Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RO sistemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mala pomoc sto se tice RO sistema.

Gledam jednu firmu i kod njih ima RO sistemi (reverzna osmoza) a imaju i sistem za omeksavanje vode?
Sta "nama" u akvaristici treba za vodu u akvarijumu?
Zar nam ne treba "meksa" voda pa samim tim i sistem za omeksavanje vode ili RO sistemi prave jos "bolju" vodu za akvarijume?
hvala na poucnim komentarima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 1:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RO sistem pravi potpuno cistu vodu bez tvrdoce. U akvarijum se ne sipa cista RO voda Wink

E sad, ja ne znam kakav je to uredjaj za omeksavanje vode... mozda neki delimicni RO?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
U akvarijum se ne sipa cista RO voda Wink


znaci prvo moram dobro da se raspitam.... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, na primer ovde: http://www.akvarijum.org/forum.....t8549.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma da ali tu samo o RO i ne potpuno zavrsena prica
videcu sa proizvodzacem/prodavcem o omeksivacu vode i o RO
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Omeksavanje vode je moguce izvesti na vise nacina, jedan od njih je i RO.
Za precizniji odgovor postavi preciznije pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam na kog prodavca-prozivodjaca mislis kad je RO uredjaj u pitanju ali tu mislim da ima svega i svacega u ponudi. Gledaj da bude nesto da kasnije mozes da nadjes rezervne patrone a i delove ako nesto crkne. Nije to mala svota novca koja se ulaze a ako nadjes sve kako treba onda je to pravi pogodak na duze staze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Omeksavanje vode je moguce na mnogo nacina,jedan od njih je i RO uredjaj s tim sto tu vodu moras posle da doteras.
Ispisacu vam sve nacine omeksavanja vode koje se setim......sad me mrzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aparat za omeksavanje vode i RO su dva drugacija aparata pa sam pitao da li je neko upoznat sa tim.

znam da mnogi koriste RO ali da li neko zna bas za aparat za omeksavanje vode, razliku izmedju njega i RO.

@TeoDos, firma pravi RO , ponudili su mi za 220 pa valjda i imaju delove. a imaju i taj aparat za omeksavanje vode (ne pitah posto)

A ako vodu iz RO ne koristite direktno onda je mozda bolji taj omeksivac vode.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda iz RO je "mrtva",zato se ne koristi direktno nego se mesa nesto RO vode sa pripremljenom vodom kroz treset ili slicno.Zavisno od potrebe.
Posto voda iz RO nema vrednost,ti joj odredjenim postupkom podesavas ono sto zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim RO, u kucnim uslovima su za omeksavanje pogodne jonoizmenjivacke smole, narocito ako ti je bitno samo da smanjis tvrdocu, a ostalo te ne zanima.
Kod tih smola (koje vise lice na plasticne granule:) je zgodno sto ih je moguce regenerisati u kucnim uslovima kada se zasite i onda sve iz pocetka. Da bi dobio vodu cije pH nije mnogo daleko od neutralnog i ne sadrzi veliku kolicinu natrijuma, mislim da moras da koristis bar dve smole, kroz koje voda prolazi redno, kiselu i baznu.


Poslednji izmenio Blue dana Pet Jan 04, 2013 4:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde ima da se kupe te smole???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto radim u laboratoriji da se nadovezem na na jonoizmenjivacke smole... Takvom preradom vode dobija se DEMI VODA i vrlo malte ne ista destilovanoj vodi . Za tu preradu se koriste katjonske i anjonske mase koje nisu bas ni jeftine . Tacno je da se one mogu regenerisati da tako kazem (katjonska sa HCL a anjonska sa NaOH) .PH posle ove prerade ume danima da bude visi od 8pa cak i 9 sto u akvaristici i nije pozeljno . E sad postoji i jos jedna masa koja se zove MIXBET koja u sebi sadrzi mesavinu ovih masa i ona sredjuje PH ali se ona ne regenerise nego kad se zaprlja menja se. Kvalitet ove vode proveravas kroz provodljivost koja nebi trebala da predje posle anjonskog filtera 5 mikrosimensa , i kad predje ovu vrednost trebala bi da se odradi regenercija. A posle mixbeta provodljivost je 0.3 mikrosimensa sto je vrlo kvalitetna voda ali valja li za akvaristiku neznam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 3:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald posto radis u labaratoriji da te pitam kako izgleda ta masa,dali je to ova masa sa fotografije?

Image

Image

Image

Image

Image
Ja sam dobio masu od tasta, a on je uzeo masu iz neke firme koja koristi industriske kompresore kroz koje prolazi voda i ona mora biti da kazem 0,inace on se ranije malo bavio akvaristikom odnosno razmnozavanjem riba, i tada je kupio taj aparat...kako kaze tada je jedino to bilo na trzistu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ta masa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ReefrooM Akvarijumi i Akvarijumski Si... igoRR Akvarijum Studio ReefrooM 1 Ned Okt 27, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 sistemi: kupovni ili DIY WoodyAllen Početak u akvaristici 6 Sub Jul 06, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License