Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pritisak vazduha u sundjer filteru Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao bih jedno pitanje, mozda pomalo glupo, ali mi ne da mira Rolling Eyes
Imam sundjer filter, prikazan na fotkama nize:

Image
Image
Image

i pumpu za vazduh, kojoj ne znam parametre, osim toga da je champion, sa jednim izlazom:

Image

Evo i linka, gde je prikazan filter u funkciji:
Klikni ovde

E sad moje pitanje, da li filter radi sa dovoljno vazduha sa pumpe, sudeci po mehuricima meni je nekako kilavo.. Da li uopste filter vrsi svoju funkciju i dali bi trebao mlaz koji gore izlazi biti veci? Opet da napomenem, ovo je moje pocetnicko pitanje, prvi put se srecem sa ovakvim filterom bez rasprsivaca, a i sa drugim se nisam sretao ali je nekako sve logicnije Cool
Ne zamerite na pocetnickom pitanju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 9:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postavi izlaz cevi iznad povrsine vode i videces koliko jako izbacuje vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probao sam i to, i nije ensto bas jako, opet, mozda ja tako mislim.. Ja nekako gledam kako jako unutrasnji atman F302 siba, pa mi se cini da je ovaj slab, a mozda je bas kako treba. Kako se tebi cini ova u bodi, dali je mlaz ok ili nije? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boze koliko gresaka, kucam u mraku, jos da tatstatura nije sa rasvetom dugmica ne znam sta bih radio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj uporedjivati filter koji ima motornu glavu i filter sundjer .Oni su tako projektovani i cak i veci modeli rade slicnom snagom.Pustio sam u rad dosta komada tako da je ovaj tvoj ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo ono sto sam i trazio, neki odgovor iz iskustva! Hvala Flopsky i Carp!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja vidim po biljkama, ima sasvim dovoljno protoka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok je ovo tvoje, a i sa pogonom na vazdusnu pumpu ne mozes da ocekujes neki veliki protok. Imas i ovaj atman i sundjer filter na nekih 40ak l akvarijuma ako se ne varam ovako na prvu, dobro je. Ja imam slicnu kombinaciju i zadovoljan sam. Ubacio sam od skora i jedan korner filter. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da vidim snimak jer mi je telefon krš, ali sa ovom pumpom i filterom bi trebalo biti ok. U principu što su mehurići sitniji i što ih više ima to je mlaz jači. Takođe, izlazna cev treba da stoji strogo vertikalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2013 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima, sad sam mirniji, mislio sam da nema vajde pa da ga vadim iz akvarijuma da dzabe ne zauzima mesto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam vec ovde otvorio temu o filterima, jedno blic pitanje Very Happy

Da li mi onda treba atmanova pumpa ili bi ovaj sundjer filter vrsio ok filtraciju 40 lit vode? Ona mi samo pravi pometnju u akvarijumu, cudo kako razbore i plivaju u gornjem delu akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa nekim umerenim brojem riba i koje ne prljaju previse (kao japanke) Da
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Carp! Japanki nemam, a od nje je sve pocelo, kada je moja keva donela mojoj cerci japanku u kesi Smile Ona je posle nedelju dana poklonjena dalje, a ja poceo sa akvaristikom Smile Imam 2 gupyke, 5 razbora, 8 neonki, 2 zebrice, 1 anc, 1 kori. Mislim da to nije maksimum sudeci po izboru riba, jer neonke su male i ne prljaju mnogo, razbore su isto male ( imam one koje ne rastu mnogo, malo im je jaca bakarna boja, ne znam kako se zovu). Ja bih dodao jos nekoliko ribica ali kasnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A na to kasnije mislim kad se sundjer filter malo formira, t.j. nasele korisne bakterije. On je postavljen skoro, od starta akvarijuma je filter pumpa, koju bih tek kasnije i izbacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jos jedna zamisao, takodje sa izbacivanjem filter pumpe i ubacivanjem jednog korner filtera, koji bi radio u paru sa sundjer filterom.. Mozda je to bolja varijanta i ne raszmisljati o broju riba? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavka u kanister filteru Bishop Filteri i pumpe 15 Sub Sep 21, 2019 2:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kozice u spoljnom filteru Dragan996 Ostali Stanovnici 6 Sre Jun 05, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License