Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 razmisljamo o jednom velikom, bice vise pitanja. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E evo da se pohvalim da je zena pristala na jedan veliki akvarijum talasi
Ali uvek postoji ALI!!!
Može samo ako se promeni ceo ormar, sa nekim njenim zahtevima(znači kreše mi budžet za opremanje akvarijuma greska).
Sad sve te stvari treba uklopiti u jednu celinu i da svi budu zadovoljni.
A ja bi deo opreme trebao da napravim i nabavim ranije.

Plan:
akvarijum 125dužina x 50dubina x 45ili50 visina (visina zavisi od brdo drugih stvari tako da sad nepolemišem o tome)
ribe malawi ciklidi (nešto već imam u manjem akvarijumu, nešto sam već izmrestio, nešto am već video šta bi uzimao)

Pitanje 1:
pošto će biti dva unutrašnja filtera (sa obe strane po jedan) 12x50x 45(ili50) protočnost pumpi u oba filtera se sabira?
i vaša preporuka protoka po filteru? bitno mi je zbog veličina pumpe a samim tim i širina filtera

Pitanje 2:
vario bi policu za nosač visine 8cm + štelujuće nogice. Pa me interesuje koji profil cevi bi preporučili (planiram roštilj na koji bi išao stiropor pa akvarijum)?

Pitanje 3:
Koliko bi trebalo da bude neonka udaljena od gornjeg stakla. 10 cm u planu prostor od stakla do ploče. ploča će se dizati na šarke (drugar stolar rešava ceo deo oko stolarije)

Pitanje 4:
Jel dovoljan jedan grejač u jednom fiteru od 300w ili da idem sa 2x200w?

Pitanja su postavljena unapred ne bi li mogao izvesti računicu o potrebnim sredstvima ucenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visina vodenog stuba bi bila 45cm a visina stakla 50cm (preliminarni proračun visine)
281.25 litara vode sa filterima (54 litre filteri 227.25 litara prostora za ribe)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti odgovorim na pitanje broj 4. Dovoljan ti je jedan grejac od 300w nema potrebe za 2 od 200w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Luka_^
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2012
Poruke: 149
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar nije bolje spoljni filter sa 3-4 pregrade od 2 unutrasnja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrašni filteri su fiksni, 3 komorni (u slučaju prelivanja voda ostaje unutra), usis se obavlja preko proreza tj 1cm rupa celom dužinom sa prelepljenom mrežicom preko rupe.
Filter sam zacrtao kakav će biti i ne menjam filozofiju istog.
2 komada zbog simetrije mesta gde stoji, odvajanja na oporavak riba kada se potuku u akvarijumu (isprobano sve na već postojećem akvarijumu od 60l i 20 ciklida veličine 5-6 cm)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
D-KEE
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Protocnost pumpi se sabira
4. Ja bih isao na 2 grejaca - uvek je dobro imati backup varijantu Smile

Bio je predstavljen jedan bas lepo uklopljen akvarijum u orman bas iz Novog Sada - pa ako neko moze da nadje link ne bi bilo lose da pogledas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 4:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja polica je 5cmx5cm L profil koja je izvarena cetvrtka,tu dolazi aq,stalci su mi 10cmx5cm..mozes da radis rostilj varijantu ali stavi preko toga laminat ili neke daske lepo obradjene,pa preko stiropor,nemoj direkno na te sipke stiropor da stavljas..sto se tice filtracije dovoljno je od 600l/h do 800l/h,kupi takve pumpe kad saberes da dobijes toliko..i jedan grejac od 300w,nema potrebe da kupujes dva grejaca,sta treba da pravimo jos jedan aq sa sve poklopcem za svaki slucaj ako se desi ovom sto koristimo da procuri ili pukne (ne daj boze) da odmah predjemo na taj drugi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasad su u uzem izboru atman at 303 i at 304
samo moram videti da li se kod njih moze regulisati protok, jer mi se cini da jedna od te dve ima slavinu za regulisanje protoka koja stoji na crevu a ne na pumpi (smaracemo malo prodavce hehehe).
Inace sam se nameracio da na izlaz pumpe stavim Hydor Flo System.

D-KEE ::

Bio je predstavljen jedan bas lepo uklopljen akvarijum u orman bas iz Novog Sada - pa ako neko moze da nadje link ne bi bilo lose da pogledas


O takvom akvarijumu je rec samo ce meni da bude maltene na zemlji sa radnom plocom gore


Poslednji izmenio Blue dana Pon Jan 07, 2013 11:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesto ovako
http://www.akvarijum.org/forum.....t7880.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2013 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem grejaca resen dobijam ura ojha grejac od 300w koji je oblozen nekom zelenom plastikom star je jedno 7 godina i ima skalu za podesavanje temperature po 1*c cini mi se da je prijatelj rekao da je jager (rece da se zove kao ono pice od brdo trava dzeger)
od pumpi se dvoumim jos izmedju at 304 i at 305 (2x800l/h ili 2x 1200l/h) obe imaju ogranicavac protoka na samom crevu za preliv sto mi odgovara. Narucena hydra system flo 1 kom da se testira kako radi ali ima manu nemoze izdrzati protok preko 1200l/h (at 304 je idealna)

Za nosac-rostilj je nesto racunato 3cm x3 cm 3mm zid sa osb plocom 8mm odozgo i 6 nogica stelujucih- za ovo jos skupljam savete

Akvarijum je proracunat 10mm staklo sa ojacanjem gore a za dole se dvoumim ili duplo dno 2x 10mm ili dno 10mm sa ovacanjem dole 10mm i sa H ojacanjem u gornjoj granici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2013 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ventilacija bi bila resena sa 3 ventilatora i ovom spravicom koja pali kad se postigne odredjena temperatura


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License