Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj par ancitrusa za razmnozavanje i njihova pecina Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam nabavio novog muzjaka ancitrusa pre mesec dana, i juce novu zenku resih da probam da ih razmnozim. Citao sam jos ranije u ostalim temama koja je procedura potrebna da bi se mrestili, i nesto od toga sam ispunio. Imam dovoljno star par muzjaka i zenke, ma da ne znam tacno koliko su stari ali iz slika cete i sami zakljuciti da imaju makar godinu i po, do dve... Muzjak je nekih 10-tak cm, a zenka oko 7 ili 8cm.
Muzjak:

Image

Image

Zenka:

Image

Image

Image

Posto nisam imao dovoljno veliku pecinu ili neki glineni cup resio sam da ih usrecim i napravio sam im veeeliku pecinu od veeelikog kokosovog oraha Laughing Very Happy Laughing
To je izgledalo slikovito ovako:


Image

Image

Image
Ako nekome treba kokos za kolace, sad je dobra prilika da potrazi Laughing

Image

Sledi kuvanje

Image

Image

I ubacivanje u akvarijum

Image

I na kraju useljenje

Image

Image

Pored ovoga da kazem da sam ubacio i barenu zelenu salatu kako bih im pojacao ishranu, neko rece da je to potrebno, i da je temperatura vode 26 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je normalno da muzjak juri zenku i da ona bezi od njega glavom bez obzira...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tirkez
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2011
Poruke: 54
Lokacija: Backa Topola

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam dali je normalno ,ali isto to se desavalo i kod mene i taman kad sam hteo da odustanem od pokusaja da se mreste vidim zenka nema veliki stomak kad ona polozila ikru u cup i evo danas malci imaju 9 dana .Tako da verovatno ne moras da brines ,ne znam kakva iskustva drugi imaju ali je to slucaj kod mene

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tirkez
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2011
Poruke: 54
Lokacija: Backa Topola

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika je losija ,slikano je mbilnim telefonom mislim da se ipak vidi u pozadini kako brizni otac cuva mlade
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tirkez
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2011
Poruke: 54
Lokacija: Backa Topola

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2013 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravi samo da dodam da sam i ja prvo stavio kokos u akvarijum pa posle dve tri nedelje i cup ,ali su ipak izabrali cup. Ne znam dali ima kakav znacaj ,ali to je moje iskustvo ,E da i samo NAPRED trud se na kraju isplati u svakom slucaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@tirkez Hvala puno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko cesto se sme ubacivati list zelene salate u akvarijumu za ancitruse pa i za druge ribe, ako uzmemo u obzir ancitruse velicine kao ovi moji, i jos 10-15 ribica. Tetre i pretezno ksifo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 26, 2013 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mojim ancijima napravio pecinu od kokosa, a oni se zavukli pod panj Very Happy
Kokos ih zanimao samo dok je imalo sta da se glodje sa njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi neopisiva radost!!! Vidim u kokosovom orahu puno ikre, i muzjak i zenka u njemu!!!! Sad, to mi je zajednicki akvarijum, tu su i ostale ribice, a imam i rezervni prazni akvarijum. Problem je u tome sto sutra putujem i naredna tri dana nisam tu!!! Da li smem da pecinu od kokosa sa ikrom i ancitrusima prebacim taj drugi akvarijum? Kakva je procedura dalje, citao sam na forumu sve sto je imalo veze sa ancitrusima i ispostovao do sada, ali obzorom na okolnosti i moje odsustvo od tri naredna dana potrebna mi je pomoc!!! Da li je potrebno da prebacim i zenku ili samo muzjaka sa pecinom, i kako sto se tice ishrane, mogo bih da obarim zelenu salu i da ubacim... Molim vasa misljenja!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacio sam kokosov orah sa ikrom i tatom u mali pomocni mresni akvarijum, molim za savet oko svetla. Da li da smanjim svetlo posto mi se cini da je jako jer nemam podlogu, i koliko je kiseonika potrebno, da li je ovo dovoljno, ili je mnogo?! Pozz

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da kazem ako uopste nekoga interesuje, ako je neko pratio moju temu, izveli su se iz ikre malci, ima ih mnooogooooo, i svi su u pecini od kokosa, unutra zalepljeni i mrdaju repovima koji su tolko mali da se jedva vide Very Happy!!! Mislim da ima ok 40 komada manje vise. Nemoguce je izbrojati tacno... Slike za neki dan kad pocnu da izlaze iz kucice.
Pozz!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luka_^
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2012
Poruke: 149
Lokacija: Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je potrebno da ubacujem u mali akvarijum hranu da bi muzjak imao sta da jede, moze li recimo zelena salata da se ubaci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darko.potic.33
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2010
Poruke: 206
Lokacija: Srbija, Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari molim za pomoc!
Posle kog vremena treba izdvojiti muzjaka (tatu ancitrusa) iz mresnog akvarijuma, da malci ostanu sami...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borba ancitrusa Uros Kg Ribe 2 Pet Maj 05, 2017 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem kraljevske neonke i ancitrusa... lexinho021 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Mar 03, 2017 12:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License