Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 voda u akvarijumu sa malicma guppy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali smem da ocistim tlo i da zamenim vodu u aq sa malcima sa svezom koja je ostojala 24h ili daa prebacim iz velikog jel je postala mutna verovatno od hrane?akvarijum ima petnestak litara?ako moze neko da mi kaze,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije da smes nego moras! Nemoj naravno da menjas svu vodu vec deo, 1/4, eventualno polovinu zapremine. Dok menjas vodu usisaj i dno i miran si.
Gledaj samo da ti je voda koju menjas iste temperature kao i voda u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu kod malih gupika menjaj ako možeš bar jednom u 2 dana i na tih 15 litara ubaci bar jednu kafenu kašičicu prethodno rastvorene soli. So pomaže da im se ne razbole peraja pa prežive gotovo svi malci. Moje lično iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eee, Valter, da si ovo napisao pre par dana... Otišlo mi oko 15 - 20 malaca ksifoa... Prvo sam mislila da se medjusobno grickaju a ono ipak izgleda bila bolest. So sam stavila ali već je za neke bilo kasno. Sada imam otprilike 40 malih ribica) okotila mi se i gupika pa sam bebice stavila zajedno u mali akvarijum dok malo ne porastu). Da li stavljati so svaki put kad se menja voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gypilover
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 38
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja cuvam gupike 15 god i jos nijedno nisam ubacio so i nikad mi nijedna nje umrela zbog toga,tako da ta prica sa so odpada pod garancijom Wink.
Kristinah tebi su ribice izgleda malo agresivne i zato bi trebala malo da odmojis male dok ne porastu malo da ih odrasli nemogu pojesti Wink
kod mene se gupike kote u jedan akvarijum i jos nisam video da jedu svoje mlade ali sam cuo i video kod nekih prijatelja da se to desava Smile,redovno ih hrani i neces imati problema Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gypilover
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 38
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fiber ::
Nije da smes nego moras! Nemoj naravno da menjas svu vodu vec deo, 1/4, eventualno polovinu zapremine. Dok menjas vodu usisaj i dno i miran si.
Gledaj samo da ti je voda koju menjas iste temperature kao i voda u akvarijumu.


Ovo ti je mnogooooo bitno Smile)))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radio sam i sa solju i bez nje, ali kad god sam radio bez soli, uvek sam imao problem sa suženim repovima i na kraju uginu jer nemogu da plivaju kad im od repa ostane samo šiljak. So efikasno sprečava tu pojavu, ali naravno da neću stavljati so u zajednički akvarijum, već samo u akvarijumu gde je mlađ posebno izdvojena. Kad mlađ ojača i peraja porastu toliko da je rizik minimalan, a to je na vremenu od oko mesec dana, onda so polako smanjujem dok na kraju potpuno ne pređu na neposoljenu vodu. Ja to tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2013 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari,al u akvarijumu imam sada tri mresta kuppy so nisam sipao samo sam menjao trecinu vode i to je to dosipao sam ostajalu vodu koja je ostajala vise od 24h.i svi su ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ceratopteris thalictroides i Endler g... chaosad Tražnja 0 Pet Feb 02, 2024 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy zenke! Nikola00 Na poklon 1 Uto Dec 07, 2021 5:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License