Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 POMOC-Promena boje na perajima kod japanki :( Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zekica




Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 0
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, Smile nova sam na forumu a i u akvaristici,a mnogo volim ribice narocito Japanke, pa mi je potrebno misljenje malo iskusnijih clanova i akvarista.
Zapravo skoro godinu dana imam dve japanke velicine oko 8cm bas su velike one su ok...ali skoro sam napravila i sredila veci akvarijum od 70l, imam spoljasnji filter sa dve odvodne pumpice i jednom koja vraca cistu vodu...nisam stavljala u akvarijum nikakve zive biljke jer sam cula da ih japanke jedu,grejac nemam jer u akvarijumu cuvam samo japanke i cistace pa su mi rekli da nije neophodan...a voda im je oko 22c.
Elem skoro sam kupila jos dve japanke...jednu skorz narandzastu,Lavlju glavu i Koiko-Japansku japanku...Smile Juce sam na zalost primetila da mi je Lavlja glava promenila boju na perajima Sad tacnije sa donjih ivica pojavile su se tamne skoro pa crne pruge,trakaste...i ne znam sta bi to moglo da bude?
Zato vas molim za pomoc ili savet...ona se ponasa sasvim normalno lepo jede i pliva samo sto su se javile te promene pa me zanima da li postoji mogucnost da je to neka infekcija ili one mogu da menjaju pigmentaciju vremenom? Ona je u odnosu na ove dve koje vec imam manja duga je oko 5cm...inace osvetljenje u akvarijumu mi je podvodna neonka pa me zanima da li to mozda ima veze i sa tim promenama ili je to ipak normalno?
Hvala vam svima unapred!POZZ za SVe clanove!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 11:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je normalno da menja boju, cuo sam da menjaju boju kako rastu i zbog promene temperature vode. Ako normalno jede i normalno pliva i normalno se ponasa, onda mislim da je sve ok, za svaki slucaj slikaj je i postavi sliku pa ce i ostali, iskusniji drugari na forumu da vide i iznesu svoje misljenje....
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zekica




Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 0
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK slikacu je u toku dana pa cu postaviti sliku..Smile hvala u svakom sl. Ni meni ne deluje da je bolesna samo sam se uplasila jer na tu narandzastu njenu nijasnu mnogo upadljivo deluju te pruge...puno hvala nadam se da nece biti problema jer mi je mnog draga dobila sam je na poklon...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zekica




Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 0
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hej narode opet ja...ne mogu nikako da slikam ribicu jer mi aparat nije u funkciji:( na zalost...ona je i dalje aktivna ali cini mi se da joj kao jedan kraicak peraja visi kao da se pocepao....Sad ali sada imam problem i sa drugom vecom japankom ona je duga oko 8cm i ovih dana se jurila sa muzijakom po akvarijumu ali veceras sam je zatekla izvrnutu naopako trbuhom je okrenuta na gore...i na trbuhu izmedju dva trbusna peraja ima neku malo vecu crnu mrlju...i kao da su i njoj malo peraja nazubljena...ona je inace tamno narandzasta tako da sada bas ne mogu da ocenim da li je jos negde pocrnela osim na trbuhu...ali me ta smirenost ukocenost i izvrnutos naopako...bas plasi...POMAGAJTE MOLIM VAS!Da li je mozda infekcija i sta da radim?
Hvala vam unapred na svakoj vrsti pomoci ili saveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License