Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrste puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2009 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neke vrste puzeva:

Neritina natalensis sp. "Zebra"

Image

Neritina natalensis sp. "Zebra"

Image

Clithon corona

Image

Neritina natalensis sp. "Ruby"

Image

Brotia pagodula

Image

Lymnaea peregra

Image

Pomacea bridgesii sp. "Blue"

Image

Pomacea bridgesii sp. "Ivory"

Image

Pomacea bridgesii sp. "Zebra"

Image

Melanoides tuberculata

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2009 8:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2009 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ovi puzici mogu da se nabave kupe i kod nas i koji od ovih na slici ,predivni su .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2009 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih nisam vidjao u prodaji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2009 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ni ja ja imam neke crno braon kote se ko blesavi neznam sta da radim sa njima???????????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2009 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa brzi imas vise resenja... ili da kupis preparate protiv puzeva, sto nepreporucujem jer ako se nebudes drzao uputa mozes samo vece stetu da napravis..

mozes ako te nemrzi da pecas sa sangarepom, malo je kuvas, jako malo, samo da omeksa malo, vezes ja za kanap i ubacis u aq, kad vidis da se dosta puzeva nakupilo uzmes i izvuces sangarepu pa jova nanova...

dalje-riba botija...jede ih-al i tu ima problema,ako imas bilje ocekuj da ce bilje sa sirim listovima tipa amazonke i ostalih biti izbuseno a usput i pola bilja ce biti prerovareno...

po meni sad slede 2 najbolja nacina: 1. da smanjih ishranu riba, hrani vise puta na dan ali taman toliko da hrana ni nestigne da padne na dno, a da je ribe zbrisu, posle 1-2mes ces videti veliku razliku, puzevi ce smanjiti razmnozavanje, cak sta vise i nestajace...

a drugi nacin nabavi puza ubicu tj. Anetome Helena ako si u mogucnosti, ako znas nekog iz hrvatske,bosne,slovenije, neacke itd... u srbiji ima al jako tesko ces doci do nje... evo ti slika da vidis tog puza, licno ga nemam, koristio sam predhodni nacin, a i dalje ga koristim i puzevi su na minimumu...
dakle slika za helenu

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anetome Helena,normalno najbolji nacin....brzi mozes i da prodajes ili poklanjas puzeve ako ih imas mnogo..nebojsa svaka cast na trudu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto su helene slabo zastupljene u srbiji, jer su ljudi mislili da su jako skupe i da se tesko razmnozavaju...al kad malo bolje razmislis, nisu vopste skupe cena je od 2-10evra-u zavisnosti od drzave do drzave, a da je potrebno par za njihovo razmnozavanje-to stoji, al da radjaju samo jedno jaje to nije tacno, radjaju svakih 30-40 dna od 10-15 jaja... a cena je po meni smesna...jer ako mozete da platite za botiju 400-600din, to vam dodje skoro na isto...stim da helene neprave toliku stetu kao botije, a drugoi helene su kao puzevi trubaci, znaci ukopavaju se u podlogu a samim tim korenje biljaka lakse dolazi do hranjivih materija...i helene nece dirati kozice dok ce ih botija u slasti pojesti ako ih stigne... takodje helene nece dirati vece puzeve tipa amazonci itd, znaci sve vveci puzevi mogu sa njom, dok ce barski itd platiti glavom...

iko-hvala... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anetome Helena gde bi mogli da nadjemo ovoga puzica u Srbiji . Ja ga nisam vidjao . Do koje velicine naraste ovaj puz.

Ima jos jedno resenje .Ja nisam probao ali sam od dosta njih slusao kako je dobro resenje i ne moze da naudi ribama . i to .... uzmes bateriju obicnu od 4.5 v i dve zicice spojis na + i - i tako ubacis u vodu da stoji jedno lupam.. 10.minuta i vise od puzica nema nista. Dal je neko ovo probao ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milanche
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2009
Poruke: 25
Lokacija: Beograd/Zemun

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja rado prihvatam na poklon svako ko ima da mi pokloni 2-3 puza po mogucnosti amazonaca i da su muzijak i zenka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa nema na cemu da se zahvaljujes.lepo si reko ako dajes 500-1000 dinara za neke ribice..sto ne bi dao tolko za retkog puza koji pomaze u akvarijumu..
no 1:pa te puzeve imas da kupis kod nekih ozbiljnijih akvarista,ali pitanje je da li ce ti oni prodati,jer su verovatno kupili u drugim drzavama..
milanche:ajde sad se aktiviraj i cepaj sa porukama i pitanjima,trebaju nam aktivni clanovi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ika ne znam ozbiljne akvariste koji su to Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ika je ozbiljan Very Happy ima svasta nesto samo cuti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sre Mar 03, 2010 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaaaaaaaa,hocu ovakve puzeve,narocito lymnaea pereagra,blue i ivory Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sre Mar 03, 2010 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel su ovo slatkovodni puzevi ili zive u slanoj vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zemunac
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 25

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2010 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zabranjeno je reklamiranje!

Izmenio sale75bgd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kucice puzeva No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 20, 2020 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko vrste kozica andrija88 Ostali Stanovnici 2 Ned Jun 10, 2018 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License