Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora ribica! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo, nisam dugo pisao, i daljem imam akvarijum od 120l u kome drzim platike, gupike, ancitruse i corydorase... E sad, nesto bih promenio.... Gupike i platike bi izbacio a ubacio bi nesto umesto njih? E sad pitanje je sta? Hteo sam da uzmem zebrice i neonke ali ipak bih uzeo nesto malo vece? Razmisljam o skalarima, barbusima. Pre bih uzeo barbuse jedno 10-ak komada! E sad koje da iskombinujem? Ajde jel moze neki prelog, neka preporuka, da nebudu mnogo zahtevne.... Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da odes u prodavicu i kupis 10-20 nekih ribica koje ti se najvise svide u tom trenutku Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mi barbusa treba? Akvarijum je oko 120l! Imam ancitruse i corydorase? I koje vrste da uzmem? Jel one idu u jatu? Koje se slazu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da, jatne su ribice, bar 5-6 minimum, mozes da ih kombinujes za tetrama, zebricama, ancistrusi i corydorasi im nece predstavljati pretnju Smile a na tvojih 120l mozes eventualno desetak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nemoj barbuse i skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad jos jedno pitanje, vidim da ima vise vrsta barbusa a kazu da treba uzeti jato, jel mogu ja da uzmem recimo od tri vrste po 5 kom.... Hoce li tako da plivaju u jatu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi nisu tipicne ribe koje plivaju sinhrono u jatu. Vecina voli razdragano da pliva na sve strane. Cak i jatne ribe u zavisnosti od velicine i klicine ribe zahtevaju odredjenu duzinu akvarijuma da bi to licilo n nesto. Moj savet ti je npr da uzmes barbusa tetrazonu samo po pet tigrastih, zelenih i albino! Da ne bi mesao babe i zabe i onda nelici ni na sta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Mar 12, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i mislio da uzmem, mozda se nisam lepo izrazio, Mislio sam na razllicite boje a ne vrste... U svakom slucaju hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacan izbor je pao na 10 barbusa tetrazoni, i jedno 5-6 zebrica... Citao sam da se slazu... Da li neko ima iskustva i sta mislite o tome? Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka me neko ispravi ako gresim, ali ja mislim da su barbusi previse zivahne ribice da bi se drzale sa zebricama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na forumu pronadjoh da se slazu... Sad mozda je i taj pogresio sto je pisao, pa ja zato rekoh da pitam.... Dok nije kasno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MilosM
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2012
Poruke: 10
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jednom pozdrav svima.
Posto sam u fazi biranja akvarijuma, hteo sam odmah da se uputim u vezi odabira riba. Imao sam pre gupije, molije, neonke itd. Imam neko predznanje iz akvaristike i ako sam bio mnogo mladji tada. Medjutim sada imam zelju za malo drugacijim akvarijumom. Hteo bih vise nekog kamenja, peska itd a sto manje biljaka. S obzirom na to da planiram da uzmem akvarijum od nekih 70-80l, interesuje me koje bi ribe odgovarale mojim zeljama i uslovima ?? Zaintrigirali su me i ciklidi, tako da ozbiljno razmisljam i o nekim vrstama koje mogu u manje akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok sam čitao 5. rečenicu pomislio sam: "ciklidi" i onda sam u sledećoj video da ih i ti spominješ. Lepo je što si odmah na početku primenio taj mudar pristup, odnosno što hoćeš da se najpre raspitaš i saznaš što više možeš, pre nego što kreneš u akciju. Ne mogu ti mnogo pomoći oko samog pitanja jer ciklide ne poznajem nešto posebno, ali sam hteo samo da pohvalim ovakav pristup.

Ono što ti mogu reći je da u međuvremenu slobodno, dok čekaš odgovor iskusnijih akvarista ciklidaša, možeš da prelistavaš lagano teme u ova dva podforuma:
http://www.akvarijum.org/forum/ciklidi-c10.html
kako bi se odlučio da li ti se više sviđaju američki ili afrički ciklidi i eventualno neke konretne vrste. Pa da se zatim još malo detaljnije o njima raspitaš.
Pozdrav i srećno sa formirajem akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MilosM
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2012
Poruke: 10
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, poceo sam da listam neke teme u delu foruma o ciklidima. Ne zurim nigde. Dobro cu razmisliti da li cu ostati na ovim standardnim vrstama riba (zivorotke) ili probati sa ciklidima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MilosM ::
Zaintrigirali su me i ciklidi, tako da ozbiljno razmisljam i o nekim vrstama koje mogu u manje akvarijume.

Zavisi na sta mislis kad kazes "manji akvarijumi"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License