Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skramasta povrsina vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je skrama pod prstom zelena ili zuta u pitanju su alge, uglavnom zbog viska gvožđa. Razredi easy carbo za taj akvarijum od 200 litara, uzmes 10ml i razredis u 50ml vode pa sa prkalicom polako orosiš povrsinu sa algama. Možeš da je ppokupis i maramicom ali ce se opet vratiti, ovako pobijes g... i gotova stvar. Posle samo ukljucis neku aeraciju da stalno drzi povrsinu vode uzburkanom i nece moci da se vrati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 9:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari,pisem u Batino ime,
Srdacno se svima zahvalio na ukazanoj pomoci,skrama poput nafne mrlje se vise ne pojavljuje.Uglavnom glavni uzrok pojavljivanja u mnogome bili su oni ukrasi,neadekvatna podloga,neredovno menjanje vode,prekomerno hranjenje ribica,kao i dodavanje EasyCarbo,EasyProfit.
Ujedno VELIKO Hvala @Rainforest,biljkice su bezbedno stigle na odrediste i danas sve to izgleda ovako:
Image

Novonastali problem su tackice po staklu,narandzasto-crvene boje Sad Pa da priupitam,da li to nije zbog ogromne kolicine CO2 ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A odakle ogromna kolicina CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa on je kupio ceo onaj co2 sistem i kod njega baloni u ogromnim kolicinama,pa zato pitam....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ogromnom kolicinom CO2 moze samo da pobije ribe. Ali ovde ne verujem da ima ogromne kolicine CO2, posto svaki taj mehur koji izadje na povrsinu je bacen mehur (nije se razlozio u vodi). Nesto tu njemu nije dobro - nemam CO2 sistem pa ne znam sta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 29, 2012 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao sam ja pre ubacivanja ribica veliku koncetraciju CO2 u vodi i nisu mi se pojavljiva le te alge, tako da nije zbog puno CO2.
to sto puno mehurica izlazi ne znaci da ima u vodi previse CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License