Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ka j. americi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-dimenzije su 110x45x50 (dxsxv) staklo 8mm sa ojacanjima
-filter trokomorni 44x11x50 sa zazorom, u filteru pumpa 1300 l/h, od filter mase imam sundjer, perlon vata, dzakovi, perlon vata, keramicke perle i diy bio kugle
-ubacio sam i jednu potapajucu filter pumpu od 600 l/h zbog vece aeracije i kiseonika
-dva grejaca od 100w
-osvetljenje
arcadia (tropical sunlight) 18w, grown lux (kina) 18w i dve stedne sijalice 6500k
-podloga je u zadnjem delu zemlja za cvece pa sljunak 5mm i preko toga kvarc 1mm
-od bilja sam posadio cryptocoryne wendeti, i amazonke enchinodorus (mislim da je) parviflorus
napunjen je 5.11.2012. i oko 20 je ubaceno 20 amazonaca i dva kribenzisa posto su bili visak u drugom akvarijumu dok ne stignu terori
vodu menjam 1/3 na sedam dana

Image
Image
Image
Image
Image

cilj mi je da u akvarijumu ostane samo par terora ali sam na savet iskusnijih akvarista privremeno ubacio jos neke ribe kako bi smanjile mogucu agresiju muzijaka
pored terora tu su dva h. bimaculatusa 2 kribenzisa i 4 black moly
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 11:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se. Samo mi raspored grana i panjeva suvise simetrican i "pod konac"... ne deluje prirodno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppy lover
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2012
Poruke: 46
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum Very Happy Najvise mi se svidja ovaj koren u sredini akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo uvek mi je drago kada vidim da ljudi drze americke ciklide,tako da samo napred.
Moras da znas da Andinoacara sp.gold saum (koga kod nas zovu geen teror (iako to nije pravi green teror ,no nebitno)) voli da kopa ,pogotovo sto ta riba zna da poraste i preko 20 cm (pogotovo muzjak)) tako da ne znam kako ce se ponasati prema biljkama ,odnosno tamo gde si stavio podlogu za biljke ,plasim se da ona ne bude rasturena vremenom od strane njih .
Moje misljenje da ces najbolje raspodeliti agresiju dominantnog muzjaka sa drugim Andinoacarama jer on kada krene da juri zenku jedino ga druge zenke i muzjaci (iste vrste) mogu omesti u tome ,dok neke drgue vrste mogu samo trenutno da ga "istrose".
Koje si ribe mislio da ubacis pored njih u akvarijum da bi se smanjila agresija?
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekam da se ovaj veliki panj sa desne strane natopi pa cu ga rotirati i u planu je da ubacim jos kamenja i grana loze

ovo po sredini je mali panj vrbe sa ''nabacanim'' granama loze preko

citao sam o tome da to nisu green terror nego gold saum, meni se svidjaju kako god da se zovu Smile
za biljke cemo videti preko zemlje je sljunak pa mrezica pa kvarc i na jednom delu sam oko stabljika stavio kamenje verovatno cu tako zastititi sve biljke
a sto se tice agresije ne znam ni sam, ja sam hteo da u tom akvarijumu budu samo par terora ali mi je covek od koga sam ih uzeo rekao da to bas i nije pametno pa mi je poklonio ova dva bimaculatusa, znam da su to afrikanci i da ne idu uz ovaj akvarijum kao i kribenzisi ali za sad su tu,
ponasanje muzijaka je ok pojuri po nekad zenku ali nista specijalno ova se sakrije ili pobegne, agresija je svedena (mislim) na minimum, ali kombinacija ribica...
zanimljivo je to sto je u akvarijumu glavni kribenzis i njega se svi plase i kada bih njega izbacio teror bi postao agresivniji
jedan akvarista mi je rekao da mogu terori sami ali da imaju dosta zaklona
moracu da eksperimentisem probacu da ih ostavim same ako ne bude valjalo videcu da ubacim jos neke amere
poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice podloge za sada je ok ,ali videces i sam kako ce se ponasati ,pa ako kreni ,onda kao sto si spomenuo ,zastitis ga vecim kamenjem i onda mu ne mogu nista.
Pravu agresiju mozes tek da ocekujes kada porastu (iako po meni oni nisu nesto preterano agresivni ,ali opet treba biti obazriv) ,tako da tebi je za sada prioritet da rastu i da lepo napreduju ,a kasnije ces ti lako izvaditi viskove i dobro je sto nisu dominantne ribe u akvarijum ujer onda bi muzjak vise maltretirao zenku,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da ce lepo i brzo napredovati dajem im tetra diskus i crne granule dva puta dnevno i videcu da im napravim neki mix sa govedjim srcem nasao sam na forumu par recepata, rekli su mi da mogu i puzeve da im krckam i ubacujem
znaci mislis da ostavim ovu kombinaciju riba dok malo ne izrastu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoces ameriku i da ides ka njoj Wink
Onda tu nemaju sta da traze Africki ciklidi...
Sve je to lepo,mozda mogu da dele akvarijum,ali kvari sliku celu,malo istrazi verovatno ces naici na neku ribu koja ispunjava neke kriterijume da upadne u tu pricu...
Svu srecu zelim sa akvarijumom,jako mi je drago sto se sve vise ljudi odlucuje i otkriva ribe iz Amerika Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala za podrsku
ova kombinacija riba je ispala sasvim slucajno ni meni se ne svidja ali sta je tu je
a sto se tice drugih riba ... plava akara, jack dempsey, Thorichthys meeki pa synspila ne zna se koja je riba lepsa meni su americki ciklidi najlepsi i ne razumem zasto ih retko vidjam
posto sam nov u ovome citam, kupim savete, pratim ponasanje riba pa cemo videti, nesto ce se menjati sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno u Srbiji je veoma slab izbor americkih ciklida (da nekazem nikakav) jer i to sto ima kod nas je da me izvinete sranje kvalitet.
A po meni pored boje sto krasi americke ciklide je njihovo ponasanje i raznovrsnost u oblicima ,za razliku kod mbuna gde su svi isti samo jedan ima plavu liniju, a druga zutu.
Ja sam neke vrste cekao (da se uvezu) i po 7 godina ,a neke i dalje cekam ,tako da treba biti uporan i istrajati u tome jer se veruj mi na kraju isplati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se razumemo,ja jako volim bimaculatise,i cuvao sam ih! Smile
Kribenzis je takodje zanimljiv...
Jako je lose kod nas sto se tice americkih ciklida,ali mi se cini da polako stvari dolaze na bolje.Jednostavno treba biti istrajan u nekoj svojo zamisli...
Pogledaj surcincev primer Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siricemo Centralno-Americke ciklide pa makar i silom ojha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka je sa srecom i da ih ima vise kod nas !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heheh samo sto Andinoacara sp.gold saum je juzna amerika,no nebitno ,bitno je da se amerka siri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License