Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kolicina CO2? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Redzinald ::
Ja sam na 170-180 litara vode imao 60 mehurova u minuti 15 dana . A kao difuzor sam koristio potapajucu pumpu u koju sam doveo crevo i sprej bar je rasturao mehurove kao prasinu po akvarijumu. Mislim da se dobro rastvarao, i pritom dodajem easy carbo 3,5 ml svaki dan. Naravno nocu sam ubacivao kiseonik i ribe se normalno ponasaju .


bas tako "nocu ga vaditi" a sa kiseonikom pada koncentracija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i izmedju velike boce i male sam stavio trokraki ventil koji ima tri polozaja i nocu okrenem da mi CO2 ide u prostoriju a ne u akvarijum tako da izbegnem pritisak u boci sa kvascem i secerom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Carpforever- kakva je to spravica, i koliko kosta? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oko 1300.-

copy/paste

Opis

JBL Permanent Test CO2 plus (drop checker) je sprava za trajno merenje pH vode zbog količine CO2 u vodi. U kompletu su 2 obojene skale boja, koje po potrebi/želji možete nalepiti na akvarijumsko staklo.

Uporaba:
Prozirni poklopac naprave se napuni sa 1 ml vode sa KH 4 (priložen je i špric) i sa 3 kapljice reagensa. Crni donji deo se pričvrsti na staklo. Cela napravo se pazljivo obrne i pričvrsti iznutra akvarijuma na mesto, na kojem ga dobro vidite.Na 14 dana ( pri menanju vode) je preporočljivo čiščenje i zamena sa novm smešom vode i reagensa.
Boja tečnosti nam permanentno govori vrednost CO2 i pH vode.Precizno merenje pomoću bele pozadine na uredjaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
singe
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 78
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru.

U jednom akvaristickom casopisu sam procitao jednu temu o CO2, i tamo kazu ako se vide sitni mehurici na listovima biljaka da je to znak fotosinteze. Tako je za sada i kod mene. Da li se slazete sa tim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa dobrim osvetljenjem i dodavanjem co2 pojacava se i fotosinteza i bilje pocinje da izbacuje vece kolicine kiseonika i mogu se videti mehurici ili perling
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2013 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ptianje sakupio sam CO2(iz CO2 soda-bikarbona/limunska ksielina) u obrnute bocice koje ukupno imaju oko 400ml(cistog CO2).
Nalaze se u akvarijumu od 25 litara imam 8 ribica.
Da li je to previse ugljen dioksida za akvarijum da ne bih ubio ribice.Biljku imam jedan nimphaea tiger lotus red,i jos neke biljcice(sagitare.....).Da li je to previse CO2 ili je sasvim dovoljno,i za koliko dana/sati ce se on rastvoriti?
Hvala usput. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Veca kolicina Hemianthus micranthemoides Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 22, 2020 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Veca kolicina anubie, pogostemon erec... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 09, 2020 12:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka HM manja kolicina m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jul 07, 2019 12:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Starogina - veca kolicina manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 29, 2018 11:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne ribice veca kolicina Ludimir Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 20, 2018 10:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License