Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Testiranje vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je jeftinija alternativa... Smile
Palo je meni to isto na pamet pre par godina, pa sam gnjavio neke ljude da gnjave neke druge ljude iz nekih distributerskih kuca ne bih li kupio profesionalne testove za vodu od renomiranih proizvodjaca na ovom polju. Kada sam video cenovnik, hteo sam da propadnem u zemlju obzirom koga sam sve gnjavio, a bilo je ocigledno da nista necu kupiti. 60+ eura za neke od kolorimetrijskih testova kakvi bi nama koristili, mozda malo pouzdaniji od ovih nasih, ali za te pare ima da proricem nivoe nitrata, fosfata, pH ili sta vec. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 7:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam priliku da ovej Tetrin test 5 u 1 nabavim po ceni od 700 dinara, pa me zanima da li vredi tih para. Vidim da su testeri dosta skupi, čak i oni pojedinačni, a ovaj meri pH, KH, GH, NO2, NO3.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2012 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri koliko je takav u maloprodaji i ako je vise, povoljno je, ako nije, onda nije... Smile
Obzirom da su u pitanju multi test trake, kod poredjenja uzmi u obzir i broj istih u pakovanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
braca131
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li moze neka pomoc oko ovoga?
no3 100mg/l
no2 0mg/l
gh 16
kh 20
ph 7.6
cl2 0mg/l
to su podaci iz mog akvarijuma....
da li treba nesto meljati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NO3 previsok. Probaj malo cesce da menjas deo vode.

Za ostalo zavisi, sta imas u tom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
braca131
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 90l, spoljni filter je 30l, imaju pumpicu za vazduh,ima i dosta biljaka,
pumpa je 1000l/h... da li treba jos nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
braca131
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://www.akvarijum.org/forum/album_page.php?pic_id=1084[/img]
[img]http://www.akvarijum.org/forum/album_page.php?pic_id=1083[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
braca131
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2013
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umesto te amfore ubaci neki mangrov panj, on ce malo da spusti ph vode, a cescim izmenama dela vode resi visoku koncentraciju NO3.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License