Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crni kvarc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kimmik
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se akvaristike tiče, razlike nema, svi su pogodni za akvarijum. Boja kvarca zavisi od primesa koje se nalaze u kristalnoj rešetki kvarca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2012 6:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je razlika izmedju kvarcnog sljunka i kvarcnog peska...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reventone, zezas, a? U granulaciji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne zezam bre Smile
Nisam se dobro izrazio. Mislim, osim u granulaciji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kimmik
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 29
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su nastali od iste stene nema nikakve razlike. Kvarc je kvarc bilo da je u masivu, bloku, u obliku šljunka ili je pesak u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markomarkovic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Apr 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima iskustvo sa ovakvim crnim kvarcom? Izgleda prelepo ovako na suvom u radnji. E sad da li ce isto tako da svetluca u akvarijumu ne znam. Imam akvarijum od 60l i vec dovoljno svetlog peska na dnu pa bih kupio samo 2kg cisto da prekrijem celo dno. Takodje, ne znam kako ce uticati na ribice. Prodavac mi kaze da ce se to mojim juznoamerickim ribicama svideti jer vole tamniju podlogu(imam neonke uglavnom). Kako li ce da utice na cistace? Sta vi mislite?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tamnija podloga uglavnom vise odgovara ribama.
Inace, vremenom ce tih 2kg da ti se izmesa sa tim svetlim koji vec imas u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ličnom iskustvu da ti kažem, bolje promeni podlogu, izmešaće se, posebno ako imaš malezijce.
Bude svetlucavo i posle nekog vremena sjaj zgasne, tj. ostane tamno, bar kod mene, onda se izmeša pa ti nije ni bitno da li svetluca Smile
Uglavnom, dok se nije izmešalo, mnogo bolje izgleda nego svetli šljunak, posebno ako ti je pozadina crna a i čistči lepo rovare po njemu (ovaj moj je 2mm granulacija i rekao bih da nema oštre ivice).
Nisi napisao odakle si ima to dosta jeftinije da se kupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I inace, 250din je previse za kilogram Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markomarkovic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Apr 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Beograda sam. Ovo je mala radnja u Cara Nikolaja. Vlasnik je Milan i odusevio me kada sam bio prosli put jer je covek imao strpljenja da mi objasnjava sat i po vremena jer sam totalni pocetnik. Inace, radnja postoji od 60 i neke i porodicni je biznis koji je on preuzeo od svog oca. Radnja je mala i verujem da su zato cene malo jace nego na drugim mestima. S druge strane saveti su neprocenjivi. Inace sam ih posetio jer sam zarazio ribice belim tackicama tako sto sam kupio desetak neonki u onom velikom pet shopu na NBgu gde mi je radnik dao gomilu potpuno pogresnih saveta. Sada lecim ribice i u stvari uporedo sa tim formiram akvarijum. Znam kako ovo zvuci ali mi je zao da ubijem desetak ribica i krenem sve od nule. Otisao sam malo presiroko, mozda ovde nije mesto za ovu temu, ali me zanima koje radnje vi preporucijute. Pretpostavljam da svako ima svoju omiljenu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega kimmik Vam je dao prave odgovore vezane za kvarc. Čist crni kvarc je jako redak i varijanta je izuzetno tamno braon boje( Smoky Quartz). Uglavnom se koristi u Juvelirskoj industriji kao poludragi kamen. Pa , pošto je postala moda stavljati u podlogu crnilo, mada ja nigde nisam video potpuno crno dno ni u jednom delu bilo koje reke, to mi deluje neprirodno u bilo kom od naših akvarijuma, najlakše za detaljnije podatke upisati u pretraživač" black quartz " i uveriti se da su crne podloge koje se nude, farbana varijanta. Slika uz pozdrav.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene sad zanima šta je ono što se prodaje u providnim vrećama od 10 kg, naranđasti natpis, aqua ili tako nešto, zaboravio sam.
Uglavnom ga prodaju kao prirodni crni šljunak, ubacio sam ga kod kozica i ne pušta boju, meni lično više liči na ugalj nego na šljunak, definitivno ne pušta boju dok parametre vode nemam sa čim da izmerim. Da li je to stvarno prirodno ili ga je termička obrada uzela pod svoje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markomarkovic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 08 Apr 2013
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, koja cena je ok za "crni kvarc"? Ovo pitam jer rekoste da je 250din/kg mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 10, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je upola manja, pogledaj na baneru" Aquashopa ". Inače, kao prirodne, nefarbane crne podloge, imaš Seachem Fluorite i, Dennerle cristall Quarzkies. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black Moly Crni i Zuti, stari par meseci sstanko78 Na poklon 2 Pet Jun 04, 2021 11:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga Crni Kvarc scorpion Početak u akvaristici 4 Uto Jan 29, 2019 12:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License