Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 My guppy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2009 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par starijih slika nekoliko gupika koje su prostrujale kroz moj akvarijum. Na zalost sve ribe sa slika su pokojne ali imam nesto od njih sto jos uvek pliva. Ovo je prvi krug starijih slika, kasnije cu okaciti jos koju sliku.

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2009 12:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2009 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos koja slika.

Image Image

Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
n.ekv
Akvarista



Registrovan: 16 Mar 2009
Poruke: 24
Lokacija: Veliki Borak/Barajevo/Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2009 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepi primerci!!!
Zanimljiva riba, svi pocinju njom, laka za gajenje... Teska za istrebljenje iz aq, ne samo zato sto se koti ko luda, vec i zato sto pleni lepotom pa malo ko ima srca da je izbaci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 06, 2009 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo novih slika.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vladaNS
Akvarista



Registrovan: 02 Maj 2009
Poruke: 14

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2009 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas jako lepe gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2009 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno lepa ribica. Uvek kad ih vidim, vuce me nesto da ih opet gajim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stevo.er
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jul 2009
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2009 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepe su. imao sam dve zenke slicne ovoj sa zadnje slike, bile su ogromne a imale su repine velike ko muzijaci i prilicno sarene. kotile su se kao blesave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre više od 20-tak godina gajio sam gupike .To su bile prve moje ribe, i vrlo sam se teško odvojio od njih . Imaš vrlo lepe gupike .Mene interesuje čime ih hraniš i da li koristiš neku živu hranu za njih. Prosto je nemoguće da budu ovakve ne koristeći živu hranu .Ja sam koristio živi tubifeks i onaj crvenkasti sitniji jer nisam morao da ga seckam. Pitam iz prostog razloga jer ženka ako se dobro ne hrani ona pri izbacivanju mladunaca vrlo često se ,,osuši,, ugine, ako se dobro ne hrani. Da li ti vršiš selekciju guppika i vodiš računa da se mladj ne ukršta u srodstvu .Ja sam to radio i dobijao sam ovako lepe primerke gupika. Inače vezano za njih je da skoro svakih mesec dana donose novu turu živih izleženih gupika i da jednom oplodjena ženka može da se koti još par puta ,recimo 5, bez kontakta s mužjakom ,oplodnja. Vrlo rado jedu svu lisnatu hranu i ostalu. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravih......

kod njih je predivan prizor pratiti kada zenka na svet donosi izbacuje mladj u vodu jednu po jednu gupikicu ,vrlo lepo je to posmatrati i doživeti ,probajte i uverite se.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ranije (pre mozda 10-tak godina) sam se trudio da ih hranim sto vise sa zivom hranom (tubifex, dafnija, ciklopsi, larve komaraca) uz dodatak hrane iz kucne radinosti kao i suvom hranom. Tad sam imao bas dobru ribu.
Ovu sad trenutno uglavnom hranim sa raznom suvom hranom ali im dam cesto spanaca. Vrsim seleciju i to vrlo strogo Wink
Trebam uskoro da prosirim neke stvari tako da cu verovatno imati prostora da se malo ozbiljnije igram s njima. Uskoro ce da padne i zavrsni krug selekcije nekih zenki i tu se zavrsava prica sa tim nekim linijama pa cu da podvucem crtu sta cu nastaviti da imam a sta ne a u planu mi je i nesto novo da nabavim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde napisi nam to je interesantno kako vrsis selekciju gupija. Da li izaberes dve zenkeiz razlicitih legala , pa njihovo potomstvo ukrstas i tako dalje ...redom
Da li uspevas samo spanaacom da odrzis dobru kondiciju zenki i dobru uhranjenost !?
Mislim ,ali nisam siguran da i dalje moze da se nastavi sa koriscenjem tubifeksa u ishrani a ima ga u slobodnoj prodaji za lep odgoj gupija ,mozda je tu malo strah ali...
Cini mi se da recimo najprirodnija hrana moze da se vrlo lepo napravi sad u ovim letnjim danima a to su larve komaraca koje covek moze da ,,zapati,, na svojoj terasi...i to bi bila odlicna hrana za gupije.
Da li mozes nesto da nam kazes o raznim takmicenjima ,kao ovo recimo u Maleziji kakva su pravila uslovi takmicenja i sve ostalo interesantno sto ide u z to. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pocetku sam nabavljao zenke koje sam ocenio kao dobre to jest da mogu da bacaju dobre mlade za tu varijaciju koju sam hteo. Zenke su vec bile uparene pa sam ubacio neke muzjake koje sam ocenio kao najbolje za tu liniju u buducnosti. Cekao mlade, odhranjivao, ostavljao zenke sa strane pa kad dodje vreme uparivao. Ukrstalo se tu i u krvnom srodsvu. Pokusavao da ocistim neke stvari sto mi se nisu svidjale...
Sad spremam ribu za nesto novo sto hocu da uradim samo da mi se sve karte poklope.

