Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 unutrasnji pregradni filter za diskuse Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već imam jedan akvarijum od 125 litara (Juwel Rio 125), posto mi diskaći lepo napreduju javila se potreba za većim akvarijumom.
U planu mi je akvarijum dimenzija 121*61*61 sa unutrašnjim pregradnim petokomornim filterom širine 10cm duz cele zadnje strane akvarijuma. Efektivna zapremina akvarijuma 360 l

Prva komora taložnik i grejači, druga grubi i fini sunđer, treća Seachem Matrix,ćetvrta sera super peat(treset) ili karbon sunđer u zavisnosti od trenutnih potreba i peta komora pumpa

1. Da li je bolje rešenje zazor na vrhu prve komore(sa zaštitnom mrežicom) ili preliv preko cevi ili možda kombinacija oba.

2. Koju pumpu staviti (kolike snage)?

3. Da li je bolje staviti jedan grejač u filter a jedan u akvarijum (u slučaju da filter začepi) ili oba grejača u filter zbog estetike?.

4. Da li je osvetljenje od 4*54w T-5 adekvatno za diskuse.

Unapred hvala i veliki pozdrav za sve članove najboljeg foruma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Ne bih da te odgovaram ali ja ne bih stavljao bilo koji unutrasnji filter iako je taj savrsen za sve ostalo. Ako ti se desi neki kiks sa filterom ode sve u p.... m....U mom akvarijumu sa diskusima imam samo 2 sundjer filtera ona najveca,dok sad za novi ak sam vec kupio kanister filter.

1.zazor celom visinom od 5mm
2.800-1000 L/h sto je 2-3x zapremine akv pretpostavljam da ces puniti do 50cm vodeni stub
3.oba grejaca u filter
4.sve zavisi da li ces imati biljke i koje,ali diskusi vole manje svetla nekih 0.3w/L a tebi je 0.5w/L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislila da je varijanta sa pregradnim filterom bolja zbog veće količine filter materijala ali ako vi mislite da je bolji kanister filter , onda ću vas poslusati.
Da li je dovoljan Eheim Professionel 3 2075 (1250l/h) za akvarijum od 360litara u kome će biti 8 - odraslih diskusa, 30-neonki, 2 ancistrusa i 6 Corydoras paleatus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stanem u odbranu pregradnog filtera Smile
Kakav kiks Krle da se desi,na sta tacno mislis?
Ja imam u mom akvarijumu sa diskusima filter sa zazorom,dve pregrade.Jako zahvalno resenje bas sto se tice kolicine filter mase,odrzavanja bioloske ravnoteze,i sto se tice ciscenja filtera je takodje zahvalno.Tj ciscenja gornjeg sundjera,ovo ostalo nema potrebe da se dira.Predlog,umesto Sera Peat-a,ako mozes,bolje nadji pravi treset,mnogo je efikasniji u ocuvanju boje i kiselosti vode,znaci duze traje.
Sto se tice jacine protoka,bas kako je Krle rekao 2-3x i milina.
Akvarijumi sa diskusima su sad toliko uznapredovali tj ljudi koji ih oformljavaju,i nije retkost nikakava naci pravi ubiljen akvarijum sa jacinom 1,5w/l i ostalim specijama,ali licno meni mnogo lepse izgledaju akvarijumi sa diskusima kad je to slabije i diskretno Wink
Tvojih 0,5w/l je sasvim ok,i uostalom ti ces to redukovati kako bude sve leglo na mesto.Jer i treset smanjuje intezitet osvetljenja,tako da ce to biti predpostavljam kako valja. Very Happy
A sto se tice kanistera,njih nikad nisam imao,niti se interesujem,misljenja su podeljena naravno,i mislim da je najpametnije da se jos malo informises i odlucis za varijantu koja ti najvise odgovara u svakom pogledu.
Mi te mozemo i trebamo samo posavetovati oko neke odluke,a nikako ne valaj da donosimo neku odluku umesto tebe.Pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto će se već iskristalisati. "Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem"
Hvala na preporuci za treset, ja sam mislila da je Serin bolji jer je firmiran i sigurno nema nepoželjnih elemenata u sebi, ali nikad nije kasno da se nauči nešto novo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu.To je samo etiketa,obican treset je najbolji.Mislim,nije Peat los,ne kazem ali za te pare,nekih 600dinara mozes kupiti treset i to vecu kolicinu i biti mirna neko duze vreme.Potrazi po netu oko toga kako se priprema.Ima da se kupi treset u balama,nije nesto skup na kolicinu koja se dobije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nenade nisu svi kao ja i ti,neko ne vodi racuna uopste,ako neredovno odrzava filter on koliko koristan moze biti i stetan.
Da treset je majka ali ne svaki !

