Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Flaširana voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li se akvarijum napuniti flaširanom vodom i ako može koja bi flaširana voda bila najpogodnija za tu svrhu (uzimajući u obzir i cenu naravno). Pitam ovo iz razloga što živim u mestu gde se ne može upotrebljavati česmovača, a da teglim desetine litara vode najlakše mi je iz najbliže prodavnice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 5:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti se nikako ne isplati, skupljaj kisnicu za izmenu vode nju koristi posto nemas drugu vodu. Ja sam cuo da je Rosa mekana voda i da je dobra za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rosa je jedna od najskupljih voda ako ne i najskuplja. Kišnica ne dolazi u obzir pošto može da udari period od 2 meseca bez kiše, a vodu u akvarijumu ne valja mešati, čuo sam. Inače ko će da skuplja 100 litara kišnice aman?

Molim za iskustva ili preporuke za flaširanu vodu, jer mi je to jedina opcija kako da napunim akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba skupljati kisnicu da menjas svu vodu u akvarijumu sa njom, nego jedan deo, ja nisam cuo da je proslo 2 meseca bez kise u Srbiji.

Flasirana voda moze bilo koja, ako moze i cesmovaca moze i flasirana, samo sto bi flasirana trebalo da bude kvalitetnija. Bilo je price o vodi u Zrenjaninu pogledaj malo teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribice planiras da drzis?
Postoje preparati za pripremu cesmovace koji uklanjaju hlor i teske metale, na primer Tetra Aqua Safe, Sera Aqutan... Mozda bi to bilo jednostavnije resenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si bas resio da sipas flasiranu onda kupi vrnjce, ona je oko 70 din. 6L a nije nista losija od rose.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nazalost malo tekstova ima koji su vezani za flasiranu vodu. ja sam pre nekih mesec dana dodavao po jedan deci vode svakog dana ( minaqva ), da li ima veze ili ne ali 5-tog ili 6-tog dana primetio sam braon alge na bocnim stanicama. mineralna voda ili nemineralna, i jedna i druga sadrze makro i mikro elemente, na nekima pise i visina pH vrednosti ( koja se krece uglavnom od 7.6 - 8.2 ), takodje mineralna voda sadrzi i rastvoren co2 pa tako u kombinaciji sa diy varijanti co2 moze da dodje i do pomora ( u slucaju ako ne pratite visinu pomocu dropchekera ).
mislim da dodavanje odredjene kolicine flasirane vode u odnosu na akvarijumsku vodu nece skoditi ali mislim da morate pratiti stanje i ponasanje riba. veca kolicina menjanja vode sa flasiranom ( nedeljna zamena vode od 1/3 ) mislim da bi skodila ribicama jer bi se parametri vode naglo menjali ...
ovo je moje misljenje i jednonedeljno iskustvo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu su prvo biljke pa ako se prime onda bih razmišljao o ribicama.

P.S. I česmovača je mineralna voda, i to jako mineralna. Flaširana voda je uglavnom izvorska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flasirana voda je obicno izvorska i puna je minerala ali ide na demineralizaciju a onda se ponovo obogacuje samo nekim mineralima, zbog toga je bolja za pice od cesmovace.
Posnato je da kad odete na letovanje ako pijete vodu sa cesme obavezno imate stomacnih problema a mestani tog grada je piju bez problema. To je zato sto nas organizam nije navikao na minerale iz te vode.
Isto vam se moze desiti ako pijete vodu sa prirodnog izvora koji je bogat mineralima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isako ::
Posnato je da kad odete na letovanje ako pijete vodu sa cesme obavezno imate stomacnih problema a mestani tog grada je piju bez problema. To je zato sto nas organizam nije navikao na minerale iz te vode.

Pre ce biti da su u pitanju bakterije... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ostaje samo jedno :
napuni aq flasiranom vodom, zasadi bilje pa posle nekih 15-tak ili 30-tak dana javi rezultate.
u svakom slucaju, mozda jos nekom pomognes da se odluci na taj korak .... ili ne. ovako mozemo da lupamo do mile volje jer niko ovde nije punio aq flasiranom vodom i pratio parametre vode...neznam sta drugo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
isako ::
Posnato je da kad odete na letovanje ako pijete vodu sa cesme obavezno imate stomacnih problema a mestani tog grada je piju bez problema. To je zato sto nas organizam nije navikao na minerale iz te vode.

Pre ce biti da su u pitanju bakterije... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Moguce je i da je zbog bakterija, ali pouzdano znam da se od pijenja vode sa nekih nasih izvora dobija dijareja i ako je voda 100% ispravna jer ima previse minerala.

Slobodno mozes da sipas flasiranu vodu za biljke ali neces dobiti nista bolji efekat nego sa cesmovacom osim kod nekih biljaka koje traze meksu vodu.
Ja sam probao jedno i drugo i nema razlike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Ja sam probao jedno i drugo i nema razlike.

moze li vise detalja o tom eksperimentu. koliki aq, litraza, podloga, stanovnici, pH, DH, KH ......koliko je dugo trajao taj akvarijum, koji su rezultati, misljenje ... daj malo detalja Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da skratimo prazne price, kupi vodu koju hoces i napuni sipaj, ako je dobra za pice, dobra je i za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i hlor pijemo koji je u vodi ... Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License