Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nasi radovi - skice, crtezi, slike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobzirom da me je kontaktiralo nekoliko osoba sa zahtevom da im se prikaze neko resenje ( u crtezu ), a vezano za Spoljni filter, akvarijum, police, haube .... dosao sam do zakljucka da se jedna ovakva tema otvori u kojoj bismo prestavili nase radove koje smo i sproveli u delo ( ili planiramo ), i ujedno imamo jednu bazu tih radova koje mozemo i komentarisati ( u originalnoj temi ), unaprediti i korigovati ili kritikovati.

Da bi tema imala smisla, i da ne bi spamovali temu, evo i par smernica koje su obavezne za ovu temu.

- Svaki komentar u ovoj temi, bilo koje sadrzine, strogo je zabranjen. Poruke tipa : Super, bravo majstore, kako ovo ... bice brisani, a autor takvog teksta bice Opomenut.

- Zamolio bih sve clanove koji budu postavljali svoje radove da se PRIDRZAVAJU Pravilnik-a foruma, a pogotovo onaj deo o pirateriji.

- Svi koji budu postavljali svoje radove, zamolio bih da postave i program u kojem je skica odradjena ( besplatna verzija programa, nikako krekovani ili programi koji su piratskog porekla ), u suprotnom, clan koji postavi piratski program biti Opomenut, ili u krajnjem slucaju Banovan.

- Skice. crtezi i sve ostalo sto postavljate moraju biti vase autorsko delo a ne delo drugog autora.

- Takodje moram da napomenem i upozorim sve clanove koji ce iskoristiti skice i radove, da to cine na svoju odgovornost.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 7:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Sadrzaj radova :

1. Top filter
2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2011 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako sam to zamislio.Prestavite program u kojem ste radili crtez, postavite link ka besplatnoj verziji programa ( a ako nema takva verzija programa, onda ne postavljajte link ka piratu ). Postavite sliku ili skicu vaseg rada i link sa upakovanim ( rarovanim ili zipovanim ) crtezom ( Hotfile. Rapidshere, MU, Fileserve ..... idt. ), sa kojeg ce moci clan da skine i otvori u programu u kojem je i radjen. Primer upravo sledi :.

Pa da krenemo ....

Moji radovi su radjeni u Google SketchUp ( besplatna verzija ). Sam program je jednostavan za rad i crtanje nekih osnovnih skica ( a za talentovanije clanove i korisnike, bogami i dosta slozenih radova ). Za one koji nisu opoznati sa programom i radom u programu, kao i koriscenje alata u programu, postoji tutorijal koji moze da vas uvede u osnovne radnje i koriscenje programa.


Besplatnu verziju mozete skinuti na sledecem linku :

http://sketchup.google.com/intl/en/download/



Prvi rad koji cu prestaviti jeste Uradi sam - Top filter.



Image


U upakovanom fajlu imate :
- Sliku Skice
- Skicu u GoogleSketchUp-u i
- Dimenzije svih delova filtera u tekst dokumentu.


Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/modupload/fajlovi/Top_filter_II.rar


pass: nikouro
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polica by TeoDos ::

TeoDos ::
Evo i tehnickog crteza.



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog projekta, akvarijum za 4 borca, sa spoljnim filterom. Ako nekome nesto nije jasno nek pita Very Happy
Dimenzije:
Df:90cm (sa filterom)
D:70cm (duzina bez filtera)
S:40cm
V:30cm
Duzina jednog boksa: 23cm
Debljina stakla izmedju bokseva: 3mm


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neke moje ideje koju planiram da sprovedem u delo.Radjeno (pocetnicki) u programu Google Sketchup 8 Smile

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo recimo jedne skice koja bi dosta mogla da pomogne, ince Horusov rad.
Radi se o skici za izradu trokomornog staklenog filtera.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog mog akvarijuma, mozda nekome bude od pomoci.
Radjeno na google sketch up 8
Image
neiskusan u radu sa programom ali za prvi put i nije lose ispalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i nekog mog projekta. Dimenzije akvarijuja su DxSxV 48x55x15. Nije odradjen, sam zamislio da stoji na jednom stolu koji sam dobio. Skica je radjena u Paintu. ojha

Ne verujem da ce se ideja skoro pretvoriti u delo, ali eto, da podelim savama, mozda se nekom svidi i odradi ga za sebe. Smile

Image

Image

Image

Druga i treca su skoro isto, ali se na jednoj bolje vidi kako sam zamislio stavljanje filter materijala. Takodje na ove dve slike, na srednjem prikazu akvarijuma se, u delu gde je grejac. vidi razrez. Zamisleno je da tuda ulazi voda, a ovo staklo visine 6cm je tu da bi ojacalo staklo koje deli deli filter i sam deo u kom se radi scape. Ne mogu se setiti kako, ali proracunavao sam da otvor za prolaz vode u filter odgovara protoku pumpe. U principu sve je proracunato i sasvim sam siguran da bi odlicno funkcionisalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje šeme za komodu za akvarijum, 120cm x 40cm x 60cm

Image

3D model https://skfb.ly/6RRJV

Render 1
Image
Image
Image
Image

Render 2
Image
Image
Image
Image
Image

Tehnički crteži

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Otvor na zadnjoj strani po želji i potrbi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajt za smanjivanje fotografija i vel... Uros Kg Razno 10 Sre Apr 01, 2020 12:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Radovi po stanu i morski akvarijum Serene Sky Morska Akvaristika 0 Čet Sep 28, 2017 11:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slike AC - JUL je kul i u 2017 AkvarijumCentar Akvarijum Centar 2 Pon Jul 24, 2017 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slike iz radnje od prošle godine AkvarijumCentar Akvarijum Centar 1 Uto Avg 09, 2016 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License