Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Valja li cemu ova podloga? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me kakva je ovo podloga sa slike. Ranije sam imao kvarcni pesak, ali bas sitan. Kada sam manji akv. preneo kod devojke otisao je i pesak sa njim a ja sam uzeo ove kamencice u prodavnici kucnih ljubimaca, posto je prodavacica rekla da je bolje kamenje za uzgoj biljaka. Sad mi se strahovito hvataju alge na staklu i pozadini, cak i kamenje menja boju, tako da bilje moram pod hitno da stavljam. Dakle jel ovo uopste valja za biljke i jel bolje od peska?

Evo slika kamenja:
Image

I evo ga pesak;
Image


Znam samo da mi je pesak mnogo lepsi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je kvarcni pesak.Takav ima i ja,samo sto je ispod njega zemlja.Neko stavlja humus,osmokot,zemlju za cvece i slicno.Pesak kao pesak je dobar samo sto nems prihranu za biljke iz podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to iznad je pesak, samo krupnija granulacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci za biljke je bolja krupnija granulacija a ispod nje zemlja? Ako je u pitanju sitnija, ovo sa druge slike, cak i ako je ispod zemlja, nije dobra kombinacija? Posto kod devojke trenutno ima samo taj sitni pesak bez zemlje i biljke sporo napreduju... A koliko zemlja ima uticaja, i da li je obavezna u mome slucaju sa ovim kamencicima, nikako mi ne lici na pesak... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlja, odnosno hranljiva podloga nije obavezna za sve biljke.
Krupnija granulacija peska je bolja za biljke posto lakse pustaju korenje kroz nju.
To sto biljke ne napreduju, ne mora da ima veze sa peskom. Mogu biti razni drugi uzroci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu.....

Prolazio sam pored sljunkare, pa stao da vidim sta imaju za podlogu za aq sto bi se moglo iskoristiti, pa uzeo malo da vas pitam

Da li neko koristi ovo i sta je to tacno

Image

Mislim da je to kao neki sut za puteve sto se koristi, nisam siguran.
Prosuo sam po njemu sirce, nije penilo , samo mu malo opralo prljavstinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drobljeni kamen je to, meni su hteli to da uvale kao kvarc.. Menja hemizam vode ostar je za ribe dna..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da dodam ima da se use....s dok ga operes posto je drobljen imw nenormalno prasine u sebi i bukvalno voda bobeli od njega dok ga ne ocistis, taj lik sto je hteo to da mi uvali cistiga prvo u buretu onda ima neki akvarijum de konstano menja vodu i mesa ga da bi ga dobro ocistio, pa ga onda prodaje kao crni kvarc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rizla je u pitanju, saznao sam, kazu da nije dobra za aq...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa rizla je drobljeni kamen Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to mozes i sa groba nekog da nakupis.. Samo pazi da de ne uhvate, trulo je. : )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji komentar Shocked Shocked ... uffff.
Rizla nije za akvarijum. Toliko o rizli i grobljima. Ma, ko bi lud uzeo rizlu sa groba , mislim ... alo bre ljudi. Toliko peska, sljunka, kvarca imate u raznim granulacijama, vi se lepite za rizlu i drobljeni kamen. Pesak koji stavljate u podlogu treba da je prirodno formiran bez ostrih ivica. Pojedine ribe filtriraju pesak preko skrga. Pojedine ribe cesu se o pesak, ukopavaju u pesak .... Priroda momci, priroda. Zar je toliko tesko uzeti sito i prosejati odredjenu granulaciju peska i staviti u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License