Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nitro unistavanje algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="vorens
...zasto bi ostao sa tako slabim svetlom kao sto ga savetujes 2 grolux i jedna deylight??[/quote]

Gde ga savetujem? Ni pomenuo nisam osvetljenje koje treba da ostavi, izuzev da gro lux neonke nemaju veze sa pojavom algi.
I sta da pojaca kod svetla? Snagu, kelvinazu, sta...? Vorens prijatelju, tu vrlo dobro stojim, te mogu sa sigurnoscu reci da malo brzopleto savetujes...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 1:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi nemam nameru da se svadjam po forumu,ali rekao si mu da grolux ne pravi alge i da ih ne vadi,a ako bi uradio kako si mu rekao onda bi ostao na 2 grolux i jednu deylight...a sta da radi sa tom rasvetom na 160l??ja sam mu preporucio koje sijalice da ubaci,procitaj na predhodnoj strani...i hajde kad vec dobro stojis sa rasvetom reci kako brzopleto savetujem?ja pokusavam da mu pomognem oko suzbijanja algi i pricam mu da je njegova rasveta nula,a ti mu kazes da ne vadi grolux..i u pravu si,covek je dosao na forum i napisao samo imam te i te alge,nije napisao nista blize oko aq,tek kasnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zarupski ::
.dodajem co2 kucne izrade ono sa bocama


To o algama je toliko puta pisano i toliko tema ima da je ovo sve ponavljanje, ali opet pomoci ce ti neko, ja nebih imao nista da dodam vise od prethodno recenog, jedino me interesuje ovaj co2 kucne izrade sa bocama. Nasta si tacno mislio, ako moze neka slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
decky
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2012
Poruke: 237
Lokacija: Mladenovac - Selters banja

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,pre par meseci sam imao i ja problem sa zelenim koncastim algama po biljkama i staklu akvarijuma,sa stakla sam skidao plasticnom platnom karticom. Ak je 140l + 30l spoljni filter, imao sam grolux 30w + obicna filipsova neonka 18w, razlog zasto su se alge pojavile je zato sto mi ak nije bio dovoljno ubiljen jer sam bio na pocetku formiranja ak. kada sam zasadio malo vise biljaka,alge su same od sebe nestale. tako da moj ti je savet da ak sto vise ubiljis i da dodas jos rasvete,premalo je to svetla na tu litrazu. ja sam dodao 1 stedljivu od 20w,a za koji mesec planiram da prepravim haubu i da ubacim jace i vise neonki, 1 grolux ce ostati iz razloga da bi samo davala lepsu boju ribicama.


Veliki sam protivnik ubacivanja hemije protiv algi,dakle,samo sto vise zasadi biljka i alge ce se povuci,a te zelene tacke sa stakla skidaj kao sto je neko napisao sa kuhinjskim sundjerom i li nekom plastikom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
zarupski
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 12
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci trazim neku ne odredjenu,sto se tice imena,samo da ima te oznake?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zarupski
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 12
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi nemojte se svadjati zbog mojih gresaka evo resicemo slucaj bacicu ceo akvarium i cao samo se nemojte svadjati jer sam taman izasao iz velike tenzije u zivotu pa vas molim da se ne svadjate,necemo nista postici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
decky
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2012
Poruke: 237
Lokacija: Mladenovac - Selters banja

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zarupski,niko se ne svadja,samo polemisemo i pricamo svoja iskustva,sto se mene tice.

a ako si bas resio da bacis akvarijum,ok,samo mi reci gde ces da ga bacis Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zarupski ::
... nemojte svadjati jer sam taman izasao iz velike tenzije u zivotu pa vas molim da se ne svadjate...


Podrska i palcevi gore za tebe Zarupski.
Nema svadjanja, samo neslaganja, suprotstavljanja stavova i pogresnih tumacenja necijih postova usled brzopletog citanja ili sujete koja nas sve odlikuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas akvarijum, zagledaj se sve vise u njegove dubine, utice relaksirajuce na coveka! Meni je pomogao prilikom brojnih kriza kad sam ostavljao cigarete. I evo vec osam meseci sam "strejt"! Bravo
Sto se tice crnih dlacica na listovima, resenje za to su sijamski algari, ako mislimo na ovu algu:

Image
a ovo je baja koji ih voli i meni je jako pomogao, ali ne zaboravi da si ti glavni koji je zaduzen za odrzavanje i uklanjanje algi

Image
Za tu tackastu zelenu mogao bi da smanjis malo foto period i prati dalji razvoj situacije. Nemoj da potezes za raznim preparatima na prvu, jer su oni trenutno resenje, uzrok pojave algi ti ostaje u akvarijumu i moraces sam da ga uklonis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prirodi sve ide linijom manjeg otpora.U akvarijumu se odvija stalna borba izmedju biljki i algi za hranljive materije.Ako biljke stagniraju ili propadaju znaci da ne trose hranjljive materije ako ih ima u aq i onda se pojavljuju alge.Pronadjimo uzrok i pokrenimo rast biljaka i alge ce se same povuci u znatnoj meri.Svako pravilo ima izuzetak,evo primer ako koristimo sijalice sa volframom,ako aq dobija dosta dnevnog svetla,cak i preterana aeracija pospesuje alge itd.Ali po meni glavni uzrok je problem sa rastom bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji neki nacin da ocistim biljke od hairy alge i vratim ih u ak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko indentifikacije algi Stefanbgd Alge 0 Ned Apr 22, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License