Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 unutrasnji pregradni filter za diskuse Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepo ti je spustilo Ph ,meni je sa oko 8 na 6.3 serin treset. Ma svi ti testovi su s..e jer su toliko slicne nijanse da covek ne moze precizno da izmeri.
Najvise ti je treset spustio jer ne moze toliko ph da spusti ni magrov ,a kamoli loza ,no nebitno ,super je to voda za diskuse Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 6:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sam koristio serin treset,on je polako kiselio,i kad sam uzeo ovaj veci akvarijum onda sam neko vreme i tu imao taje serin da bi posle jedne lepe izmene vode i laganog vracanja na normalnu ph ubacio prirodni i eto Smile
Bas to sto kazes,testovi su nikakvi,i bas se ne valja uzdati u njih,ali sad moram jer nikako da kupim lakmus,on mi je koliko toliko pouzdan...Kontam i ja,nemaju ta drva toliku moc da bas toliko ukisele vodu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na mišljenjima nadam se da će se ubaciti još neko od "diskusara" jer dobro je čuti različita iskustva.Ja sam sa kupovnim tresetom skinula ph na 7.3(unutra je i loza i listovi catape) i ne znam da li bih ovde pronašla taj drugi.Ovo je za sada ok ali pošto želimo najbolje za "kraljeve", moramo sarađivati!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

katarinajsmiljanic ::
Hvala na mišljenjima nadam se da će se ubaciti još neko od "diskusara" jer dobro je čuti različita iskustva.Ja sam sa kupovnim tresetom skinula ph na 7.3(unutra je i loza i listovi catape) i ne znam da li bih ovde pronašla taj drugi.Ovo je za sada ok ali pošto želimo najbolje za "kraljeve", moramo sarađivati!!!



Naravno poenta foruma je razmena ikustava Wink

Interesuje me jel ti taj kupovni bio serin i koliko si grama stavljala na litrazu pa ti je spustio na 7.3 (sa koliko )?

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj kupovni je Serin i stavlja se 100 gr na 100l, a spustio mi je sa 7.8 na 7.3 što i nije neki veliki uspeh ali jedva sam i ovu količinu koju sam stavila napakovala u filter...opet taj filter....a ne bih baš direktno mutila vodu malo mi neprirodno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se mene tice,upotreba treseta,kupovnog,prirodnog u ukrasnom akvarijumu je stvar izbora (sto je normalno),ali nije neophodno.Ovi nasi diskusi su priviknuti na normalnu obicnu vodu zbog lakse prodaje,tako da oni mogu da zive i budu prelepe ribe i sa i bez treseta.Dosta ljudi ih drzi bez ikakvog pomagala za spustanje ph i bojenje vode i nista im ne fali.Tako da ako ti nije bas lepo da imas zuckastu vodu,opusteno ukloni treset iz filtera,ili ostavi nekih pola doze cisto zbog nekih njegovih bioloskih svojstava,a boja nece biti previse zuckasta.Jesi razmislila o resenju za filter,sta ti najvise odgovara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma voda divno izgleda i ja se trudim da poboljšam sve što mogu koliko-toliko...A što se filtera tiče još uvek sam u dilemi ali kada bih znala da će Eheim Professionel 3 2075 ( do 600 litara) biti dovoljan uzela bih njega i rešila problem.Iskreno, sve se nadam da će se i "diskusar" Krcko oglasiti ali od njega ni traga ni glasa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf pa bas ti je malo spustio ,to je mera koju sam ti ja rekao i ja sam je koristio i meni je sa Ph 8 spustio na 6.3 .

Eheim kanisteri su jedni od najkvalitetnijih na trzistu ,tako da ako s odlucis za njega neces pogresiti ,mada ja mislim da je i dalje bolje resenje spoljni filter.

Inace poenta treseta je da pored spustanja ph ,je i da boji vodu ,odnosno da ispusta tanin i na taj nacin stvara prave uslove za ribe iz Juzne amerike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravih da te pitam ,kada si merila odnosno vodu koju si dodavala (pri menjanju ) da li si u njoj drzala trest ili si direktno sa cesme? Jer ako jesi nije ni cudo sto je tako malo spustilo jer si ga ti neutralisala sa vodom iz cesme ,a to moze da bude pogubno za ribe kao sto su diskusi jer vleiko (naglo) variranje hemizma vode moze da ih ubije.
Tipa ,voda u akvarijumu ti je ph6 , cesma ph8 i ti recimo akvarijum od 200l zamenis 80 l i na taj nacin si bitno izmenila ph ,ja sam recimo sa diskusima drzao bure gde je stajala voda spremna za zamenu i u njoj je bio ph i gh isti kao i u akvarijumu,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treset sam stavila u filter(akvarijum je Juwel Rio 125) a vodu menjam svaka tri dana po 15%. Voda mi stoji dva dana u buretu pre zamene i u nju stavljam Fluid filter medium (od EasyLife). Inače moja češmuša je Rzavska (jedna od najčistijih u Srbiji) Ph-od 7.2-7.8, ukupne tvrdoće 9 do 11 dh. Ne držim treset u buretu.
A ph merim sa Milwaukee pH Merač pH55.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas kako sam i pretpostavio ,direktnim sipanjem cesme u akvarijum (bez obzira sto drzis treset u filteru) na taj nacin neutralises/smanjijes njegovo dejstvo .
Mozda ne bi bilo lose da probas da stavis treset i u bure (kao sto sam ja drzao ) i na taj nacin odrzavas iste parametre vode u buretu sa akvarijumom.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već sam stavila.
Hvala na savetu i veliki pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
Pop92




Registrovan: 11 Nov 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Nov 11, 2017 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li mogu napraviti unutrasnji filter sa zazorom od keramičkih plocica? Da ujedno bude kamufliran pločicama kao neka pozadina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License