Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RO sistemi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald dali se ova masa regenerise ili se menja, odnosno baca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitaj ga ako je to jedina masa kroz koju prolazi voda onda je to mix anjonske i katjonske mase i ona se ne regenerise ali probaj sa kuhinjskom soli da je regenerises i posle je isperi . Za koliko ceda se zasiti zavisi od cistoce vode koja prolazi kroz nju i naravno protoka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald siguran sam da je to jedina masa kroz koju prolazi voda, a tebi puno hvala na odgovorima !!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda mozes da je koristis slobodno jer je to vrh masa za preciscavanje vode koja moze da istrpi veliki protok kroz nju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doneo sam aparat kuci pa cu sutra postaviti fotografije da vidite, a nakon toga moram kupiti gh test da vidim koja je tvrdoca vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako imam par pitanja u vezi RO sistema pa da ih ispucam ovde da otvaram novu temu.Da li sada,zimi,kad je temperatura vodovodne vode niska predstavlja problem,ako da kako isti resiti?Da li neko ima iskustva sa Aquili RO sistemima i kakvog su kvaliteta isti?Takodje da li je neko koristio ili koristi Coa-ine RO sisteme iz Akvarijum centra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo o cemu smo mi gore caskali je dejonizacija vode a za osmozu se koriste filter mase iliti membrane koje su toliko guste da kroz njih prolaze samo molekuli vode. Sve reverzibilne osmoze rade na istom principu tako da tu nema greske kod kupovine . Imaju one za kucnu varijantu i odradice posao. Slikacu vam sutra filter posudu u koju ide filter razlicite gustine po potrebi , veoma jeftinije resenje ali jako dobro . A za temperaturu kako resiti problem pri dodavanju vode u akvarijum dovuce se crevo iz cesme do akvarijuma a na cesmi se namesti npr 26 stepeni i sipas direktno kroz filter odgovarajucu temperaturu vode( naravno za velike akvarijume)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aquasoil
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Bgd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Omeksavanje vode je moguce izvesti na vise nacina, jedan od njih je i RO.
Za precizniji odgovor postavi preciznije pitanje.


Koji su drugi nacini za omeksavanje vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*Redzinald Znam ja na kom principu radi RO,nego moje pitanje u vezi temperature vode je bas vezano za RO sisteme kojima je preporucena minimalna temperatura ulazne vode 0-5°,a nisam siguran ali mislim da je ovih dana cesmusa u minusu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad sam izmerio vodu kod mene na cesmi i iznosi 7 stepeni ali mislim da ne pada ispod 4-5 bar ja mislim da je tako u Arandjelovcu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i fotografija jonomata...

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odma imam jedno pitanje, na trecoj fotografiji imaju dve okrugle plastike koje imaju nozice, jedna ide sigurno na donju stranu i skroz do odvoda iznad ide sundjer ali za ovo drugu nisam siguran gde i kao ide..A ko neko ima ideju ili zna neka pomogne! Unapred hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se jonoizmenjivac sa njim ces vodu precistiti vrh , cim se mase zaprljaju malo kuhinjske soli i opet je kao nova. Za te nozice nemam predstavu kako se redjaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto preporucujes da regenerise smolu sa NaCl kada ne znas koja je smola u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema koja druga smola da bude u pitanju osim mesavina anjonske i katjonske smole , evo necu se vise uplitati u ovu temu mislio sam da pomognem jer sam je regenerisao stotine puta i probao razne varijante na sistemu mnogo vecem od ovoga . Jos jednom pardom malo sam se zaneo .... kraj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ReefrooM Akvarijumi i Akvarijumski Si... igoRR Akvarijum Studio ReefrooM 1 Ned Okt 27, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 sistemi: kupovni ili DIY WoodyAllen Početak u akvaristici 6 Sub Jul 06, 2013 3:58 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License