Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zenke imaju krace, oblije telo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 12:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pretpostavljam da je ovo muzjak.. ali rekoh da proverim ovde za sv sl

evo slike:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan_NS
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste muzjak Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je lep, kako se kreće cena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Pet Nov 04, 2016 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da ozivim malo temu Smile
Danas odem kod drugara u pet shop i ugledam Ramireze, pa dosta sam se premisljao da li da ih uzmem posto nista o njima ne znam, pa sam ga svasta pitao, pa da ne duzim Very Happy uzeo sam jedan mali par, tu su negde oko 3cm... kako mi je objasnio iz domaceg uzgoja su pa su "manje" osetljivi... Inace su u AQ od 200 L sa Tanihtisima i Neonkama (inace kraljevi aq su mi Bicolor i Delta borac)... za sad su mi malo smesni kako lagano i radoznalo plivaju i istrazuju kroz panj, biljke i ostali hard Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam samo razocaran njihovom cenom koja je sa 150din koliko sam ih jednom platio pre par godina do sada 250din po kom....
inace zelim bar 10-ak ramova.. za mene su najlepse ribe koje postoje... naravno i plavi ramirezi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put se sad srecem sa njima i stvarno su interesantne Very Happy
A kad sam malo izguglao o njima, vidim da ima bas svakakvih...

Evo uspeo sam slikam malca Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dva para Ramirezija u akvarijumu, jedan par je uzeo dobru polovinu sa panjom i dobro zabiljenim delom, a drugi par jer je muzinak izgubio borbu za prvo mesto je dobio polovinu gde je jos bilje u fazi rasta i nema panja. Sta mogu da stavim da bi bilo prirodno i da im odgovara?

Vidim da je ovaj iskopao rupu u tom svom siromasnom delu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

taj sto je iskopao rupu pravi gnezdo za malce Smile ocigledno mu je dovoljno dobro Very Happy ako mu se ucini da nije dobro mesto, iskopace drugu rupu i premestiti male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da je to, ubaceni su juce u akvarijum i plivali svi zajedno. Danas su podelili akvarijum, a zenke nisu bucmaste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda da je taj jedan nasao sebi gajbu odmah. kod jednog drugara su se redovno mrestili, doduse on kad je menjao vodu sipao je rosu a ne cesmusu , i muzjak tako iskopa rupu velicine oko 5-6-7 cm u precniku i dubine oko 2-3 cm, i kad se izrode malci oni obitavaju u toj jazbini dok malo ne porastu.... e sad, ako su ti tvoji tek ubaceni mozda je taj jedan muzjak bio spreman i pre dolaska kod tebe, pa je samo trazio zgodno mesto. i u prirodi tako sebi prave gnezdo, nije kao da poput skalara polazu ikru na lisce ili pumpu ili gde god nadju zgodno i malo "pociste" da pripreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je to onda super, mada kod mene je cesmusa i imam i Skalare u akvarijumu. Sve i da prodje mrest Skalari bi pojeli malce, jer satrase mi sve u akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I drugi par napravio rupu, jel to normakno ponasanje za njih haha? Imao sam ih pre ali nikad to nisu radili.


Tacno cu morati ako postave jaja da napravim manji akvarijum sa mekom vodom za ikru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se na duplom postu, ali ne postoji edit.

Naime, vidim da mi je kod obe zenke ispupceno nesto dole. Ako se ne varam to je ono na sta izbacuju ikru (ne znam strucan naziv).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki promiskuitetni ramirezi Very Happy mozda se istovremeno razmnoze, trazili su zgodno mesto Very Happy kod tebe u akvu im odgovara. Zenke izbace papilu kad polazu jaja, e sad ta papila njihova je kao kod skalara kad zenka izbaci, samo naravno mnogo manja. Prati stanje pa vidi kad izbace. E sad, ako odvojis ikru moraces nekako da aerises iznad ikre da se ne ubudja, u akvu to rade roditelji iznad svog gnezda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License