Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 110 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

taman posla da shvatam licno Very Happy
sto se mene tice, ja polako idem u degradaciju, ne moze se vise, u dogledno vreme, planiram da ostnem na jedan od oko 600 litara i na jos 2 manja i to je to .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dva manja od po 550l Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Dva manja od po 550l Smile


Pa dobro sad, sta zna dete sta su 550 litara ... ahahahhaa, jbga, sad ti mene natera na smeh do suza haha smeh

tako nesto,

odosmo u off, izvinjavam se .... Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tusta ja te pitah za biljke?:)Vidim da ste otisli u off-sta ima veze Wink Sta mipreporucujes od biljaka da mogu da napreduju kod mene bez co2 i onih mikro-makro elemenata?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O izvini,
a sta ja znam, nisam nikad drzao nista od biljaka u skroz inertnoj podlozi pa jos bez prihrane,
uvek je bilo ili - ili, ili i jedno i drugo Smile

Ali mozes da probas sa kriptokorinama, anubijama, mahovinom, nekim ehinodorusom, papratima, kladoforom,
uglavnom sve spororastuce biljke bi trebalo da rastu OK, samim tim sto su spororastuce, znaci da uzimaju jako
sporo hranljive elemenate, pa se nadam da ce ih ribice svojim izmetom dovoljno djubriti sa ostalim nusproduktima koji
se javljaju od raspadanja hrane itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan update Wink Neke biljke napreduju,neke ne....Kad budem nasao ubacicu kriptokorinu koju i netreba mi vise nista.Ono sto bi stagnira to cu izbaciti.Moze i sa 5-6 vrsta biljaka da se uredi lepo.A da pocnem sa prihranom i co2 niti imam vremena niti zivaca.Mozda jednog dana.I u planu mi je zamena neonki posto su mi obicne.Otom potom.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam uzeo 2 neonke Juwel 18W color lite.Daje malo crvenkastu boju i ribice su bas dosle do izrazaja.Doduse malo je tamnije sad u akvarijumu jer nemam trecu cev.Sad me interesuje da li ovakva neonka pogoduje za lep rast biljaka i ribica?Ili mora da bude bas bela svetlost 6500K?Cita po forumima i svaki odgovori su drugacijih misljenja.Vise neznam ni ribice kako da hranim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borkozmaj
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2013
Poruke: 53
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se za off topic...

Evo procitah i ovu temu... Ubice me zena!
Ne skidam se sa kompa danima!
Smile))
Samo čitam ovaj naš fenomenalni forum!
Smile

Cokilio, definitivno se slažem sa tobom u vezi sa ovom tvojom poslednjom izjavom:

Cokilio ::
Cita po forumima i svaki odgovori su drugacijih misljenja.Vise neznam ni ribice kako da hranim Very Happy


Ja konkretno tražim odgovor na pitanje vezano za broj izmena vode u akvarijumu jer se spremam za promenu filtera... Ko je čitao razgovor koji se vodi kod mene na prezentaciji akvarijuma zna o čemu zborim.

Ljudi šta sam sve našao i koliko ljudi ima različitih mišljenja...
4-5 puta na sat, pa do 10 a onda neki objašnjavaju i logično prikazuju i gašenje filtera u određenim trenucima dana...
a da ne pričam o zagušenju zbog filter mase pa...
Smile

Hoću reći... OBOŽAVAM AKVARISTIKU!!!
I nemogu da verujem a sam ovoliko dugo bio bez nje...
Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haaha.Sve je ovde nemoguce-moguce ;)Ima li ko od strucnih lica da se malo pozabavimo ovde sa mojim problemom oko osvetljenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš sam hteo da ti kažem da ti je svetlo slabo. Nisam baš stručnjak za rasvetu, ali znam kako se spajaju delovi. Ja ti lepo kupim dva nosača za neonku, jednu prigušnicu, malo kabla, utikač, starter...pa da vidiš čuda. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma i ja sam pravio sam sve.Nosace pomerio na odredjenu duzinu,kupio prigusnice,startere,kablove...Mene samo muci koja fluo cev?Da li valjaju ove sto sam uzeo ili neke druge...Vise nisam pametan.Dodje mi da sve lepo rasformiram i da nelupam glavucu.Kako covek vise da nauci na ovim forumima kad svaki odgovor razlicit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, nekada ljudi baš znaju da preteruju. Ja imam dve obične i dve kao neke akvarijumske, koje sam kupio u akvašopu. Dobra je kombinacija običnih i crvenkastih. Tako se u akvarijumu dobija neka posebna svetlost, ali je važno da ne budu sve crvene, jer tada akvarijum izgleda neprirodno crven. Naravno da ima onih specijalnih, ali za ove naše akvarijume su sasvim dovoljne i obične neonke u kombinaciji sa tom crvenom koju si kupio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crvene vracene.Tako da sad imam opet one obicne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam probao sa stednim sijalicama(6500K) i akvarijum izgleda fenomenalno,ribice imaju extra boju samo sto mnogo bolja fluo cev jer zahvati celu duzinu akvarijuma.Samo je u tome prednost.Sad samo da nadjem pravu fluo cev(nemora iskljucivo za akvarijume) koja isijava 6500K i ima da bude dobro.Ovih dana sam se pozabavio osvetljenjem akvarijuma i nasao sam prave odgovore.To sto se prica mora crvenkasta,mora plavkasta...bezveze.Posto je dnevna svetlost 6500K potrebno je i tako obezbediti za akvarijum (markirane sijalice koje kostaju 15 evra jedino sto su malo boljeg kvaliteta i duzeg veka trajanja)ali nije lose dodati neonku koja isijava zuckasto (od 2400-4500K) posto je to svetlost zalaska sunca tako da sa tim dvema kombinacija se dobija potpuno isti efekat sunca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, kažem ti ja. Kada završiš korekciju svetla, mogao bi malo da prepakuješ bilje. Nekako mi deluje previše raštrkano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License