Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Modifikovanje izlivene armature T5 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima i srecno Badnje vece! Uspeo sam sebi da priustim 10 armatura T5 od 21w. Trenutno je prikljuceno 5 neonki od 21w i jedna GroLux od 15w. Sto znaci da imam oko 120w na 250l sto ispada oko 0.5w/l. Dodajem nedeljno po receptu Easylife Profito za biljke, biljaka nema bas mnogo, a ni malo, problem je sto su sve male, tek se primio koren i primecujem da jako brzo napreduju, hteo bih da zamenim ovu T8 od 15w za 39w T5. Interesuje me posto sam nasao el prigusnicu od 39w za T5 neonku koju planiram da stavim u tu armaturu, kako bih, na koji nacin, mogao da rasecem ili rastavim armaturu, izvucem prigusnicu i stavim prigusnicu od 39w kak obih kasnije, na tu armaturu stavio GroLux T5 neonku od 39w, naravno, ove moje od 21w i ta od 39w su iste duzine i obe su T5. Moja neka ideja je da ziletom rasecem po duzini armaturu, zamenim prigusnicu, ali zbog vlage i isparenja, kako i cime bi to bilo najbolje da zalepim nazad? Govorim o klasicnoj plasticnoj armaturi koja u sebi ima ugradjen i prekidac i sve. Mogu se naci u svakoj prodavnici rasvete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar nije moguce izvuci prigusnicu na jednu stranu? Bar kod onih turskih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora da moze da se rasklopi nekako. Ajde okaci sliku pa da vidimo, do sada sam rasklopio sve i svasta od uredjaja, zato i kazem da mora da postoji nacin da se rasklopi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam blue i ja mislio ali vezana je kablovima tj zicama iznutra, na kojugod stranu da je vucem, plasim se da ne otkinem zice unutra pa da mi ni ta armatura od 21w kasnije ne radi. Evo slika o kakvoj armaturi je rec...

http://rasvetasrbija.com/images/a8_lt2001_1.jpg
http://www.aqua-art.org/forum/.....g_0956.jpg

Tuba u kojoj se nalazi el. prigusnica je izlivena, samo na coskovima su dodati drzaci za T5 neonku.
@Fiber, i ja sam do sada rasturao sve i svasta, ali ovde ne vidim nijedan drugi nacin osim da se rasece skalpelom po duzini. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolji vri voda Very Happy posle silikonom zali kad zavrsis i siguran si
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

evo ja se malo igrao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da cu morati, sada vidim da je ta elektronika u stvari otvorena, prigusnica koju cu kupiti se nalazi u nekoj beloj kutiji ali je isto pljosnata, nadam se da cu uspeti da je uguram unutra nekako inace... :/ Hvala Carpforever na slikama, to je ista armatura koju cu i ja morati da rasturam. Smile Poslacu slike kako sam to ja odradio, samo da proucim, sa koje strane je najbolje i kako da to uradim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam otvorio 5-6 armatura,mora se otvoriti obe strane da bi se izvukla "creva".Trik je sto su oni kao obezbedili krajeve onim kvacicama i zalepili krajeve.E sad kako izvuci a ne polomiti plasticnu cev?Sve je pitanje strpljenja i srece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec imam par ideja, videcemo da li ce mi se posreciti. Kacim slike cim odradim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A-ha-ha, mora da nisu predvideli da se otvara! Smile
Steta pa nisu upoznali nas, akvariste. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prigusnica je sa te strane gde je prekidac. Ja sam ih slomio 4 kom zbog prigusnica i grla. Smile Sto kaze Carpforever moraces obe strane polako. Mene su zivci izdali pa sve polomio i prigusnice montirao van haube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da podignem temu iz zaboravljenih, crkla mi je ovako realizovana armatura, tj elektronika u njoj .. isto je skracivana ranije, tako da sam relativno lako otvorio ..

koliko vidim, procureo je jedan od valjda kalemova, ili mi bar tako izgleda, i sumnjam da ce to moci da se realizuje.

ostaje mi ili da nabavim novu armaturu pa da je sam skracujem, ili da negde samo nadjem elektroniku pa pelcujem .. zna li neko gde ovo moze da se nabavi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka T5 armature Vladimir95 Rasveta 15 Sub Feb 25, 2017 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armature 2x36w MarkoPenezic Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Dec 05, 2015 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armature T8 30W Doksas Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 10, 2015 12:36 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Neonske armature Zhorz Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 07, 2015 10:06 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T8 armature nesha barajevac Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jul 09, 2015 12:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License