Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Altispinosa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam godinama imao spinose.Jako lepa riba zahvalna za drzanje.Mrestio sam ih vise puta i t treba da se vidi kako one to rade. Zeleo bih opisati:Kao i vecina ciklida mrest obicno ide na ravnoj povrsini,da li kamen ili neki veliki list. Muzjak i zenka cuvaju ikru oko 7 do deset dana. s"obzirom da su patuljci jako su borbene i brane svoju teritoriju mresta jako dobro. Posle par dana krecu malci da izlaze. Uglavnom, muzjak u neposrednoj blizini pocinje da kupa rupu u podlozi. Snazno vadi pesak,velike kamencice:-). Kada je rupa gotova oboje ustima kupe mladunce koji jos ne mogu plivati i ubaciju ih u tu rupu u podlozi! Tu su narednih nekoliko dana,otprilike 7 do 10 dok zumancane kese ne nestanu tjs popiju ih. Muzjak i zenka ne zavrsavaju na tome,rupa se menja na par sati. Opet muzjak ili zenka traze novo mesto i kopaju novu rupu,ja pretpostavljam da tako zavaravaju trag grabljivicama svoje vrste. I tako vam akvarijum bude izbusen za nekoliko dana:-), Cim se neprijatelj priblizi oni malce kupe u usta iz rupe i cekaju da prodje opasnost.Onda mali krecu da plivaju i to je divno. Naravno sve ovo mora biti sa upaljenim svetlom. Cim se svetlo ugasi pogube se i jato malih se razbezi i tu se zavrsava idila:-) a ovako to izgleda
Link
Mladunci plivaju oko roditelja krecu da ruckaju,ja sam im davao sve sto jedu roditelji plus dafniju(ako se tako zove ne mogu se setiti trenutno!) Eto nesto ukratko o voj ribi.Sve sto vas zanima pitajte me
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 11:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]Image[/img]
[img]Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko su osetljivi? Odnosno, da li su jako osetljivi kao i rodjaci Ramirezi ili manje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni malo. Tjs za raliku od ramireza su vitezovi:-). Cak za mrest nije im potrebna meka voda kao ramirezima,mrestio sam ramove pa znam:-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji. Obozavam Ramireze, ali nisam imao srece sa njima, a ovo su im najblizi i najslicniji rodjaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa slicni al nisu toliko. Spinose su malo ali malo vece. A da za razliku od ramireza pol kod Spinosa se tasko razlikuje kad su manje. Muzjak ima vrh peraja izduzen i repna peraja imaju tanke niti kao slici na vrhovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala jos jednom na vrednim informacijama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam vec par nedelja altispinose, vrlo brzo su se privikli na akvarijum i prilicno su zanimljivi.

Ono sto sam primetio (sasvim slucajno), da su im boje izrazenije kada je ugaseno svetlo, odnosno kada je svetlo dosta slabije (bila mi je ukljucena stona lampa pored akvarijuma, a svetlo u akvarijumu ugaseno)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka M. Altispinosa isaakriter Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Jun 20, 2017 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microgeophagus altispinosa Icecool Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 05, 2017 3:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Altispinosa ili Kribenzis? Sone_bg Ribe 6 Uto Nov 08, 2016 12:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Altispinosa Shuki_79 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Sep 21, 2016 10:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Altispinosa Sone_bg Ribe 10 Pet Sep 09, 2016 10:19 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License