Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2009 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Ancistrus vodi poreklo iz Juzne Amerike. Naraste do 15 cm. Prihvata svu vrstu hrane ali najvise voli hranu biljnog porekla. Spada u tzv. "komunalce" jer cisti nas akvarijum od algi te ga stoga mozemo videti skoro u svim akvarijumima. Ova miroljubiva riba sem sto jede alge rado skuplja ostatke hrane sto ostale ribe nisu pojele. Mresti se vrlo lako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2009 2:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

klincha
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 49
Lokacija: vranje

PorukaPoslao: Ned Avg 23, 2009 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su jeli sve sem algi.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo MessengerMSN Messenger
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Avg 23, 2009 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je odličan, non stp čisti alge sa stakla, kamena, čokota vinove lize i najbitnije sa algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Avg 23, 2009 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus je lenja riba što bih rekli. U 90 % slučajeva koje znam i kod mene se ranije pokazalo da jede alge u akvarijumu do neke srednje veličine i ako malo ,,prebaci,, i to super. Kasnije se toliko ulenji da je t o čudo ,nema šanse da on jede alge ,vrlo retko već leži i čeka a uglavnom je to jedno mesto gde mi hranimo ribe i gde pada hrana tako da se on s apetotom neizmernim hrani ostacicma ne pojedene hrane u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2009 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nekih fotki, mojih ancija..Kao sto je vec pomenuto, lako se mreste, muzijak odradjuje veci deo posla..priprema "pecinicu",gde ce zenka poloziti jaja, satera zenku u istu i onda on ostaje za ikrom, mrdajuci svojim perajima stvara cirkulaciju vode oko ikre, cime sprecava hvatanje plesni..za to vreme ne napusta gnezdo i vrlo odgovorno cuva malce..

Image


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2009 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odusevljan sam drugom slikom kako si ih uslikala Wink
Mozes napisati svoje iskustvo o mrestu, ishrani...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2009 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa, pa to su cuvena tri musketara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2009 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se jos nisu mrestili, a imam ihjako dugo. napisi nesto o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2009 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=704
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2009 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicne fotografije Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2009 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aleksandar




Registrovan: 27 Sep 2009
Poruke: 1
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem,pomagajte!!!Ancitrus se zaglavio u ukrasni mostic,jedva sam ga izvukao,u toj borbi sam mu polomio desno bocno peraje.Nesto se primirio par dana,oce li preziveti,sta da radim???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekipa..


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo bas extra izgleda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Ancibb
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2009
Poruke: 58
Lokacija: Beograd/Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da! momci se najeli i sad kuliraju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License