Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti hranu za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako ja sam dobio recepat od starihij akvarista i tako pravim hranu vec godinama skojima hranim svoje ribice i od tad nemam nikakvih problema u akv da kucnem u drvo, a evo i recepta:

- 1kg ocisceno srce ili belo pilece meso (licno koristim belo meso jer je kvalitetnije u hranjenju)
- 700g oslica
- 300-400g spanata ili maslacka
- 3 zumanceta
- 1 banana
- 3 supine kasike aleve paprike slatke
- zelatin beli
- beli luk
moze jos da se doda oligovit tablete 5-6 kom al ja ne stavljam.
Sve ovo ide u blender i to dobro samleti da bude jako usitnjeno. Kasnije sipam na tacnu i skroz razvucem na tanko i stavljam u zamrzivac. Kad pocinje da se stvrdne masa ondak nozem napravim male kockice (otprilike 10x10 cm). Kad se skroz smrzne pakujem u male kesice. Kad hranim ribice ondak izvadim jednu kockicu i tanko secem pa na jos manje kockice da bi ribice mogli da pojedu.
Sa ovim receptom se moze igrati da ne dobijaju uvek istu hranu, dosta puta izostavim oslic i dodajem vise crvene paprike ili bilo sta sto znate da je dobro za ribice ubaciti.
Napomena:
Posto se radi o mesu ne preterivati hranjenje ribica jel moze da dodje do nezeljenih efekata, prvo morate da nadjete neku sredinu koju znate da ce ribice da pojedu. Sve sto ne pojedu odmah vaditi iz akv i smanjiti dozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova hrana je najbolja, ali vodite racuna da ne prehranite ribice i ne postanu trome i debele jer je ova hrana za njih visoko kaloricna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recept za pravljenje je dobar Bravo

Ja sam uglavnom koristio govedje srce, treba ga dobro srediti od zilica.
Maslacak nisam nikad dodavao.
Kakva je razlika da li se dodaje spanat ili maslacak i na kakv nacin se priprema maslacak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene zanima koliko dugo ova hrana moze da stoji u zamrzivacu sa obzirom na lako kvarljive sastojke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vec duze vreme pravim hranu ja uglavnom kupim jedno pilece grudi i od prilike (na oko Wink) dodajem sve tako da mi max 2-3 nedelje imam u zamrzivacu. Dok sam pravio po ovome receptu bilo je da mi je stojao u zamrzivacu vise od 2-3 meseca al nikad nisam primetio da je se pokvario.
Ja vise volim maslacak da dodajem jer ipak vise stvari pokupi u prirodi nego gajeni spanac tako da ima vise koncentrisanog antibiotike. Spanac ili maslacak se ubacuje u prokljucalu vodu al samo na jako kratko vreme da omeksa jer ako ga prokuvamo nista ne ostaje u njemu. Kad je omeksao ondak na dasku i sa velikim nozem jako sitno iseckati i tako se dodaje u masu.
U pocetku i ja sam davao govedje srce al mi jednom jedan akvarista rekao da je belo meso bolje jer uvuce u sebe sve sto smo stavili u masu, takoreci lepi se dok govedje srce raspada se kad je u dodiru sa vodom. I ja kad naletim na sveze govedje srce ondak izbacuje belo meso. Zato kazem moze se igrati sa receptom Wink. Ovo je samo neka osnova a svako kasnije moze da prilagodi sebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vjovica
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2010
Poruke: 17

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 3:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala DEAK, lep recept!!

