Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Clearwater i whitewater biotop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo tako...
a deo sa neonkama nek bude otvoren za mozda neku drugu vrst,zavisno od uredjenja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 4:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas htedoh da ispravim u "neonke ili neke druge tetre", ali ne moze edit Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E u tom slučaju baš šteta, one su mi bile mnogo zanimljive, nemam pojma što me toliko privlače ali je onda bolje da odustanem od njih, osim ako ne dođe do toga da akvarijum bude malo veći.

Ostalo mi je samo da razmislim šta ću u sredinu pored neonki (ili tetri) i da proučim te male ciklide, šta biste još preporučili pored ramireza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se jos uvek dvoumim izmedju altispinoze (bliski rodjaci ramireza) i apistogramma cacatuoides
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I neonke su tetre Smile
Jesi mislila sta bismo ti preporucili od patuljaka pored ramireza?
mozemo ti mi preporuciti mnogo njih,ali je problem sto ih kod nas slabo ima,veoma cesto vise hibridnih formi nego divljih.
Altospinoza je mozda "laksa" od ramireza,ali kao sto sam vec rekao,samo normalni stabilni uslovi,znaci te ribe su naviknute na cesmovacu i svako petljanje sa tim,a nije 100% sigurno da mogu da se odrze neki uslovi koji se postave je samo patnja za ribu.Temperatura da bude stabilna,ne previse petljati oko akvarijuma,i normalno hranjenje i nebi trebalo da bude problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa neko je napisao neonke ILI tetre, pa sam mislila da misli na različite vrste, zbog toga, ja znam samo za dve vrste neonkica Very Happy Mada neonkice su mi nekako najlepše...

U gradu što se tiče izbora riba je užas živi ali ajde neću da grešim dušu jer nisam obišla sve, viđala sam uginule ribe, ribice zaglavljene u rasprašivačima i sama pomisao da tražim zdrave patuljaste ciklide tamo... A kupovina ribica preko neta mi je još nepoznata i čudna Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke su prelepe,to stoji,ali nisu jedine,ja sam recimo odusevljen rodostomusima,prelepa riba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I evo gledam, Apistogramma cacatuoides je mnogo lep i piše da naraste do 8 cm (na wiki). Ne znam koliko su osetljivi, jedino mi je malo bzv što je ženka toliko manja od mužjaka :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ponovicu ti jos jednom,nema ribe koja je osetljiva,na nama je da ako hocemo da ih cuvamo,pokusamo da napravimo ono sto one traze.Stabilni uslovi su ti najvazniji kod riba i akvarijuma.Svaka nagla promena ce te najverovatnije kostati ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
U starijim temama imate jednu cinjenicu napisanu o ovoj ribi. Vidim u novijim temama da se ta cinjenica ne spominje cesto. Ramirezi su veoma osetljive ribe na sve parametre vode. Svaki stres kod ove ribe je potencijalna bolest , i u vecini slucajeva , smrt. Zato se ne preporucuju pocetnicima, i u novo formiranim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da ali pod osetljivošću sam mislila da li je stidljiva u odnosu na ostale i još neke očigledno potpuno nebitne stvari u ovom trenutku Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sad ako je to neko rekao,to je istina,cinjenica je da su tebi pocrkali ramirezi i da su u tvojim ocima oni neverovatno osetljivi,a moji su opet zdravi kao dren,a bilo je nekih momenata da pravo kazem.Na nama je da napravimo ambijent kakav treba i do bolesti najverovatnije nece doci,a opet tu je i stvar gde si pazario ribu...
Ja cvrsto stojim iza toga da ramirezi nisu pipavi,kao ni diskusi (njih navodim zato sto se takodje cesto spominje nesto slicno ovome sto si ti objavio),ima mnogo pipavijih vrsta ribe.
Ne treba toliko trositi vreme na "zaplasivanje" neupucenih na to da je neka riba preosetljiva,moje misljenje je da treba vise vremena trositi na objasnjavanje kako da se priblize neki uslovi i pravilan start i odrzavanje akvarijuma ljudima koji u to nisu upuceni,naravno onima koji za to pokazu interesovanje.
Sve je moguce,ako se nesto ne zna,ne znaci da ne treba da se nauci o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish,nisu Ramirezi stidljivi,jako su aktivni i veseli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
Neonke su prelepe,to stoji,ali nisu jedine,ja sam recimo odusevljen rodostomusima,prelepa riba Smile

evo gledam slike i slažem se, jeste lepa Smile

Image

Crne i limun tetre mi nisu baš nešto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88 ::
I sad ako je to neko rekao,to je istina,cinjenica je da su tebi pocrkali ramirezi i da su u tvojim ocima oni neverovatno osetljivi,a moji su opet zdravi kao dren,a bilo je nekih momenata da pravo kazem.Na nama je da napravimo ambijent kakav treba i do bolesti najverovatnije nece doci,a opet tu je i stvar gde si pazario ribu...
Ja cvrsto stojim iza toga da ramirezi nisu pipavi,kao ni diskusi (njih navodim zato sto se takodje cesto spominje nesto slicno ovome sto si ti objavio),ima mnogo pipavijih vrsta ribe.
Ne treba toliko trositi vreme na "zaplasivanje" neupucenih na to da je neka riba preosetljiva,moje misljenje je da treba vise vremena trositi na objasnjavanje kako da se priblize neki uslovi i pravilan start i odrzavanje akvarijuma ljudima koji u to nisu upuceni,naravno onima koji za to pokazu interesovanje.
Sve je moguce,ako se nesto ne zna,ne znaci da ne treba da se nauci o tome.

Na mnogo mesta sam procitao da su Ramirezi osetljivi i to pre nego sto sam ih uopste uzeo. Na svim mogucim akvaristickim sajtovima na svetu, ribe dele (izmedju ostalog) na osetljivije i izdrzljivije. Na svim sajtovima neke ribe jednostavno ne preporucuju pocetnicima... i tako dalje. I ja sad treba sve to da ponistim zato sto ti nisi imao problema sa svojim ribama i dosao si do zakljucka da je osetljiva riba urbana legenda. Izvini, postujem tvoje misljenje, ali u ovom se definitivno ne mogu sloziti. Da li stvarno mislis da je lepo i korisno apsolutnom pocetniku preporucivati da drzi ribe za koje mnogi kazu da su osetljive?

Ja sam znao u sta se upustam kada sam kupio Ramireze. Polomio sam se da im priustim najbolje uslove koje sam mogao. Cak sam i preterivao u brizi prema njima. I dan danas ne znam sta je iniciralo njihovu bolest i uginuce, a da pri tom svim ostalim ribama nista nije falilo ni tada, ni kasnije. I ne verujem da sam kupio bolesne ribe, s' obzirom da su uginule tek 3-4 meseca nakon kupovine, a da za to vreme nisu pokazivale nikakve znake bolesti ili necega sumnjivog.

I na kraju, nisam odustao od Ramireza, omiljene su mi ribe, ali ce sacekati da ja steknem vise znanja i iskustva... sto nas vraca na pocetak price - nisu za pocetnike!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baiyun Shan - azijski biotop - priprema Lenji Lisac Akvarijumi 5 Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice i biljke, za ancistruse i osta... Mark Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 14, 2016 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak-biotop Pepi Početak u akvaristici 18 Čet Nov 10, 2016 6:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juzno-Americki biotop Rainmaker Američki ciklidi 43 Sre Okt 05, 2016 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License