Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za ishranu mladji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stari recept koji su koristili akvaristi i pre mnogo mnogo godina unazad.
Uzeti jedno jaje. Skuvati ga ,,tvrdje,,. Odstraniti belance i uzeti zumance i staviti u posudicu. U tu posudicu ili vec sta imate u kojoj se nalazi zumance staviti jednu kasicicu hrane za bebe Juvitana, s junetinom ili povrcem recimo.U sve to dodati malo ,malo vode i pomestati, sjediniti. Pripremiti casicu s vodom ,recimo casica za davanje urina i sipati u nju vode do pola, s cesme. U medjuvremenu zumance i juvitanu koju ste sjedinili ,stavite u ,,guscu,, maramicu i dodate malo vode. Sve to procedite u casicu koju ste pripremili s vodom, i tako nekoliko puta procedite . Vec pripremljenu hranu drzite iskljucivo na hladnom mestu - moze frizider. U zavisnosti koliko mladji imate povremeno je hranite s smesom koja se nalazi u friziderom uzimajuci je s obicnim spricem i iglom. Idealna hrana za odgajanje vrlo sitnijih ribica. Posle ovoga preporucujem ishranu riba s zivom artemijom salinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2011 12:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bili985
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2011
Poruke: 32
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2012 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a gdje da nadjem tu juvitanu? jel ima nesto sto je moze zamjeniti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko puta dnevno treba da se hrane malci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto cesce to bolje. Kada mi se desi da malci proplivaju za vikend i imam dva dana fore da ih intenzivno hranim vise porastu za ta dva dana nego posle za 5 radnih dana kada ih hranim tek kad dodjem sa posla. Kad bi mogao bilo bi super da ih hranis desetak puta dnevno da ne kazem na svakih sat vremena ali tako da ne mutis mnogo vodu. Uz to bilo bi pozeljno da intenzivno menjas vodu u tom akvarijumu ukoliko nisi te srece pa da mladj mozes da drzis u nekom velikom zacikliranom akvarijumu sa vrhunskom filtracijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E zato sam ja nabavio vinske iliti sircetne jegulje.
Toliko su sitne da se filtriraju kroz filter za kafu gde male prolaze kroz filter a koristimo samo odrasle koje ostaju zarobljene.
Samim tim sto im je sirce(tecnost) zivotna sredina, nastavljaju normalno da zive i u akvarijumu i ne prljaju vodu....
Samim time i zamena vode ne mora da se radi toliko cesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bucaiskalari
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li si druze imao iskustva sa artemijom-mix sera,original pakovanje 18.gr.u roku.dva puta pokusavam da se izlegu i nista,naravno po upustvu.moracu da probam sa tvojom smesom,mada sam pokusavao samo sa zumancetom,ali odrazilo se drasticno na leglo.da li da probam sa infuzorijum,mada sam skeptican prema tome.pozdrav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bucaiskalari
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko ima resenje za ishranu mladj skalara osim artemije.dva puta bez uspeha pokusavam sa artemijom-mix sera,pakovanje 18.gr. u roku za 500.ml.uradjeno po pravilima.sumnjam u proizvod ili vodu iz bunara.ako ima neko resenje,molim za pomoc jer dva legla propala zbog hrane.zumance slabo daje rezultate.zao mi je da ih gledam a par svakih dve nedelje izleze ikru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikro crvi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi Dajana artemiju 100 ml i nebrigaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bucaiskalari
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam nalazio tu artemiju,ako ima neka adresa da se naruci.ovamo su slabo snabdeveni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zna brat google gde ima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mladji ksifoa qwentrety Ribe 4 Pet Nov 06, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko sistema hranjenja mladji ik... popindeed Uradi Sam (DIY) 27 Čet Avg 06, 2020 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License