Sto se tice Malezije, oni su ludi skroz Smile i ne samo oni vec i drugi fanatici iz tih krajeva.
Ima nekih dobrih sajtova koji su posveceni samo gupikama, tu se skupljaju frikovi Smile Tu covek kad vidi kakvu sve ribu imaju ljudi dodje mu da place jer kod nas se tako nesto ne moze ni videti. Imam u planu uvezem nesto pa da probam ali otom potom.
Cesto rade takmicenja na taj nacin sto se kace slike pa svi glasaju, prve tri ribe idu u dalje kvalifikacije. Bilo je svake nedelje takmicenje pa prva riba ide dalje pa kad se zavrsi mesec svi pobednici se takmice i pobednik ide u kvalifikacije za ribu godine. Mnogo je jaka konkurencija. Sad su promenili nesto pa sto sam vec pomenuo prve tri ribe idu odmah u kvalifikacije za ribu godine. E sad posto ima mnogo riba budu napravljene grupe kao u Ligi Sampiona, zvuci smesno ali je zaista tako. Ja sam uspeo prosle i pretprosle godine da sa dve ribe udjem u izbor ribe godine i to maksimalno sto sam uspeo i smatram da vise od toga i ne moze bar za sada. Cak prosle godine nisam ocekivao nista jer se nisam puno puta ni takmicio ali sam slucajno video da je zavrseno glasanje za koje sam bio i zaboravio i dim da je moja riba pobedila pa sam posle pratio desavanja i video da je pobedila i za ribu meseca pa usla u Ligu Sampiona. Tu mi je bitno da ne bude samo zadnja u grupi. Imam sad dva lepa primerka sa kojima cu se takmiciti cim ih dobro uslikam da se vide sto prirodnije odnosno prave boje. Fotkanje je malo teze jer slikam u makro modu i treba dosta i podesavanja samog aparata i kako se riba postavi i desi se da uslikam bas dosta puta i da ni jedna slika ne ispadne kako treba. Videcu kako cu proci sa ova dva primerka, jedan je snejkskin i poprilicno dobar primerak a drugi je plod duzeg ukrstanja trijangl i tuxedo, videcemo...
Sad cekam da odrastu prvi mladi neceg novog sto sam ukrstao pa da se s njima malo zanimam jer ima potencijala da ispadne nesto dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm,lepo, ali me interesuje samo jedna stvar a to je .. Da li je moguce i ovde nesto ,,loviti u mutnom,, ,odnosno da li je moguce slike doradjivati u photo shopu ili na neki drugi nacin ih prepravljati . Da li to prolazi na takmicenju ,hvala na informacijama. Very Happy
Da li recimo gupije drzis s kozicama i da li gupike jedu mladj kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa generalno provaljuje se da li jesto doterano u photoshop-u. Ja sam ranije recimo samo izostravao sliku odnosno upotrebim jedan klik cisto da se jos bolje sve vidi medjutim sad sam to prestao jer neki salju i jako lose fotografije pa mi malo glupo da odskacem Smile
Mnogi nisu ni znali slikati u makro modu sto me je bas saprepastilo, to sam saznao kad sam primetio da se ljudi dive nekim mojim fotografijama koje u principu nisu nista specijalno niti imam neki extra aparat, ali sam samo uporan pa skljocam dosta kad mi naidje. Tad sam im malo uputio na makro mod i ostavio neke linkove.
Kod mene su zajedno i zive u sloznoj zajednici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najgore sto moze da se desi jeste kao na primer sada da kad je tek objavljeno takmicenje za nedelju lik posalje sliku svoje ribe koja je bez konkurencije i sve oduva jos na pocetku Smile
Taj inace ima mnogo jake ribe, jedan od jacih likova u guppy svetu.

Image

Fazon je sto se samo jednom mozes takmiciti sa istom ribom, tako da cu ove nedelje odustati iz taktickih razloga Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy ženke na poklon Ayrton Na poklon 2 Sre Nov 17, 2021 11:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pomoc DexMax Početak u akvaristici 1 Sre Okt 06, 2021 7:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License