Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Supstrati za podlogu. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam na netu zahvaljujuci jednom klipu sa sajta pronasao jako zanimljive stvari za formiranje podloge akvarijuma.Upitanju su supstrati za podlogu proizvodjaca Aqua Desing Amano.Upitanju su jako zanilmjlivi proizvodi za uspesan rast biljaka.Naravno u Srbijici zemljici toga nema.Znam sve ostale fore koje se mogu dodati i dodaju se pa i sam dodajem:-) ali ovo je vrh.Najblize sto sam nasao je u Madjarskoj i dva supstrata kojstaju oko 5.500 din(ako smem pisati cene,ali nista ne prodajem)Smile) sto realno nije puno.Sada me zanima da mi neko profi profi predlozi nesto slicno i jako kvalitetno najbolje supstrate za podlogu ili ako neko ide do Madjarske da se dogovorimo da mi kupi:-) Ovde mozete videti sajt i sta sve ima! http://www.adana.co.jp/en/prod...../additive/
a ovo je sajt Madjarskog uvoznika.
http://www.greenaqua.hu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 12:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to moj druze ne vredi tih para.
Profi, tj naucnik je Diana Walstad, koja u svojoj knjizi "Ecology Of The Planted Aquarium" za podlogu koristi obicnu bastensku zemlju.
Procitaj ovu knjigu najpre, toplo je preporucujem, ako zelis da imas vrhunski akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Sve to moj druze ne vredi tih para.
Profi, tj naucnik je Diana Walstad, koja u svojoj knjizi "Ecology Of The Planted Aquarium" za podlogu koristi obicnu bastensku zemlju.
Procitaj ovu knjigu najpre, toplo je preporucujem, ako zelis da imas vrhunski akvarijum.

Pa sta mi se preporucuje? sada vidim da i kod nas ima raznih dodataka i supstrata?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ukratko preporucujem da stavis na samo dno osmokot, pa mesavinu treseta i gline, vrlo tanko ne vise od 1-2cm, pa preko toga 4-5 cm inertne podloge, kvarcni sljunak granulacije kao pirinac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF, sada si spomenuo, a i vec sam to nalazio ranije, mesavinu treseta i gline. Je li to isto sto i zemlja za cvece ili su u pitanju dve razlicite stvari? Pitam jer sam do sada koristio samo osmokot...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je osnova svake zemlje za cvece upravo treset pa sad da li zelis da stavis bas firmiran akvarijumski treset (proizvodjaca sera ili prodak - te sam sretao kod nas ima sigurno i drugih) ili neki opet za sobne biljke. Glina nadomescuje gvozdje i jos neke minerale, diskutabilna je njena neophodnost i primena jer biljke umeju i bez nje savrseno da rastu. Ne znam da li je iko pravio uporedni test o tome kako biljke izgledaju sa i bez gline. U principu mozes da stavis jer od glave visak da zaboli nece. Coa i BobanNZ su jednom debatovali o tome ali realno nista tom debatom nije rasvetljeno. Ja je ne koristim i mogu da kazem da i neke vrlo zahtevne biljke mogu da uspevaju bez nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakvu podlogu koristiti nebojsar Početak u akvaristici 16 Čet Apr 26, 2018 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Floran zemlja za podlogu dule205 Početak u akvaristici 5 Ned Sep 25, 2016 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni sljunak za podlogu? vulex Početak u akvaristici 16 Pon Feb 08, 2016 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predlog za podlogu vuja97 Podloga 3 Uto Mar 17, 2015 5:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vase misljenje za podlogu trut Podloga 1 Ned Okt 26, 2014 3:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License