Nele samo da ti udarim zazubicu uzo sam Cobalt,Brilijant Blue i Red flowera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bambus
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2013
Poruke: 106
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mogu pumpu CX-1000 da stavim u akvarijum od 25L??? da li ce to biti preveliko za takvu pumpu? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas temu koja se zove "glupa pitanja" pa tamo pitaj. Molim administratora da izbrise ovu poruku kao i poruku iznad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje nije glupo ako osoba koja pitanje postavlja nije informisana o doticnom problemu.

Koliko sam uspeo da vidim na guglu, pumpa CX-1000 je vazdusna pumpa? Takve pumpe NIPOKOJU cenu ne smeju da dodju u kontakt sa vodom posto ce te udariti struja.
Samim tim ako je ideja bila da tu pumpu koristis kao potopnu to nikako neces moci posto joj to nije svrha. Smile
Ako si mislio da pomocu nje pokreces spoljasnji ili sunjer filter onda je to ok i mozes da je iskoristis.


Poslednji izmenio Fiber dana Sre Jan 23, 2013 12:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro,ja se sve uzdam u to da ako ima diskuse,da i vodi racuna Smile
Naravno nije svaki treset,zato sam i rekao da se uputi Very Happy
Imam i ja Red Flower,a ako bog da pasce jos nesto zanimljivo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

katarinajsmiljanic ::
Ja sam mislila da je varijanta sa pregradnim filterom bolja zbog veće količine filter materijala ali ako vi mislite da je bolji kanister filter , onda ću vas poslusati.


Po meni ni jedan kanister filter ne moze da zameni spoljni filter(bio on sa spoljne ili kao sto si ti mislila sa unutrasnje).
Em sto je zapreminski veci (vise mesta za materijal,i zbog te velicine se redje cisti,a da ne pricam koliko je jeftiniji nego recimo eheim kanister).

Sera peat je odlican ja sam ga ranije koristio i ponovo cu , ali ako sto kaze
plavsic88 brobaj da nadjes pravi treset ,jer je jeftiniji ,a veoma delotvoran ,samo je problem naci pravi (ja vec duze vreme ne mogu da ga pronadjem) ,odnosno onaj koji je prirodan,a ne neki mesan sa nekim djubrivom itd koji moze da ima posledice po ribe.
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dobio od prijatelja iz Ns malo treseta pravog,a nisam mogao da ga nadjem mesecima kod mene...
Negde sam citao da su sakupljali ljudi iz sume treset,i pripremu tog istog,jako zanimljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Ja sam dobio od prijatelja iz Ns malo treseta pravog,a nisam mogao da ga nadjem mesecima kod mene...
Negde sam citao da su sakupljali ljudi iz sume treset,i pripremu tog istog,jako zanimljivo.


Bas tako tesko je naci pravi treset.

Da te pitam ,da li si merio parametra vode sa tim tresetom ,interesuje me koliko i da li ti je spustio ph i tvrdocu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam samo ph test,i kad sam merio pre ubacivanja bila je voda oko 8,5 ph,smanjivao je ph svakodnevno i na kraju spustio na nekih 6,5-7 otprilike.Malo me zbunjuje te nijanse na paleti Wink Siguran sam da je na pad ph u nekoj meri uticala i loza koje je bilo dosta,a i ostalo drvece...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License