Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ramirez Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
andro
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 35
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kako mogu da omeksam vodu u aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uredjaji za Reverznu Osmozu.
Osim u akvaristici mogu da se koriste i u preradi vode za pice i u mnogim drugim stvarima.
RO uredjaji ne samo da omeksavaju vodu vec njegovi predfilteri vrse i potpuno ciscenje vode od teskih metala, agresivnih soli, hlora i hloramina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
andro
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 35
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel to samo jedan put treba ili vise puta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi se ise puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
andro
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 35
Lokacija: podgorica

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel moze neko link slike toga RO-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jel umes naci to u gugl slikama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

andro ::
i kako mogu da omeksam vodu u aq?


mogu puzevi da omeksavaju vodu.

i da ne otvaram temu, vidjam da po raznim mestima imaju ramirezi koji se dosta razlikuju a ni jedan bas onako saren kao sto je slika na forumu. moze li neko objasnjenje toga i na sta obratiti panju pri kupovini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Dec 15, 2011 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad on ni nece biti u prodavnicama u onim akvarijumima u svojoj punoj boji i sjaju. Bar ja tako mislim ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze jedno pitanje: skoro sam ponovo poceo da se bavim akvaristikom.. plan mi je da imam neonke... jedan par ramireza i diskuse.

sto se tice ramireza... da li oni menjaju boju.. posto smem da se zakunem da je bio daleko izrazajnijih boja u prodavnici (nema veze sa svetlom.. imam onu fensi neonku)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, boja mu zavisi od raznih faktora - raspolozenja, stresa, uslova u akvarijumu, parametara vode, prisutnosti zenke... itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cool

mada nije mi jasno
u pet centru na nbg sam uzeo par.. muzjaka i zenku

muzjak ima jak apetit i veoma je aktivan... ali zenka... bila je ok prvi dan.. medjutim ... nece da jede... imam onu futer hranu za diskuse i neku lisnatu... msm da je to najbolja... tetra... tako da je sva nikakva.. samo lezi na dnu po ceo dan.. jedva da dise.. ima neki ozbiljniji problem... ne znam sta da joj radim da joj pomognem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2012 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravilo je da kada kupis nove ribe, ne stavljas odma' u akvarijum posto ne znas da li su mozda bolesne a i zbog privikavanja na novu sredinu. Prvo ih stavis u karantinski akvarijum (moze da bude i nesto prirucno, ne mora bas akvarijum), pa pratis ponasanje i postepeno dodajes vodu iz svog akvarijuma da bi se privikla.
Svuda mozes da naletis na bolesnu ribu, to nije nista cudno.
A mozda je jednostavno pretrpela stres.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Pravilo je da kada kupis nove ribe, ne stavljas odma' u akvarijum posto ne znas da li su mozda bolesne a i zbog privikavanja na novu sredinu. Prvo ih stavis u karantinski akvarijum (moze da bude i nesto prirucno, ne mora bas akvarijum), pa pratis ponasanje i postepeno dodajes vodu iz svog akvarijuma da bi se privikla.
Svuda mozes da naletis na bolesnu ribu, to nije nista cudno.
A mozda je jednostavno pretrpela stres.

a koliko vremenski bi trebali da budu u karantinu?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam procitao da bi trebalo 1-2 nedelje. Medjutim, ja nemam mogucnosti da ih drzim toliko dugo u karantinu, ali se trudim da to bude bar dan-dva, da probam da uocim ako ima eventualno nesto sumnjivo u ponasanju i izgledu. Pri tom ih navikavam na vodu iz mog akvarijuma (postepenim dodavanjem iste)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirez mozda bolestan! vlajko :) Bolest 7 Uto Jun 13, 2017 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirez ženka, Zebrasta Nerita, Amano... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Nov 29, 2016 11:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirez kvrga na glavi MxFish Bolest 1 Pon Sep 26, 2016 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirez pandza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 01, 2015 11:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ramirez ranica na kozi Paki Bolest 1 Pet Avg 07, 2015 10:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License