Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hairi alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ta alga javljala samo na rotali. Sada sam rotalu skratio skoro do peska. Videću kako će se dalje odvijati situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 12:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci mi jos samo da je to prava kornjaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bre, prave fotke. Alge rastu na kornjaci i taman joj dobro dodju za sakrivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde si ovo nasao prvi put ovakvo nesto vidim !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda ko bob marli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mary River turtle (Elusor macrurus), zivi jos jedino u reci Mary u Australiji. Ugrozena je vrsta (na ivici potpunog nestanka) i poslednja je ziva vrsta u svom rodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NatasaJ
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2012
Poruke: 25
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mojih zapazanja: zbog crne alge koja se nahvatala na drvetu, na kom su inace i mahovine a i alga o kojoj pricamo, nedeljom kada menjam 1/3 vode, izvadila sam panj napolje i zalila mesta gde ima crne alge, malo sastrugala i zalila jos jednom.
Mahovinu sam dobro podsisala, posle nekoliko minuta isprala panj i vratila ga u vodu.
Posle nedelju dana sam ponovila postupak. Crna alga je proslost ali ono sto sam primetila nema vise ni ove koncaste alge koja je bila na mahovini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime si zalila? Smile Jel mahovina ostala citava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NatasaJ
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2012
Poruke: 25
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hidrogen 3%
u temi oko crne alge sam procila da se hidrogenom resava problem crne alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dexy
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam probao sa hidrogenom deluje 100% nisi morala da vadis mogla si i u vodi samo iskljucis pumpe na pola sata, na spric stavis iglu radi tanjeg i preciznijeg doziranja i udri po crnoj. Prvo pobeli a onda nestane. Samo pise u tom uputstvu koliko maksimalno smes da doziras. Ja sam na moj 180l (140L vode) spricao maksimalno 30ml hidrogena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NatasaJ
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2012
Poruke: 25
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nekako mi je ovo bilo sigurnije, dobro natopim hidrogenom pa posle isperem i vratim u akvarijum.
inace, mahovini nije nista, hidrogen je nije ni malo ostetio, raste ko luda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Image

Smile


To je zato sto je ugrozena vrsta pa da se bolje sakrije. Laughing Kakav pogled ima, kao da je popusila malo tih algi. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa ovom vrstom algi. Rasirila se po celom akvarijumu i iz dana u dan je sve vise. Motao sam je na razne stapice, sklanjao cetkicom, ali ne mogu sve da otklonim. Ima je bas bas dosta. Gasim svetlo, radi 5h, pa pauza 2h (nekad i vise), pa opet oko 5h. Vodu sam poceo cesce da menjam. Jel ima nade ili da rasformiram ak? Nisam probao nista od hemije protiv algi. Dodajem makroelemente, imam osmokot u podlozi. Osvetljenje je stedljiva od 21W, a ak ima 25L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Mar 20, 2013 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy life-Easy carbo i CO2, redovna zamena vode, smanjiti prihranu, fotoperiod smanjiti, sednes fino i polako svaku, i onu najmanju, dlacicu izvadis iz akvarijuma i onda podjes u crkvu da se pomolis bogu da se alga ne vrati hahahahaha.Salim se, Sedis i pratis situaciju, u 90% slucajeva ova taktika uspijeva..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License