Samo jedno pitanje: Kad vadis kockice iz zamzivaca da li cekas da se odmrznu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne nikad ne cekam da se odmrznu jer ondak se sve raspada a i kvari. Kod sitnijih riiba moze da se saceka da malo odmrzne al veruj mi kad dodje u kontakt sa vodom to odmah pocne da se rastopi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 12, 2010 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i kako da se ne rastopi kad iz minusa ubacujete u vodi koja je na nekih 25 do 29 stepeni ...logicno. Nego moze li jos koji recept nekoda upise ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
miroslavyus
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2010
Poruke: 89
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno malo pitanjce u vezi sa ovim receptom
zanima me koliko belog zelatina se stavlja ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi ako na veliku masu stavljas ondak stvai dve kesice al ako na manju masu ondak ti je dovoljna jedna kesica, zelatin sve u svemu ima ulogu da napravi masu koja stoji u jednom da se ne raspada al to moras malo da se igras jer dosta puta ni ja ne pogodim kolko treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Medicinska hrana

Sastav:

180g račića, oslića ili očišćenog goveđeg srca
60g smrznutog španaća
30g kuvane šargarepe
3 kašikice pšeničnih klica
2 kašikice pivskog kvasca
60g želatina
1 kašikica tečnih vitamina
1/2L vode
lekovi
U sokovniku u 0,2L vode dobro izmeksirati račiće, španać, šargarepu, pšenične klice, pivski kvasac i vitamine sve dok se ne dobije kompaktna masa.

Prokuvati preostalu vodu.

Dodati ključalu vodu želatinu u posudi i dobro izmešati.

Ohladiti želatin dok ne bude topao ali da ne peče.

Dodati sadržaj miksera u posudu sa želatinom i dobro izmešati.

Dodati lekove u ohlađenu masu i ponovo dobro izmešati masu.

Sipati u pljosnatu posudu i staviti u zamrzivač da se zamrzne.

Pre nego što se potpuno zamrzne nožem iseći na kockice za hranjenje.

Kada se smesa potpuno zamrzne staviti u najlon vrećice pa u zamrzivač.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale75bgd:) ::

Citat:
Drago mi je Smile

Ziva (zamrznuta) hrana za ribe, priprema:

Potrebni sastojci:
• Govedje srce 1 kg
• Fileti oslica 300g
• Pilece belo meso 300g
• Lignje 300g
• Spanac 300g
• Beli luk 2-3 cena
• Sargarepa 2-3 kom. (zavisi od velicine)
• Aleva paprika 2-3 jelovne kasike
• 1 kesica zelatina
• 2 tablete orvagil-a od 400 mg

Govedje srce ocistiti od masnoce (sto bolje,kupiti vise od 1. kg.)i samleti 2x u masini za mlevenje mesa.Lignje, oslic, pilece belo isto samleti 2x i pomesati. Spanac se obari (ali vrlo kratko) ocedi i samelje takodje. Sargarepu zivu izrendati a luk izgnjeciti kao i orvagil. Zelatin pripremiti po uputstvu sa kesice i sve zajedno dobro izmesati da se dobije kompaktna masa. Zatim se sve istanji na dasci i stavi da se zamrzne. Kada se delimicno zamrzne iseci na komade zeljene velicine i vratiti da se potpuno zamrzne. Kada se zamrzne spremna je za hranjenje riba. Potrebno je samo sastrugati nozem potrebnu kolicinu i dati im. Pozeljno je da listici hrane koju dajete ribama budu sto tanji, i OBAVEZNO voditi racuna i ne hraniti ribe preterano jel se moze zamutiti i zagaditi voda ukoliko u podlozi ostanu ostaci nepojedene hrane!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matan
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2010
Poruke: 21
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 3:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Govedje srce zaobici jer sadrzi slozene proteine na koje ribe (bar ribe biljojedi) nisi u stanju da svare. Moze doci i do neke bolesti, ako se ne varam, nerava, uglavnom riba se pocne lomiti i maltene prepolovi (jako ruzno za videti).

Inace ove kocke kad se vade iz zamrzivaca, ostrim nozem seci tanke listice koji pri dodiru sa vodom se momentalno otapaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Feb 11, 2011 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi ovako napravljena hrana mogla da se osuši, tj. dehidrira?

Može li umesto životinjskog mesa da se koristi soja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Sre Feb 23, 2011 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje vrste ribica hranite ovim hranama,da li je moguće hraniti živorotke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License