Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grijač podivljao i možda skuhao ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Amsal




Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima! Imam veliki problem. Maloprije me majka zvala i rekla mi da se cijeli akvarij veoma ugrijao, tojest da su staklo i poklopac topli na dodir. Ja sam u drugom gradu i neću moći provjeriti o čemu se radi do petka, ali zanima me šta mogu očekivati da vidim kad dođem kući. Majka kaže da je voda mutna i da su jedine ribe koje vidi bikolor i barbus tetrazona. Drugim riječima, ne vidi trihogastere i jato od 15-tak razbora koje su mi uljepšavale dan, ali vidi prastarog i usamljenog barbusa kojeg čekam da umre već skoro godinu dana. Kaže da je staklo puno puževa - pretpostavljam da su jadne, mada nepoželjne, životinjice pokušavale disati u kisikom osiromašenoj vodi.

Šta se desilo? Tražio sam od nje da izgasi sve vezano za akvarij (jer ona ne može isključiti samo grijač) i da izvadi grijač iz vode. Grijač, koliko znam, nije dodirivao dno. Kaže da je vreo na dodir, ali nije spominjala da je pukao. Termometar više nije očitavao temperaturu. Promijenila je trećinu vode i termometar sada pokazuje najvišu temperaturu koju može pokazati, 34 stepena.

Od čega je voda mutna? Je li moguće da se zamutila od riba? Hoću li po povratku zateći riblju čorbu ili, još gore, skuhane kriptikorine koje godinama skupljam? Nikad mi se ništa slično nije desilo Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nažalost, uvek postoji prvi put. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok ne vidis , nista ne vredi, slabo se ukucani snalaze ,pogotovo stariji ljudi. Jedino ako ti je grejac zalepio ,odnosno bimetal u njemu i prokuvale ribe, s obzirom da je temperatura vode 34. st.celz. To je koliko ja vidim vec zrelo za neki novi pocetak , s novim ribama i biljem ... na zalost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
valijant82
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2013
Poruke: 24
Lokacija: vranje

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mora da znaci da su se skuvale ribice. imao sam slican problem (moja greska je u pitanju bila) polako sam dodavao hladnu vodu (odstojalu) u nekih par sati sam napravio da se temperatura smanji na 24 stepena. grejac nisam gasio odmah samo sam smanjio temperaturu na njemu i sve su mi ribice prezivele (bile su malo cudne u pocetku) a i biljke su nastavile da rastu. samo nemoj da naglo promenis temperaturu. e sad posto nisi tu to bi vec mogao da bude problem. probaj nista te ne kosta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se jednom desilo da mi zbog neispravnog termometra voda nekoliko dana bude 36C, al su ribe nekako uspele da prezive (koliko se secam samo je par komada uginulo).
Mozda su i kod tebe zive samo su se posakrivale negde. A mozda je takodje slucaj da je pokvaren termometar pa da pokazuje netacno (mene je tad lagao za 10C, mislio sam da j 26, a u stvari je bilo 36).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi bilo da nekoga koga poznajes, nekoga zivi blizu tebe (ko se koliko toliko razume u akvaristiku, naravno) pozoves da ode i pogleda. Majka ti nece mnogo pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je akvarijum u grejanoj sobi, objasni joj nekako da bar uključi pumpu za vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amsal




Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam, ali bojim se da je No 1 bio najbliže istini. Sve ribe su mrtve. Bikolor i barbus su, izgleda, naknadno uginuli. Biljke su, s druge strane, navodno u redu - barem tako kaže moj otac, koji se razumije više nego mama.

Sad me brine to što ni oni ni sestra ne mogu pronaći leševe. Od dvadesetak riba, pronašli su svega tri leša, a kažu da su prečešljali svo bilje. Voda je i dalje vrlo mutna. Nije valjda da je to posljedica raspadanja riba koje oni ne mogu pronaći? Sve se odigralo tek jučer. Ne vjerujem da je temperatura bila dovoljno visoka da se ribe raskuhaju do neprepoznatljivosti Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo. Da li si imao rasprsivac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Garantovano su sve mrtve i mutna voda je posledica radpadanja a puzevi nedostatka kiseonika i povecane.koncentracije stetnih materija u vodi. Nema tu sta da se proverava, sa stvarima koje si izneo sve je.jasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saucesce Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License