Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gotovo jedno malo poglavlje :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3-4 meseca se bavim akvaristikom intezivno. Moj prvi akvarijum i ja smo svasta prosli kroz taj period, ovde cu vam prikazati slike mojih akvarijuma od pocetka pa sve do danasnjeg dana.

Ovako je sve pocelo:

Image

Akvarijum je ubrzo rasformiran zbog problema sa cijano algom (stavio sam zemlju za cvece koju nisam ispirao, malo biljne mase) citao sam tada ali ne dovoljno, tako da je ovo rasformirano.

Nakon toga sam dobio dosta biljaka pa sam formirao opet akvarijum i dobio ovo:

Image

Nakon cega je usledila braon i zelena alga, to sam zapustio i rasformirao i ovu postavku.

Sledeca postavka istog akvarijuma je ova

Image

Citao sam u koji se plan sade odredjene biljke i prema tome formirao ovaj akvarijum, ali nisam znao kakve zbunove prave koje biljke, koje im osvetljenje treba i sl. Bio je slab napredak biljaka pa sam i njega rasormirao.

I postavka koja je trenutno u avarijumu je ova:

Image


[small]Klik na slike da vidite vecu sliku.[/small]

OEto, to sam nekako formirao spontano. Dobio sam neke biljke i gledajuci postavke drugih clanova sam formirao ovako nesto, na ovoj postavci planirao sam jos da radim, imao sam nekih planova oko hardscape-a ali to je sada gotovo. Ovo je slika od pre nekih 20-ak dana.

Akvarijum je poceo da curi i rasfomiran je, ovo je ostalo od bilja i otislo je u poklon.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 11:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki akvarijum je prica za sebe i sa svakim sledecim si iskusniji Wink Sve je stvar iskustva, posle neke stvari radis po osecaju.
Pokusacu malo da rezimiram desavanja u tvom akvarijumu.
Nije toliki problem sto se zemlja nije ispirala vec prevelika kolicina zemlje a mala kolicina biljne mase. Meni se recimo nikad nije desilo kad ne ispiram zemlju da mi nabujaju alge tako da ti nije toliko do ispiranja ali bolje ti je da ispiras i na datapas zemlju.
Bitno je da uvidis gde si gresio da se to posle ne bi ponavljalo. Svi prelezimo te "bolesti" u pocetku.
Kad naucis da uzgajas biljke onda se lako mozes igrati s njima.
Tvoj napredak je evidentan tako da ne sumnjam da ce sledeca postavka biti jos bolja.

Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nevidi se nijedna slika .... ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bojane.

Nikouro sacekaj malo ima dosta slika pa dok se ucita Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo izlazi posle otvaranja I , II , III , i IV fotke, a ostalesu ti u crnoj boji sto znaci da link ili kopija linka nije dobro iskopirano .... inace na poslu je dosta jak internet tako da ....




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni sve lepo otvara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a evo i o onim ostalim ...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ni meni nece, ponekad je problem do njih. Ja nemam te slike na kompu da mogu da ih ubacim opet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto lepo ne smanjis rezoluciju slike i okacis ovde slike?
Slikam i ja s digitalcem ali nikad ne koristim toliko veliku rezoluciju, mema potrebe za time.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ni sam, eto mislim bolje ce se videti greske Smile

Evo ih slike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve sto mogu napisati ... Svaka cast druze ( e sad se vidi sve )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz ovoga sam izasao iskusniji, oprobao sam se sa preko 30 vrsta biljaka i tek sada krece da bude zanimljivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek ce da bude zanimljivo... Smile
Zavrsices sa 6-7 vrsta bilja i akvarijumom od 200-300l... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I taj ce vremenom postati mali i posle duze godina shvatice da je svaki akvarijum mali Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sub Jul 10, 2010 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu je veliki akvarijum, a i dosta manjih u cilju razmnozavanja biljaka i ribica Smile Mada i ja sam licno se divim manjim hardscapovima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Za one koji zele da budu malo kreativni Peku Razno 0 Čet Feb 02, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo cudan rep platike Nikollo Ribe 5 Sub Jan 29, 2022 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malo more Peku Razno 3 Sub Avg 01, 2020 10:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sagittaria i malo Bacope - Beograd Turtle Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Sep 18, 2018 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License