Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kapacitet akvarijuma ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Po kojoj formuli ste obracunali kapacitet vaseg akvarijuma, a uzevsi u obzir odraslu ribu( npr. 4 cm )

4cm x 1 lit. = 4 litra vode
23%
 23%  [ 5 ]
4cm x 2 lit. = 8 lit. vode
42%
 42%  [ 9 ]
4cm x 3 lit. = 12 lit. vode
4%
 4%  [ 1 ]
neku drugu formulu
28%
 28%  [ 6 ]
Ukupno Glasova : 21


Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 5:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigros ::
Sve je to relativno, neke ribe su aktivni, brzi plivaci pa traze vise prostora, neke ribe veci deo dana provedu na jednom mestu pa im ne treba toliko velik akvarijum...


Sve je vec receno. Nemojte koristiti nikakve formule jer moze ispasti jako smesno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2012 5:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikola KV
Akvarista



Registrovan: 10 Apr 2012
Poruke: 16
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po nekoj mojoj teoriji u akvarium od 60L ti mozes da stavis 100 riba.... njima nece smetati
Samo sto se brzo prlja ja u ovaj novi aq planiram da stavim 30zenki i 15muzjaka gupike na 60L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a tvoja teorija je ? Ako se kojim slucajem teorija zove "Riblja corba" onda mozes da stavis i 200 nista im nece faliti, samo dobro je zacini Very Happy


Poslednji izmenio guppykiller dana Čet Apr 19, 2012 2:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola KV
Akvarista



Registrovan: 10 Apr 2012
Poruke: 16
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AHHAHHAHA....
Ja tako radim vi kako vam odgovara!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 3:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije uopste smesno, nemoj da siris takve glupave teorije ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 3:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmmm... jesi li procitao (ovde na forumu postoji link u nekoj od tema) sta kaze zakon republike srbije? svaki centimetar odrasle ribe na 5l zapremine! i to za odgajivacnice Smile odnosno pet shop-ove. a normalni ljudi u glavnom drze kuci ribe u dosta boljim uslovima nego u pet shop-u. mislim, ipak im je to stalno staniste a ne privremeno!

skoro su diskutovali o tome nesto slicno samo u vezi sa japankama i odusevio sam se odgovorom pa cu biti slobodan da ga citiram i to drugi put.
kaze neko ko drzi japanke, valjda je bilo 5 kom u 30l i kaze "sve staju"... a odgovor je bio da je to isto kao da pozoves drustvo na zurku u tus kabinu i vas 5 bude i "svi staju" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 19, 2012 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konzerva sardina je najbolji primer kako ribe mogu da stanu u mali prostor. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakon kaže:

"На сваки центиметар дужине рибе неопходно је да се обезбеди 5l воде, односно запремине простора."

Imam oko 300 neonki na artemiji. Drzim ih trenutno u akvarijumu od 50-ak litara. Kad te ribe izrastu na prodajnu velicinu od oko 2,5cm tada ce mi trebati za njihovo drzanje 3750 litara vode.

Posto ja imam oko tonu vode najbolje bi bilo da prospem sve ribe koje imam, od ovih neonki da ostavim svaku cetvrtu, pa da ih odgajim do prodajne velicine.

Po ovom zakonu je ista kolicina vode potrebna za 20 neonki kao i za sarana od 50cm.

"Рибе намењене за приплод морају пре полне зрелости да формирају јата
ради лакшег прихватања и прилагођавања."

Pretpostavljam da ze zakonodavac bavio problematikom uzgoja konzumne ribe, inace ovo nema preteranog smisla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

froger ::

Posto ja imam oko tonu vode najbolje bi bilo da prospem sve ribe koje imam

kazi gde i kada ces da prospes da prodjem tuda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo sam pogledao u literaturi sta ljudi kazu.

Brosura firme Sera:

Image

Ivan Petrovicki - Aquarium fish of the world

Na fotkama su tri grafikona. Prvi je za ribe koje imaju sporiji metabolizam, drugi za one sa srednjim, a poslednji sa brzim metabolizmom. X osa predstavlja kolicinu riba u akvarijumu, a Y broj litara.


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 16, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par strana iz Knjige Riharda Jeriča:


Image


Image


Image

Evo i jedna za ljubitelje ruske literature (A.S.Polonski)


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman spremam ispit iz ruskog Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U jedan zatvor stane 1000 ljudi,a moze i 3000 pa ga nazovemo logorom i oni se u prostorijama uguse bez kiseonika... Najbolje bi bilo da ribice lopatom ubacujemo u akvarijume..... Onaj ko nema uslova netreba ni da ih drzi kao ljubimce.... Ja sam za trecu formulu i kod mene na 140l ima 17 ribica--- 14 kraljevskih neonki,2 ancija i 1 frenatus koji ce biti iseljen ...sto bi znacilo da svaka ribica ima svojih 8.23l za plivanje,disanje ishranu i sta god one radile u tim pripadajucim litrima...
Kada budem hteo jos neku ribicu doci ce i veci akvarijum,molim lepo.... Izvinjavam se ako je ovo moje izlaganje nekoga pogodilo,ali to je moje misljenje.....
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po meni to zavisi od ribe do ribe.Nije isto skalar od 13 cm i japanka od 13 cm,ako me razumete i nije isto ta japanka od npr 12 cm i 6 neonki od po 2 cm...Moramo ukljuciti u to i prirodu ribice.Barem je to meni logicno.Sad,koliko riba u koliko litara....te formule su svuda razlicite ali jedno je sigurno:ne treba preterivati i sto ih ima manje to je bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Avg 27, 2013 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa tobom Kibo,reka i jezero su dovoljni za sve svoje stanovnike,a u akvarijumu im mi trebamo da stvorimo najbolje uslove....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License