Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Predstavljam svoj akvarijum Lazarcanecorso Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dosao je red i na mene da predstavim svoj akvarijum Smile :
1)Akvarijum: ima 270litara + 2 filtera po 18 litara
2)Osvetljenje: dve stedljive sijalice od po 20W (jednako 100W obicna sijalica),neonka daylight 20W
3)Podloga: kvarcni pesak granulacije 3-5 mm.
4)Biljke:Cryptocoryne usteriana,Barclaya longifolia ,Bacopa lanigera ,Sagittaria subulata ,Egeria densa .
5)Ribe:Paracheirodon innesi(neonke) 5 kom,Gymnocorymbus ternetzi(crna tetra)2 kom,Gymnocorymbus ternetzi "albino" 2 kom,Corydoras paleatus (cistaci)4 kom,Albino Corydoras(cistac)1 kom,elvicachromis pulcher (kribenzis) 1kom,Barbus Tetrazona 2 kom,Hyphessobrycon griemi (Opeka losos),Heteropneustes fosilis (som) 2 kom,torakatum (cistac) 1 kom,platice 3 kom, rubin zebra 2 kom,crno plave neonke 2 kom,guppy iz uvoza 10 kom.
6)Stene:Siga
7)Oprema:grejac sa termometrom,vazdusna pupma,Atman at-102 500l/h,Atman mf-10 magnet za ciscenje stakla.
CoolHemija:Sera florena
9)Odrzavanje akvarijuma:1/3 vode menjam nedeljno.Naravno cistim staklo sundjerom u slucaju da ima algi mada pomazu mi puzici u tome.
10)Slike: (Izvinicu se unapred na malo losijem kvalitetu fotografija takav je aparat ali sta je tu je Smile ) :

Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pa ljudi izvolite komentarisati Smile Arrow
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada dobijes biljke za 2 dana bice ovo dobar akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Realno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo si lepo predstavio akvarijum, za primer drugima Bravo

Koliko je star taj tvoj setup, izgleda da si skoro forirao akvarijum. Kad pogledas litrazu i osvetljenje ovo mu dodje low light tako da to imas na umu prilikom nabavke biljaka. Ili da uzimas neke koje ne zahtevaju jako svetlo ili da pojacas.
Jedan si od retkih koji ne pretrpa akvarijum sa ribama, doduse i velik je Smile
Nadji par za kribenzisa, bilo bi steta da bude sam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Bojane na pohvalama.Pa star je oko 2,3 meseca relativno kratak period za neki velik napredak.Hvala na savetu za osvetljenje,resicu taj problem uskoro,kolko sutra jer mi sutra Juice_kg93 poklanja brdo biljaka pa bilo bi ruzno da ih ne ispostujem sa osvetljenjem Wink.Bojane slusaj ovo kad sam ubacio muzjaka kribenzisa pobili su mi bas dosta ribica a i postaju nenormalno agresivni kad su u paru (bar kod mene u akvarijumu) tako da sam muzjaka morao da poklonim.Hvala jos jednom na pohvalama i savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuuu Laki sto bi ovo bio lep ciklidni akvarijum!Razmisli malo o tome:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Panto brate bili su u njemu prvo ciklidi,bio je bez bilja i bila je samo jedna neonka.Ova siga je bas uzeta zbog ciklida.Sad cu malo da ga ubiljim da vidim kakav ce biti pa cu kasnije napraviti jos jedan veci za ciklide ili pirane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A postavka je bas ciklidaska,tu bi bas lepo legli neki trofeusi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jul 08, 2010 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bili su i trofeusi u njemu nekad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo napred, prelepo je ... pitanja kasnije ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 4:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

extra akvarijum nemam reci sve najbolje Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy E sad imamo vremena tako da mozemo koji komentar da napisemo. Iskreno akvarijum je predivan, setup je takodje zanimljiv i nepretrpan ( sto opet dozvoljava litraza Bravo ). Ono sto je upadljivo jeste postolje akvarijuma i hauba, veoooma lepo odradjeno i zaista izgleda mocno ... svaka cast cestitka .
Sto se tice riba i bilja tu ti necu pametovati jer verovatno imas vec nesto zamisljeno ili pak neku svoju zelju sta bi unutra jos dodao ( samo bih dodao jos po par ribica koje trenutno imas kako bi oformio jata istih riba ).
Kao i sto ti je napisao Bojan, osvetljenje je slabo tako da bi mogao da pojacas sa kojom neonkom ( ako postoje uslovi za to ) ili nekom sijalicom ). Bilo bi lepo kad bi sredinu a iza kokosovog oraha posadio neku biljku kako bi popunio ( ali ne pretrpao ) taj deo akvarijuma. Hranljiva podloga je izostala tako da ces morati povesti i tu racuna oko odabira biljaka.
Litraza ti dozvoljava razlicite kombinacije i broj stanovnika u akvarijuma tako da se nadam da ces uskoro da nam prestavis novi setup ... pozdrav cestitka rukovanje Bravo pobednik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro Hvala na ovako lepim recima.Novi setup sledi uskoro.Stizu biljcice danas pa cu vec sutra ili prekosutra to izbaciti na forum.Slazem se sa tobom sto se tice osvetljenja,i vec danas sam pojacao i sutra treba da mi stigne jos neko osvetljenje.Sto se tice ribica neke cu pokloniti pa planiram bas to sto ti kazes da napravim 3,4 jata i to bi bilo to.
@EMKA hvala puno,puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo! Svaka cast Very Happy Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Thageriona Hvala,hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License