Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY mix juneceg srca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega ribe nije dovoljno smo hraniti odredjenom vrstom hrane,moraju se hraniti raznoliko i vise puta manjim kolicinama da bi bolje napredovale. Isto tako i prema odredjenoj vrsti ribe birati hranu i prouciti sastav hrane zbog minerala,vitamina i svega ostalog sto je potrebno.
Elem,za one koji nisu imali priliku da vide spremanje juneceg srca evo kako to izgleda u slikama i koje ja sastojke koristim:

Slika 1 i 2: Junece srce 1.6 kg neocisceno

Image

Image

Slika 3 i 4: Srce iseci na manje parcice radi lakseg ciscenja od zila i masnoce. Koristiti dasku za secenje i ostar noz.

Image

Image

Slika 5: Kolicina cistog mesa koje ostane posle ciscenja je 2-3 manja

Image

Slika 6: Otpadak (masnoce,skrama,zile) p.s ko ima kera sigurno nece bacati kao ja Smile

Image

Dalji postupak je svima jasan,sastojke staviti u blender i samleti kao pire da izgleda.
Slika 7: Nacin na koji ja radim je da uzmem pleh i ravnomerno rasporedim mix kao patispanj za kolace da izgleda.

Image

Sledeci korak je da ubacimo u zamrzivac na 30-45 min da se stegne ali ne skroz. Zatim se vadi i sece na kockice 1x1 cm i stavlja u plasticne kutijice. Vraca se u zamrzivac i hrani po potrebi.

Sastojci za Mix koje ja koristim:

-Junece srce 1.6 kg
-2 glavice belog luka (nisam pisao 2 cena jer je to daleko manje)
-2 supene kasike slatke aleve paprike
-2 tablete Oligovit-a (smrviti kasikom na tacni. sadrzi 10 vitamina i 10 minerala)

Discus je riba koja jede sa dna,moje cekaju na vrhu maltene samo sto ne iskacu iz vode kad im nosim hranu Smile
Nadam se da vam se svidela prezentacija i da ce nekom pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 10:04 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko puta nedeljno dajes? ....Vec duze vreme hocu da pravim za moje skalare ovako nesto, zimi mogu da kupujem fabricki smrznutu ali sad kad je lepo vreme dok donesem kuci odledise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja drzim diskuse i hranim ih 3x dnevno ovom hranom. Ova kolicina hrane mi je dovoljna za 2-3 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Junece srce je odlicna hrana za akvarijumske ribe, ali je neophodno ubaciti vise sastojaka biljnog porekla. Dodaj ti tu popareve blitve, graska ili neceg drugog, bar 50% od kolicine srca.

Mozda ti to izgleda nepotrebno, ali nije (govorim ti iz licnog negativnog iskustva). Ribe hranjene duze vreme hranom bez dovoljno biljnih sastojaka su podloznije bolestima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

froger ::
Junece srce je odlicna hrana za akvarijumske ribe, ali je neophodno ubaciti vise sastojaka biljnog porekla. Dodaj ti tu popareve blitve, graska ili neceg drugog, bar 50% od kolicine srca.

Mozda ti to izgleda nepotrebno, ali nije (govorim ti iz licnog negativnog iskustva). Ribe hranjene duze vreme hranom bez dovoljno biljnih sastojaka su podloznije bolestima.

cestitka Bravo cestitka Bravo cestitka cekao sam da li ce ovo neko napisati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krle daj neki snimak ako hranis hranis diskuse i kako se raduju klopi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored ovih sastojaka koje je Krlle napisao:
(-Junece srce 1.6 kg
-2 glavice belog luka (nisam pisao 2 cena jer je to daleko manje)
-2 supene kasike slatke aleve paprike
-2 tablete Oligovit-a (smrviti kasikom na tacni. sadrzi 10 vitamina i 10 minerala)
ja svojim diskusima umesam u smesu i 1/2 kg. oslica (file), 2 briketa frikomovog smrznutog spanaca, 10-ak tableta spiruline i 30-ak kapi serinog Fishtamina, i onda gozba moze da pocne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako ima svoj neki recept koji mu radi...
mnogi mesaju morske plodove i ribu sa srcem,neki ne...
kod nekog rastu na nekom "skromnijem" receptu,nekom ne...
najbitnije je naci ono sto radi i to korigovati po svojim mogucnostima i zeljama itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Tiger: da znas da je doba ideja,smimicu da vidis kako diskusi postaju pirane Smile

@ Froger: druze ovde sam opisao slikovito pripremu i moj nacin pripreme. Ova hrana ima vise hranjljivih sastojaka nego bilo koja kupuvna. Uostalom ja sam i napisao da se riba treba hraniti raznovrsno zar ne?

Kao sto kaze Nenad svako ima svoj recept za pripremu. Vidis ja sam probao da ubacujem i sargarepu,blitvu,spanac i nisu bili odusevljeni. Jednostavno vole kad im zamirise na meso.

Moze se ubacivati i morski plodovi (racici,skampi) filet oslica, juneca jetra, pilece belo.

Takodje im treba davati zamrznutu artemiju, zivu larvu komaraca, crvice, kalifornijske gliste, grindal crve, i suvu hranu. Tubifex ni u kom obliku !!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to stoji,ali jednostavno moras im ubaciti i povrce,mislim i mi ljudi sa mesom jedemo salatu.Kao sto sam rekao svako ima neku svoju semu,ali to je neka osnova za ishranu i zdrav stomak.Sto se tice tubifeksa nikako ziv,ali presovan,kupovni moze bez problema,iz iskustva i svog i od drugih pricam.Nista im ne moze biti od kupovnog.
Pokusacu i ja da uhvatim ove moje na snimku kako jedu,alavci jedni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Krle

Ja sam miksom sa gde je junece srce bilo glavni sastojak hranio mbuna ciklide (pre jedno dvadesetak godina Smile ) i bez znacajnijeg dodavanja sastojaka biljnog porekla to nije dobro funkcionisalo. Danas pravim miks gde uopste nema junetine (uglavnom sto me nervira seckanje), a i pokazalo se da su riblji fileti sasvim dobra zamena. Takva hrana koju pravim ima 50% biljnih sastojaka.
Opet, ti pravis hranu sam za jednu vrstu ribe - diskuse, pa je mozda tvoj miks OK za njih, a ja moju hranu dajem raznim ribama (tetre, algari ciprinidi, ciklidi...). Ako ta hrana po tebi dobro funkcionise - teraj tako ili probaj manje izmene.

I kerovi se smatraju karnivorusima, pa opet u njihovoj hrani ima dosta biljnih sastojaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da u pravu si,sve zavisi koju vrstu ribe hranis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 7:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za svoje diskuse ja pravim hranu po sličnom receptu. Napisacu svoj recept mada se neznatno razlikuje.
Očišćeno juneće srce 1 kg
Očišćeno pilece belo 250gr
gambori 250 gr
filet oslića 250 gr
spanać 250gr
oligovit tablete 10 tab.
astaksantin 10-12 otvorenih kapsula.

uglavnom je razlika u astaksantinu koji ja koristim za isticanje crvene boje kod diskusa ali sam primetio da astaksantin utiče i na ostale boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2016 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad kazete oligovit tablete to su one za ljucku ishranu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2016 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License