Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mravi? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ce moje pitanje da bude glupo ali eto,odlucio sam da pitam. Very Happy
Da li ribice smeju da se hrane malim zutim mravima,razmisljao sam...ipak su to cisti proteini?! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proteini i mravlja kiselina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci nebi smelo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naterao si me da procunjam po stranim akvaristickim forumima za ovim pitanjem i iznenadio sam se koliko sam nasao slicnih tema Very Happy

E sad, odgovori su stvarno raziciti - ima ljudi koji redovno bacaju mrave ribicama i one ih jedu, ali ima i dosta ljudi kojima su ribe uginule kada su pojele mrava. Ocigledno zavisi i koje ribe i koji mravi. Nemaju svi mravi istu kolicinu mravlje kiseline u sebi. U svakom slucaju, ja ne bih rizikovao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da sacekamo onda jos neki odgovor... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
uros
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 127
Lokacija: aleksinac

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kakvi mravi larve komaraca su zakon Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam svoje ciklide hranio larvama mrava, crvima iz tresanja i visanja, jabuka itd, bez ikakvog problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od vocnih crva nema bojazni,dafniom koja se hvata u barama,tubifeksom i larvama komarca koji se hvataju u potocicima isto nema bojazni....pored svega ovoga sto sam nabrojao zar moraju mravi da se ubacuju koji imaju kiselinu i rizik da riba ugine posle hranjenja???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam ribu pesao na mravima .. onim crnim, ne zutim. E sad, ima dosta vrsta mrava ... ko ce ga znati koji moze a koji ne .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz iskustva mogu da kazem da moje gupike nisu zainteresovane za mravima.
Iz nekog razloga imam dosta mrava pod poklopcem i cesto sami upadaju u vodu, al ih nikad nijedna riba nije pojela.
Pridju, "onjuse" i odu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doktor.doca
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pon Feb 11, 2013 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vorens, kako da nadjem ja te larve komaraca u potocima....gde se to krije? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 11, 2013 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da larvu neces naci ali ces naci jaja. Ja sam kupovao zivu larvu komaraca bili su dugacki 1.5cm i podsecale me na 8-og putnika i grickale su mu kad ih uzmem prstima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Feb 11, 2013 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Larvu komarca mozec naci u barama i jezerima, a mozes i sam da pokusas da je odgajas.
Samo uzmi neko burence, lonac ili nesto slicno, napuni vodom i ostavi napolju da stoji i posle nekog vremena ce da se napuni larvama.
Brzi nacin je da krenes u setnju pa da trazis neko mesto gde mozes da ih hvatas, samo uzmi u obzir da postoji rizik da u akvarijum uneses neku zarazu posto vec unosis larve iz prirode.
Najvise ces ih naci u nekoj stajacoj vodi, a tu ces ih najlakse i uhvatiti. Ja sam ih hvatao pomocu case, a mozes i nekom mrezicom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License