Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, hvala Miksa. Tako sam otprilike i mislio, ali nisam bio siguran.

Imam jos jedno pitanje - zenka (leva slika) cesto ide na rasprsivac i uzima mehurice vazduha u usta - voleo bih da znam zasto to radi?


Poslednji izmenio chikavili dana Pet Okt 26, 2012 9:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 9:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

adi1975
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Dec 2011
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2012 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile
U subotu su moji ramirezi mrijestili se i nedugo potom je muzijak poceo da ganja zenku i bio je skroz agresivan tako da sam odlucila da nju izvadim on je dakle ostao sa ikrom i bilo je sve ok.Kada su posli da vrte repicima uocila sam da je on poceo da ih jede dakle pratila sam dal premjesta jaja il jede i skontala sam da ih jede Sad.Onda sam i njega premjestila u drugi akvarijum.Eh znaci vec 24h je od njihovog izvaljivanja i vrte repicima uveliko i sad ono sta mene zanima je naravno ako uspiju se odrzat u zivotu je kada tacnoooo treba da pocnem da ih hranim i sa cim??Ono cime ja raspolazem je artemija i naravno zumanjak Smile.Sa infuzorijom sam imala lose iskustvo sa drugim ikrasicama tako da bjezim od nje.Svaki savjet dobrodasao unaprijed HVALA Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2012 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kreces sa dodavanjem hrane tek kada proplivaju, to se podudara sa nestajanjem zumancane kese. Kao prvu hranu dodajem im mikrocrve i neke granule sa kulturom infuzorije koja se ako je verovati proizvodjacu iz tih granula ubrzo razvija. Nisam uspeo sa zumancetom jer bas mnogo prlja vodu a to im je rak rana, jako su osetljivi na kvalitet vode. Artemiju su kod mene uspevali da uzimaju tek nakon desetak dana. Ne mogu da kazem da je to pravilo mozda kod nekoga brze rastu nego kod mene pa samim tim i ranije mogu da krenu sa artemijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Ned Jan 20, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se mjeri tvrdoca vode? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 21, 2013 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

testovima za karbonatnu (kh) ili ukupnu (gh) tvrdocu vode. ima da se kupe i pet shop-u.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Marko
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2009
Poruke: 159
Lokacija: Šimanovci

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Uto Feb 12, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto upadam u temu,ali mi je muka bilo pravit novu.Muzjak ramireza mi je bolestan,tacnije tamnije je boje nego sto treba,lijevo oko mu je dosta nateceno.Kad stignem stavicu sliku,a ima li neko ovakvo iskustvo i koji lijek sipati,da li on skodi drugim ribama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 12, 2013 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih da te plasim, ali meni su sva tri ramireza uginula 3-4 dana posle pojave tih simptoma. Pogledaj ovde: http://www.akvarijum.org/forum.....13035.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Feb 12, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U starijim temama imate jednu cinjenicu napisanu o ovoj ribi. Vidim u novijim temama da se ta cinjenica ne spominje cesto. Ramirezi su veoma osetljive ribe na sve parametre vode. Svaki stres kod ove ribe je potencijalna bolest , i u vecini slucajeva , smrt. Zato se ne preporucuju pocetnicima, i u novo formiranim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Informisao sam se ja o njima dobro pre nego sto sam ih nabavio i znao sam za tu osetljivost, ali sam ipak resio da pokusam, posto su mi omiljene ribe. Trudio sam se da im obezbedim dobre uslove, ali ocigledno nije bilo dovoljno Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
U starijim temama imate jednu cinjenicu napisanu o ovoj ribi. Vidim u novijim temama da se ta cinjenica ne spominje cesto. Ramirezi su veoma osetljive ribe na sve parametre vode. Svaki stres kod ove ribe je potencijalna bolest , i u vecini slucajeva , smrt. Zato se ne preporucuju pocetnicima, i u novo formiranim akvarijumima.

bravo za info i trud
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih bas rekao da se ta cinjenica ne spominje cesto. Na dosta mesta sam naisao na to, a i sam sam vise puta pomenuo da su osetljivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost je uginuo.... Sad(( Hvala ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači mužjaci imaju veće i izraženije leđno peraje od ženki, samo se po tome razlikuju, čak i kad su mali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zenke kad postaju polno zrele deo stomaka im se boji u "pink" boju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License