Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelivna cev Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Jedno pitanje u vezi bojenja prelivnih cevi... Cime mogu da prefarbam prelivnu cevi, a da to ne utice na zivi svet u akvarijumu? Trazio sam na netu nesto o tome, ali neuspesno...

Zbog jakog protoka, koristim 2 prelivne cevi, precnika 23mm. Razmisljam da od pvc cevi 5/4 napravim jednu 32mm, manje prostora ce mi uzimati u tom delu i zbog jos necega, da ne ulazim mnogo u to...

Unapred zahvalan na odgovoru... Smile (Ako sam promasio temu, izvinjavam se)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

johnijevac
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde kupujete te pvc cevi i koje su? Trebalo bi mi nasto sto manje debljine zida cevi, a unutrasnji precnik od 16 do 23 mm.

farbanje istih me takodje zanima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, čuo sam pre neki dan da postoji akrilni sprej. Nisam siguran, ali proveri u farbarama. Baš i mene interesuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlada991 ::
Pozdrav svima. Jedno pitanje u vezi bojenja prelivnih cevi... Cime mogu da prefarbam prelivnu cevi, a da to ne utice na zivi svet u akvarijumu? Trazio sam na netu nesto o tome, ali neuspesno...

Zbog jakog protoka, koristim 2 prelivne cevi, precnika 23mm. Razmisljam da od pvc cevi 5/4 napravim jednu 32mm, manje prostora ce mi uzimati u tom delu i zbog jos necega, da ne ulazim mnogo u to...

Unapred zahvalan na odgovoru... Smile (Ako sam promasio temu, izvinjavam se)
Ako sam razumeo ti bi da ti cevi ne budu transparentne(pretpostavljam zbog algi ili prljavstine????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam svoje cevi svojevremeno oblepljivao crnom pozadinom, onim samolepljiviim papirom i samo ga malko grejao fenom. Bio sam skeptik, ali neverovatno da je drzalo jednako kao da je ofarbano!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ johni http://www.mirkovic-plast.com/.....a-vodu.jpg Najobicnije pvc cevi, mozes ih naci u bilo kojoj radnji za vodovodni materijal.

@HORUS To sam i ja razmisljao, ali cu to ostaviti kao poslednju opciju.

@Raziel Ne druze, nemam problema sa algama, nego su cevi na takvom mestu i takve boje da "bodu oci" sto bi reko cikavili. Very Happy Pa hocu da ih uklopim sa pozadinom, koja je crne boje. Smile

@sale75bgd Da sale, to mi je takodje palo na pamet. Moj cale radi u telekomu, i kada treba da izoluju neki kabl, koriste neki materijal koji sadrzi lepak u sebi, koji se prilikom grejanja (pomocu fena) skuplja i steze oko kabla koji postaje super otporan, bolje nego izolir trakom. E sad, nisam siguran da li vremenom pusta neke hemikalije u vodi, ili sta vec... Zatrazio sam da mi donese kutiju, da uslikam i prikazem na forumu, ali trenutno nemaju u magacinu... Da li mozda neko zna o cemu sam sada pricao? Smile

Drago mi je da i ostale clanove zanima isti problem, mozda mozemo zajedno doci do dobrog resenja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo kod mene je sluzilo svrsi jako dugo. Nije smetalo diskusima ramirezima apistogramama a ni piranama. Sto je meni bilo bitno nisi mogao da uocis cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, ako su diskusi izdrzali, izdrzace i kozice. Smile

Samo da proverim, to je samolepivi papir koji takodje koristimo i za pozadine, koji se kupuje u bilo kojoj knjizari?

Probacu od ponedeljka, pa javljam kako je sve ispalo na kraju.

Hvala puno Sale. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Feb 14, 2013 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to je to. Nema na cemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je to na kraju ispalo. Smile Samolepljivi papir.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prelivna cev aed Ostala oprema 2 Čet Sep 21, 2017 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev paja patak Filteri i pumpe 18 Sre Nov 12, 2014 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna pumpa Nikola021 Uradi Sam (DIY) 4 Sre Jun 26, 2013 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev, jel moguće? JazakVoda Uradi Sam (DIY) 10 Pet Jun 21, 2013 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev flopsky Početak u akvaristici 8 Sub Dec 01, 2012 9:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License