Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 grejač se pretvorio u kuvalo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Elem, sinoć pre nego li krenuh na posao nahranih ribe iodoh bezbrižan zanjući da su ribe na sigurnom. Jutros kada sam stigao kući imam šta da vidim pomor riba, zakucao grejač Shark star 4 godine i 6 meseci. Bilans kvara je sledeci temperatura vode je bila nekih 35 stepeni od riba je uginulo: jato barbusa titeja 6 kom, neonke od 20 kom ostalo je 4 ribe, ramirez jedan je uginuo, dok se drugi oporavlja. Gubitaka nije bilo medju ancijima, korijima i naravno gupikama. Odoh da kupim Atmana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali su neonke uginule od te temperature o.O
Jeste to velika temperatura al mogli su da izdrze taj period...Sta znam moje su bile na 30-31 i sve je bilo ok evo vec mesec dana...Pre bi kori uginuo od te temperature...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam drugo objasnjenje, sta bi moglo biti osim temperature, pumpa za vazduh je radila, filter je radio, vodu sam menjao u subotu 24 litra (aq je 120 l). samo temperatura drugo nije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nastradao termostat.slican problem sam imao sa grejalicom u sobi, radi na potpuno istom principu ko i grejac, nije mi jasno kako se desilo, ali kad sam otvorio grejalicu bio je potpuno iskrivljen i kao da nije imao nikakvu funkciju,isto i sa tvojim grejacem, kao da si direktno grejac prikljucio na 220, greje sve dok se ne zapali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krsmanac
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2012
Poruke: 40
Lokacija: Aberdeen

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da na pomor nije toliko uticala temperatura od 35c vec nagla promena za kratak period. Da se temperatura postepeno povecava par dana, ribe bi prezivele odredjeno vreme bez problema, ovako su se sokirale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o tome se i radi, temperatura vode je za verovatno desetak minuta skocila na 35
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam kako se osecas,imao sam isti problem pre nekih 17 god..isto mi spojio grejac i podigao temperaturu ko zna koliku,tom prilikom mi je uginulo preko 50 komada barbusa koji su doneti iz ukrajine,takve krvi nije bilo na nasim prostorima...kad sam se probudio i upalio svetlo imao sam sta da vidim,neke plutaju,neke po dnu se izvrnule...ostalo mi neka 2-3 barbusa,albino frenatus,jedan kori,prekostomus...pocelo srce da mi preskace od tog prizora...imao sam prekid u akvaristici od nekih 2-3 meseca,dok nisam preboleo sve to..a "renin" grejac spakovao i kupio drugi...sad sam taj grejac poklonio novaku i on ga popravio,radi kao sat kod njega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne dao Bog nikome! Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krsmanac ::
Mislim da na pomor nije toliko uticala temperatura od 35c vec nagla promena za kratak period. Da se temperatura postepeno povecava par dana, ribe bi prezivele odredjeno vreme bez problema, ovako su se sokirale.


slazem se zato sto leti isto moze biti visoka temperatura
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toploj vodi je absorcija kiseonika manja a samim tim i koncentracija opada.
Ribe poput ancija i korija imali su mogucnost udisanja atmosferskog vazduha dok ostali nisu.
Sto se tice gupika... Pa gupike su gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2013 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saucesce Sad

Markopa- hvala na objasnjenju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Juwel filter + Eheim grejač m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 10, 2019 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi grejač u postojećem akvarijumu bojanapsy Grejanje i hladjenje 4 Pon Dec 07, 2015 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka EHEIM 2313 grejač Dare021 Filteri i pumpe 5 Ned Okt 25, 2015 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ATMAN Grejač 25w Sergej Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jan 24, 2015 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejač u panju? nasudks Početak u akvaristici 5 Pon Okt 28, 2013 1:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License