stomak kao da nije jeo 3 meseca pa da li je to bolest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos kad bi neko lepo preuredio i preveo ceo tekst ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem, evo jos jedne korisne brosure vezane za identifikaciju bolesti i lecenje:
http://www.sera.de/fileadmin/g.....TEL_GB.pdf
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

EMKA ::
cekaj cekaj Leeches je bolest kad je stomak ribice ugnut onako na unutra to imam koj jednog cistaca sta mu radim da ga izbacim iz aqkva kako da ga lecim

Leeches na engleskom znaci "pijavice"...
Mozda je samo neuhranjen, da li pratis, da li jede?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
schnauzer
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2010
Poruke: 52
Lokacija: Avala

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast... za post
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 3:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim jede kao lud da nema gliste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da cini mi se da mi jedna gupika ima ovo Ichthyophthirius a mozda je i ovo Finrot mislim nema vise jer je nemam bacio sam je odma kad sam vido da li ce i ostale da se zaraze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To zavisi od jako puno faktora al meni je Ichthyo uvek pravio glavobolju uvek kad sam mislio da sam istrebaio skroz pojavi se u trecem akv. Tako da pazljivo prati ribice da bas ne dodje do toga da se rasiri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta da radim ako se rasiri ( daleko bilo )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti malo pojasnim njihov ciklus i kako se ramnozavaju, to su mali mikroskopski paraziti. Oni se razvijaju u roku od 3-4 dana i na kozi od ribice se hrane, na kraju padnu sa ribice na dno akv i tamo se deljenjem razmnozavaju. Novi mali paraziti odmah plivaju i traze novu zrtvu i kad je nadju oni se zakace za nju i ciklus krece iz pocetka.

E sad oni paraziti koji su vec na ribici ne moze da se leci samo na one bakterije ima leka koji vec plivaju u akv. Znaci ako ti se rasiri bolest po akv bolesnu ribicu odmah sa strane da ne siri dalje a u akv skoro nedelju dana treba da se tretira voda sa Sera Ectopur ili Costapur pa cak i oba zajedno (procitaj u uputstvu). Naj efektivnija borba protiv Ichtyophthirius je da se poveca temperatura u akvarijumu na 30-32 °C szat, dva i to tri dana tako odraditi ali ribice koje ne podnose vece temp odmah vaditi iz akvarijuma.

Ovo sa povecanjem temperature sam radio sa takvim ribicama koji su iz amazonije i vole vise temperature i 100% sam se resio bakteriuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzeo sam nesto zove se ( sretstvo protiv belih tackica opadanja peraja i stomacnih oboljenja ) e taj djavo sam sipao u akva i podigao temperaturu za 2 stepena i nadam se da nece da se prosiri na sve ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License