Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nitro unistavanje algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zarupski
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 12
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto naslov kaze zna li neko kako se brzo resiti algi?imam one male zelene alge po staklu,zelene tacke takodje po staklu i one crne dlakave po biljkama i panju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 2:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitas sve "Zalepljene teme" u ovom delu foruma Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okrenes grubu stranu sundjera za sudoveo(naravno novog ne koriscenog) istrljas po staklu i gotov poso sto se stakla tice, a za otklanjanje sa biljaka i ostalo ciscenje ,kao sto rece chikavili citas....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zarupski
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 12
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok je to to sam sve procitao ali nisam nasao kako spreciti da ne rastu jer ih imam i po staklu i po listovima.imam lose osvetljenje pa me zanima koje bi najbolje bilo za akvarium od 160 l
hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zarupski ::
sve procitao ali nisam nasao kako spreciti da ne rastu jer ih imam i po staklu i po listovima...


He druze moj, to je potraga za svetim gralom u akvaristici. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znas kako,napisi koju podlogu imas,koje osvetljenje imas (koliko w),koliki je foto period...daj te informacije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitro unistavanje algi ne postoji. Sto napisa jedan clan u tekstu iznad, to je potraga za svetim gralom u akvaristici. Medjutim, borba sa algama i jeste nesto sto akvaristiku cini zanimljivom.
Postoje dva resenja. Prvo resenje je hemija, a drugo, postepeno otklanjanje uzrocnika algi putem osvetljenja i potrosnje hranljivih materija u vodi. I jedno i drugo resenje ima svojih nedostataka i prednosti, a od nas samih zavisi kakav ce rezultat biti na kraju ...ako ima kraja Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zarupski
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 12
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

podloga je zamlja za cvece, pa onda granulacija 05 do 4 mm.osvetljenje sam vec napisao da je lose pa zato trazim savet koje bi bilo najbolje ali ajde evo imam dve gro lux od 60cm 18w i imam jednu obicnu day lite neonku isto 18 wati.foto period 5-2-5.dodajem co2 kucne izrade ono sa bocama.znam da mi ta obicna neonka stvara problem pa zato pitam koju pravu da kupim koje marke i snage i koliko komada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako,probaj sledece..izbaci te gro lux i umesto njih ubaci neku 840,830,ako ne mozes njih da nadjes ubaci 765...ako ubacujes makro i mikro prestani jedno vreme,co2 neka ostane da potera biljke na sto brzi rast da bi one trosile sto vise iz vode,ubaci brzo rastuce biljke..i najbitnija stvar je da menjas po 30%-40% vode na svaka 3-4 dana..ostavi isti foto period...sa primenom ovoga trebalo bi za nekih 10 dana da pocnu alge da se povlace...nije stvar u tome ribati alge sundjerom u aq vec traziti uzrok zasto rastu i resetovanjem vode ih ubijati...probaj i javi kakva je situacija...pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Zarupski
Hajde malo da se uozbiljimo.Rekao si kakvu rasvetu imas i kakav je fotoperiod, da dodajes CO2, i da je akvarijum 160l. I da imas alge, vise vrsta. Nije ti palo na pamet da kazes koliko je ubiljen akvarijum, ima li sta u njemu da trosi materije kojima se hrane alge, da slikas ako te mrzi da pises, da kazes kad je formiran akvarijum, cime ga filtriras, koja je temperatura... I opet ti niko nece dati konacno resenje, ali uz konstatcije i savete ostalih clanova, i odredjeno predznanje koje imas, ili ako nemas moras steci, tek onda ces moci da razmisljas okidacu pojave i o modalitetima borbe protiv algi. Bez toga, evo kao da gledam, ovaj moj post ce biti i poslednji u ovoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usput, gro lux nemaju blage veze sa pojavom algi, i nemoras ih izbacivati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko si pristalica hemije, ali algen stop pomaze, mislim da je neki italijanski proizvod pogledacu sutra sta sve pise ako si zainteresovan. Inace slusaj iskusnije kolege koji su ti pisali, ja bas nemam puno staza u ovome ali hvatam polako prikljucak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daka ::
Usput, gro lux nemaju blage veze sa pojavom algi, i nemoras ih izbacivati


nemaju veze ali umesto njih da ubaci jace neonke,zasto bi ostao sa tako slabim svetlom kao sto ga savetujes 2 grolux i jedna deylight??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi dao dimenzije aq,ali ako ima 160 lit to bi bilo 100x40x40 imas tri neonke na 60 cm znaci da imas dosta prostora u senci a i malo wati 3x18w=54w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi standardnu neonku sa nosacem (elektro radnja,pijaca,marketi itd ) one su t5 21w 6500k barem 4 komada,na buvljaku su 700 din komad a na vise probaj da se cenkas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije algi Stefanbgd Alge 0 Ned Apr 22, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License