Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za moje klince Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog akvarijuma kojeg sam formirao posle nekoliko godina pauze, a namenjen mojim klincima, da uživaju i uče. Smile

Akvarijum je dimenzija: 60*30*25, bruto 45 litara, u praksi oko 40-ak.
Osvetljenje: Neonska konstrukcija sa duplim grlom i dve T8 neonke od po 18W, jedna Philips daylight, druga grolux crvena-kinez.
Podloga: Treset, osmokot, kvarcni pesak nešto sitnije granulacije, par čokota vinove loze standardno prokuvanih i odstajalih u vodi.
Biljke: Anubias barteri var nana, Riccia fluitans, Taxiphyllum sp. Flame, Nymphaea lotus-lukovica,Hygrophila pinnatifida, Echinodorus bleheri, Limnophila sesiliflora, Nomaphila stricta, Vallisneria tortifolia, jadan pelcer Cryptocorine, naknadno ubačen, nisam siguran za podvrstu, a ni to kako će se ona i Vallisneria slagati.
Od ribica su tu: 20 kraljevskih neonki, 2 ancitrusa, po jedan albino, paleatus i čokoladni muljar, botia lokahata i bikolor.
Oprema-ništa posebno za ovu litražu: Dvokomorni stakleni filter sa desne strane (zamaskiran), sa dva sloja bio kugli, keramičkih perli i hidrofilne vate, vazdušna pumpa sa dva izlaza i kružnim regulatorom Champion CX 0098, grejač nisam postavljao pošto je u stanu CG sa konstantnom temperaturom 25-26 stepeni, što je ionako previše Rolling Eyes .
Održavanje: Tečna prehrana biljaka mikro i makroelementima po 4 ml dnevno, fotoperiod 12h, DIY CO2 sa raspršivačem za vazduh (koji mi bode oči), zamena vode jednom nedeljno 10-ak litara.

Akvarijum je formiran pre dve nedelje i, naravno, još nema svoj finalni izgled, biljke za sada odlično napreduju, čini mi se da će uskoro i prerasti akvarijum ove litraže, neke biljke ne pripadaju mestu gde su zasađene, ali sredićemo vremenom:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
I na kraju, oni kojima je akvarijum i namenjen:
Image
Very Happy

Prihvatam sve sugestije i savete!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blago klincima malcima! Very Happy Super izgleda, evo primera kako aq od 45l moze da uzgleda prostran i ogroman,a pritom ovako lepo skockan!!

Svaka cast! I lepo sto su neonke u jatu, uzivace.....

Tih par godina pauze su te bas inspirisale, postovanja!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lep akvarijum,a posebno panj mi se svidja Smile
Bilje kako raste ces ga namestati,tako da to nije nikakav problem Very Happy
A tvoji klinci su srecni sto imaju nekog da ih lepo uputi i uci da vole prave stvari i prirodu!Sto kaze Oljisa,postovanje! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemo Smile akvarijum je super. Na slikama uopste me izgleda da je te litraze. Smile pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve pohvale za najmladje kolege akvariste Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
teletec
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 65
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bluecrow usvoji me.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na prvi pogled izgleda kao da ima bar 100 litara...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, hvala svima na pohvalama. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno, moj zet ima 100l akvarijum, i ja sam pomislio na prvu da ima bar toliko! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bluecrow ::
druga grolux crvena-kinez.


Trebao bi da uzmes bar jedan grolux sylvania, e onda bi tvoje ribice dobile boju ekstra.

Inace panj je boli glava, legao je ekstra u akvarijum. Moj savet ti je sto se tice bilja mikrosorumi, kripte, mahovine i vezuj riciju sa mrezicom za kamen i ima da bude bombona. Sa brzorastucim biljem ces imati samo nepotrebno puno posla.


Poslednji izmenio Anboy dana Pet Jan 18, 2013 9:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

teletec: Samo ženska deca preko 21 godine dolaze u obzir Smile
GoranVrsac: Pozdrav zemljače, imaćemo priliku da se upoznamo, sigurno.
plavsic88, Anboy: Hvala na stvarno konstruktivnim predlozima, svaka reč je na mestu. Panj, inače, nije jedan, već dva, ali sam ih spojio radi lepšeg efekta. Wink Obe ricije su vezane za poseban kamen mrežicom, ali su se već podigle iznad nje, a sto se tiče brzorastućih biljaka, to si potpuno u pravu Anboy, pretpostavljam da će uskoro morati da padne neka seča ili razređivanje. I mene je razočarala jako ova kineska grolux neonka, totalno je slaba i jedva da se primeti razlika kad je ona uključena pored Philipsove daylight. No, svaka greška se plaća, pa će i ova biti plaćena sa novom Sylvaniom uskoro, čim legne plata Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pridruzujem se sve pohvale za akvarijum da nisi rekao da ima 45 l mislio bih da ima bar 100 l kao sto neko ovde rece ovo je primer kako i mali akvarijum moze da se skocka a to me je uvek fasciniralo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci kandidat za usvajanje br.1sam ja Very Happy

cedagm - nego sta, kad sam videla ovaj predobri aq to je bila kap koja je prelila casu da onih mojih 96l dovedem malo u red. Covek je objasnio kako se radi! Cekam adpejt sa fotkama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo i od mene. Pravi primer kako nije sve u velicini akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malog update-a mog akvarijuma:

Stiglo je par stanovnika-par ksifoa, mužjak blek molija, tri zebrice i skalar, koji tu nisu bili u planu, ali pošto je jedan dvadesetolitraš gde su prethodno bile, danas pretvoren u "kozičnjak", moralo se. Dodato je još par novih biljaka, koje su, uzgred budi rečeno, toliko porasle da je moralo da padne jedno vrlo radikalno trimovanje. Onda sam ukapirao da nisam slikao akvarijum pre toga Sad
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License